اگر شما یک برنامه نویس هستید یا تصمیم دارید قدم در این راه بگذارید بايد پی برده باشید که یک لپ تاپ خوب اساس کار شماست.مانند همه برنامه نویسان و توسعه دهندگان شما 9 الی 10 ساعت از روز را با لپ تاپ خود خواهید گذراند. بنابراین لپ تاپ خوب باید بدون وقفه, قابلیت حمل راحت و از همه مهمتر دارای باتری با عمر طولانی باشد.
هوش مصنوعی پدیده ای نوین با قدمتی چند ده ساله اما با سرعت پیشرفتی فوق العاده است که تمام تمرکز اهالی عرصه علم و فناوری را به خود اختصاص داده است . عرصه ای که علاوه بر دلمشغولی چگونگی پیشرفت و سرعت بخشی به آن ، دل نگرانی چگونگی کنترل آن در آینده از دغدغه های دانشمندان، طراحان و نوابغ این عرصه شده است . گوگل وبسیاری شرکت های برنامه نویسی و رباتیک دیگر در حال کار بر روی هوش مصنوعی هستند .
واقعیت مجازی تکنولوژِیی است که در آن محیطی مجازی پیش چشمان کاربر قرار میگیرد و براساس حرکات سر و بدن با آن محیط مجازی ارتباط برقرار می کند. به واقع هنگامی که شخص هدست واقعیت مجازی را بر روی سر خود قرار میدهد ، جلوی چشمان خود محیطی را مشاهده می کند که با تغییر موقعیت بدن فرد تصاویر نیز تغییر می کنند و مغز انسان پس از مدتی می پذیرد که در یک محیط و شرایط واقعی قرار گرفته است.
باتری جدید استنفورد یک دقیقه‌ای شارژ می شود باتری آلومینیوم یون با وجود شارژ شدن سریع قرار است مزیت هایی چون قیمت کمتر و امنیت بیشتر را نیز داشته باشد . باتری ها میتوانند هم نقطه قوت گوشی ها و هم پاشنه آشیل آنها باشند
چاپگرهای سه بعدی ( 3D Printers ) سخت افزارهایی هستند که با استفاده از آنها می‌توانید از فایل های سه بعدی که در رایانه خود دارید، نمونه سه بعدی واقعی بسازید. تفاوت تمامی چاپگرهای سه بعدی در تکنولوژی و مواد مصرفی آنها است که آنها را از هم متمایز می کند. در چاپگرهای سه بعدی خانگی ، برای تولید محصولات از ذوب پلاستیک استفاده می شود
هوش مصنوعی شاخه‌ای از فناوری است که در آن به ساخت سیستم هایی هوشمند پرداخته می‌شود که مانند مغز انسان عمل می‌کنند و واکنش انجام می‌دهند.یک سیستم هوشمند، سیستمی است که با شناخت محیط پیرامون خود، شانس موفقیت خود را پس از تجزیه و تحلیل ارتقا می بخشد .
بیل گیتس که به فعالیتهای علمی و اکتشافات بسیار علاقه مند است بنیادی جهت کاهش تهی دستی و افزایش ثروتمندی جدید را در کنار همسرش ایجاد کرد.
سال ها پیش برای افراد زیادی این سوال وجود داشت که رباتیک در پزشکی نقشی دارد یا خیر ؟
امروزه نقش هوش مصنوعی در زندگی بشر کاملاً مشهود است و بر کسی پوشیده نیست
امکان ایمن سازی حساب کاربری گوگل, فیس بوک و دیگر سرویس های معروف آنلاین از طریق یک کلید امنیتی که ظاهری شبیه به یک فلش USB دارد امکان پذیر است