آشنایی با مانیکور و پدیکور (قسمت اول)

نام نویسنده : نگین ولدخانی         ١۳ دی ١۳۹۶ 2

آشنایی با مانیکور و پدیکور (قسمت اول)


اگر به دنبال دست ها و پاهایی زیبا، لطیف و تمیز هستید و از آن دست بانوانی هستید که به هر دلیلی نمی توانند و یا دوست ندارند از لاک ها، کاشن ناخن و یا ناخن مصنوعی استفاده کنند، بهتر است به صورت مرتب و مداوم از مانیکور و پدیکور برای دست ها و پاهای خود استفاده کنید.

مانیکور و پدیکور روش هایی بسیار مفید و کارامد برای حفظ زیبایی و سلامتی دست ها و پاهای شما می باشد که در این مقاله قصد داریم شما را با چگونگی انجام آن ها و تاثیراتشان بر روی پوست و ناخن آشنا کنیم. اطلاح مانیکور برای مراقبت از دست ها و پدیکور برای مراقبت از پاها استفاده می شوند.

ناخن های شکسته، اصطلاحا گوشه کرده و ریشه دار، دست ها و پاهای پوست پوست شده، زخم و ساییدگی به راحتی می توانند سبب شوند تا دست ها و پاهای شما ناخوشایند به نظر برسند و شما مجبور باشید آن ها از چشم سایرین دور نگه دارید. انجام ماهی یکبار مانیکور و پدیکور به شما این امکان را می دهد تا همواره دست و پاهایی تمیز و به دور از تمامی موارد ذکر شده داشته باشید.

ابزار ها و وسایل مورد نیاز در مانیکور و پدیکور :

ابتدا شما را با وسایل و ابزار هایی که در یک مانیکور و پدیکور ساده به کار می روند آشنا می کنیم تا علاوه بر اینکه به معلوماتتان اضافه شود از این پس بتوانید این کار را به صورت ساده و مبتدی در منزل برای خود انجام دهید.

عقب زن :

وسیله ای میله ای شکل است که یک سر آن مانند چاقو کج بوده اما به آن شکل تیز نیست که پوست شما را خراش دهد و یک سر آن مانند بیل می مانند.

با آن سر چاقو مانند ناخن کار و یا شخصی که این کار را در منزل برای خودش انجام می دهد می تواند پوسته ها یا اصطلاحا ریشه هایی از پوست را که زیر یا دور ناخن جمع شده اند و احتیاج به وسیله ای تیز و باریک برای خارج کردن آن ها می باشد، بیرون آورده و یا به سمت خارج هدایت کند تا سپس بتواند با قیچی و یا ابزار هایی که در ادامه به شما معرفی میکنیم آن ها را به کل بریده و از شرشان راحت شود.

عمده استفاده یک ناخن کار از عقب زن توسط همان سر بیل مانند می باشد که به واسطه آن ناخن کار یا شخص می تواند گوشت های دور ناخن را به عقب و به سمت انگشتان هدایت کند. زمانی که ناخن کار با عقب زن این گوشت ها را به عقب هدایت می کند آن ها بلند شده و از سطح ناخن فاصله می گیرند پس احتیاج به ابزار های دیگری است تا بتوان آن ها را به کلی از ناخن جدا کرد.

نیپر یا قیچی مانیکور :

نیپر وسیله ای ست مانند سیم چین در ابزار کار آقایان، ناخن کار می تواند به وسیله نیپر گوشت های اضافه دور ناخن را که قبلا توسط عقب زن از سطح ناخن جدا کرده و به عقب هدایت کرده است قیچی کرده و دور بریزد.

بافر :

اغلب به صورت یک شی مکعب مستطیل است که همه طرف آن زبر بوده و مانند سمباده می باشد اما اگر آن را بر روی پوست بکشید آسیبی به پوست شما نمیزند و مانند سمباده خشن و تیز نیست. با این وسیله می توان پوسته های باقی مانده بر روی سطح ناخن را زدود.

پولیش :

پولیش ها انواع متفاوتی دارند اما اغلب یا به صورت سوهان ناخن ها یعنی مستطیلی شکل هستند و یا به شکل همان بافر مکعب مستطیلی هستند، پولیش سطح براقی دارد که با کشیدن آن بر روی ناخن در اتمام کار برق خاصی بر روی ناخن ها افتاده و سبب زیبا تر دیده شدن ناخن ها می شود.

سوهان ناخن :

سوهان ناخن ها دنیای بسیار وسیعی دارند و هر کدام از آن ها برای موردی خاص استفاده می شوند. سوهان ناخن ها هم به شکل برقی با سر های مختلف و هم به شکل دستی در مدل های مختلف دیده می شوند که استفاده از آن ها ظرافت و دقت عمل خاص خود را نیاز دارد.
این ها عمده لوازمی است که در طی فرایند مانیکور و پدیکور به کار گرفته می شود اما یک ناخن کار برای انجام کارش احتیاج به مواردی همچون حوله تمیز و ترجیحا رنگ روشن و نرم، دستمال کاغذی نرم و تمیز و همچنین ظرف های آب مناسب دست ها و پاها دارد. ناخن کار ها بسته به سالن های آرایشگاهی و یا مراکز SPA که در آن مشغول به فعالیت هستند از محصولات جانبی همچون نرم کننده پوست، لوسیون ها روغن های مختلفی استفاده می کنند.

سطح ناخن ها که در دنیای ناخن کار ها به صدف ناخن معروف است را توسط بافر از پوست ها و خرابی و کثیفی ها پاک کرده و تمیز کنید.

در مرحله آخر می تونید مقداری وازلین و یا کرم های مرطوب کننده را بر روی پوست دست ها و پا ها و به صورت متمرکز تر بر روی نوک انگشتان و ناخن ها بمالید و حین ماساژ دادن نواحی مانیکور و پدیکور شده را التیام بخشید. سپس با استفاده از پولیش بر روی سطح ناخن را برق انداخته و اطمینان حاصل کنید موردی بر روی آن ها باقی نمانده باشد.

با ما همراه باشید تا در مقالات بعدی شما را با آنچه در فرایند مانیکور و پدیکور رخ می دهد آشنا سازیم.پیشنهادات ما

Png monoshelf
معرفی شرکت مونوشلف
Photo 2017 08 14 15 59 19
ساخت وسایل کاربردی با شلوار لی
عوامل خجالتی شدن کودکان (بخش دوم)
Office interior design  4
چیدمان دکوراسیون اداری (براساس اصول فنگ‌ شویی)
علم روانشناسی چیست؟
Asli
مشهورترین شهر های زیرزمینی جهان(بخش دوم)

نظر شما