آشنایی با مانیکور و پدیکور (قسمت دوم)

نام نویسنده : نگین ولدخانی         ١۹ دی ١۳۹۶ 3

آشنایی با مانیکور و پدیکور (قسمت دوم)

آشنایی با مانیکور و پدیکور (قسمت دوم) :

در قسمت قبلی این مقاله شما را با تمامی ابزارآلات و وسایلی که یک ناخن کار برای انجام فرایند مانیکور و پدیکور به آن نیاز دارد آشنا کردیم، در این مقاله و در ادامه قصد داریم به شما مراحل کار را توضیح دهیم.


بخوانید : آشنایی با مانیکور و پدیکور (قسمت اول)


آنچه در فرایند مانیکور و پدیکور انجام می شود :

توجه داشته باشید کار های جانبی همانند ماساژ دست ها و پاها، استفاده از سنگ پا و یا ماهی های مخصوص آرامش پا، پاکسازی پوست و غیره همگی خدماتی هستند که بسته به نوع آرایشگاه یا مرکز ماساژ و زیبایی و سلامتی که به آن مراجعه می کنید متفاوت هستند.

مانیکور و پدیکور در دو روش خشک و خیس انجام میشود. در سالن های زیبایی ، مانیکور خشک تنها در صورتی که فرد برای کاشت ناخن نزد ناخن کار مراجعه کرده باشد مورد استفاده قرار می گیرد. البته اغلب خانم هایی که کارهای اینچنینی را خودشان در منزل انجام می دهند نیز می توانند در صورت کمبود وقت و یا مکرر بودن عملیات مانیکور و پدیکور، این فرایند به صورت خشک انجام دهند. در این مقاله به توضیح آن چه در مانیکور خشک و خیس اتفاق می افتد می پردازیم اما لازم به ذکر است که مانیکور خشک می تواند به ناخن ها و پوست دست و پا البته در صورتی که فرد ناشی بوده و از ریزه کاری های ناخن و پوست مطلع نباشد، آسیب برساند.
مانیکور و پدیکور خیس :

در مانیکور و پدیکور خیس قبل از آن که دست یا پای شخص را به آب آغشته کنید می بایست توسط سوهان دستی ناخن های وی را به حالتی که تمایل دارد شکل دهید. چرا که پس از خیس شدن دست ها و پا، ناخن ها نرم شده و استفاده از سوهان می تواند به ناخن های آسیب بزند و البته کنترل ناخن کار نیز از بین می رود چرا که با وارد کردن ریز ترین فشار بر روی ناخن شخص ممکن است بخش عمده از ناخن وی شکل بگیرد و یا از بین برود. پس قبل از خیس شدن دست ها و پاها ابتدا ناخن ها را توسط ناخن گیر و سوهان دستی شکل داده و همه را به یک اندازه و مدل مرتب و یکدست درآورید. سپس دست ها را به مدت 10 دقیقه و پاها را به مدت 20 دقیقه در مخلوط آب داغ و نرم کننده و شامپو بدن قرار دهید. این مدت زمان بسته به نوع پوست فرد می تواند بیشتر یا کمتر باشد اما لازم است بدانید پاها به دلیل خشن تر بودن باید مدت زمان بیشتری نسبت به دست ها در آب بمانند. در سالن های زیبایی پر خدمات تر و مجلل تر ناخن کار ها به جای قرار دادن دست ها و پاهای مشتری درون ظرف های آب از دستگاه های پدیکور استفاده میکنند که برقی بوده و علاوه بر این که آب را در تمام مدت داغ نگه میدارد پاها را ماساژ داده و به دلیل ایجاد موج در آب باعث می شود شامپو و یا محلول هایی که در آب ریخته اید ته نشین نشده و به طور مرتب به همه قسمت های پوست برسند.

پس از خارج کردن دست و پای شخص از آب می بایست توسط حوله ای تمیز و نرم تمامی آب موجود از روی پوست را خشک کرده و سپس دست ها و پا ها را بر روی یک دستمال کاغذی تمیز قرار دهید.

توسط عقب زن می توانید گوشت ها و پوست های اضافی دور ناخن را عقب زده و از سطح ناخن جدا کنید و سپس به واسطه نیپز آن ها را قیچی کنید.
مانیکور و پدیکور خشک :

تمامی مراحل مانیکور و پدیکور خیس را با حذف قسمت قرار دادن دست ها و پا ها در آب تکرار کنید. توجه داشته باشید اگر شخصی برای کاشت ناخن در حال انجام مانیکور خشک است نباید بر روی ناخن وی از پولیش استفاده کنید و نباید ناخن های او را چرب کنید چرا که سبب می شود موادی که برای کاشت ناخن استفاده می کنید بر روی ناخن وی نخوابیده و کار کاشت ناخن شما را با مشکل مواجه کند.

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.
لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پیشنهادات ما

Img 20180416 110730 911
آشنایی با دستگاه های موسیقی ایرانی (شکل گیری دستگاه)
Photo 2017 08 16 10 31 11
آموزش تزیین باغچه خانه با ابزاری ساده
B r4
از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت دوم)
Iranfromspace 4549683649
ترین های گردشگری ایران (بخش سوم)
Arducopterlike
قطعات مورد نیاز برای ساخت کوادکوپتر
چگونه میتوان هوش مصنوعی بهتری ارائه کرد

نظر شما