همه ما در حد نیازمان از کامپیوتر و اینترنت استفاده می کنیم. کارهای روزانه ی خود را به راحتی انجام می دهیم از تکنولوژی روز، به آن اندازه که کارمان را پیش ببرد.
در مقالات قبلی شما را با کارت گرافیک، هدف پیدایش و نحوه ی عملکرد آن آشنا کردیم و گفتیم که امروزه کارت گرافیک های پیشرفته به نوعی یک پردازنده اختصاصی است.
شاید شما هم مانند اکثر افراد بر این باور باشید که پرینتر های سه بعدی به تازگی پا به عرصه ی تکنولوژی نهاده و در فضای زندگی ما جای باز کرده اند.
باید بگوییم که تاریخچه این محصول مربوط به سال 1980 می باشد، درست زمانی که دکتر فوجیو ماسوکا در شرکت توشیبا، پیشنهاد و طرح فلش مموری را عنوان کرد.
یکی از مباحث مهم در حیطه فناوری اطلاعات و ارتباطات که به سرعت جایگزین تجارت سنتی گشته و به شدت مورد توجه و تاکید کارشناسان است، می باشد
با توجه به تعریف های گوناگون و مختلفی که در مورد مدیریت دانش تاکنون ارائه شده است، اما هنوز هم در مجامع عمومی و بین المللی تعریف جامعی از مدیریت دانش
برای استقرار نظام اطلاع رسانی در ایران نخستین اقدامات و قدم های اولیه، با تأسیس و افتتاح موسسه تحقیقات و برنامه ریزی علمی و آموزشی، وابسته به این موسسه آغاز شد.
به همان میزان که فناوری اطلاعات و ارتباطات در تمامی ابعاد زندگی بشر استفاده ی روز افزون و گسترده ای داشته، جهان نیز به همان نسبت به سرعت در حال تبدیل شدن به
سازمان های دولتی و خصوصی و محیطی که این سازمان ها در آن فعالیت دارند، به شدت تغییر کرده و سازمان ها مجبور به تجدید نظر در ساختار خود شده اند.