آموزش ساخت جاکفشی در منزل

نام نویسنده : ایمان قادری         ١۵ شهریور ١۳۹۶ 32

آموزش ساخت جاکفشی در منزل

جاکفشی دست ساز و وسایل لازم برای ساخت آن: 

1- پارچه

( نیاز نیست برای این کار، به خرید پارچه دست بزنید . لباسهایی که می خواهید دور بریزید را کنار هم گذارید و با کمی سلیقه، با در نظر گرفتن دکور خانه تان می توانید آنها را تکه دوزی کنید و اگر که پارچه ای یکپارچه داشتید یا لباسی که بتوان از آن یک پارچه استفاده کرد بهتر است همین کار را بکنید)

2- جعبه چوبی

3- سمباده نرم و زبر

4- اسفنج فشرده

5- رنگ روغن یا اسپری

6- چرخ های کوچک

(این گزینه اجباری نیست و بسته به خواست خودتان می توانید آنرا استفاده کنید.)

7- منگنه دیواری
روش ساخت جاکفشی: 

 سعی کردیم که به طور ساده در این باره توضیح بدهیم تا به راحتی بتوانید از پس آن بر بیاید.ابتدا جعبه ای را که انتخاب کرده اید را سمباده بکشید تا یک دست شود و حتما از سالم بودن قسمتهای مختلف آن مطمئن باشید. اگر میخ های آن بیرون زدگی دارد حتما با چکش آن ها را محکم کنید. اگر قسمتی از جعبه کامل نیست و چوب آن به طور کامل جدا شده است حتما تکه چوبی را جایگزین آن کنید. برای سمباده کشیدن حتما در نظر داشته باشید که ابتدا با سمباده زبر و بعد از آن با سمباده نرم آنرا یک دست کنید.

پس از سمباده کشیدن و اطمینان از یک دست شدن آن به مرحله رنگ زدن می رسید. حتما یادتان باشد که رنگ انتخابی تان مطابق سلیقه و رنگهای اتاق تان باشد تا بتوانید به خوبی از آن بهره ببرید. برای این کار بهتر است از رنگ روغن یا رنگ اسپری استفاده کرده و سعی نماید رنگ پلاستیک به کار نبرید چون به مرور زمان رنگها جدا می شوند و تمیز کردن آن، کار دشواری می گردد. می توانید برای تزئین چوبهای رنگ شده، بر روی آن بر چسب بزنید. همه این کارها به سلیقه خودتان مرتبط می شود پس در به کار بردن خلاقیت خود را محکوم نکنید. رها باشید و فراموش نکنید که می توانید یک جا کفشی زیبا را با دستان خود بسازید.

بعد از آن نوبت می رسد به چرخ ها، یادتان باشد این قسمت به انتخاب خودتان بر می گردد، اگر مایل نباشید می توانید از چرخ استفاده نکنید. اما خاطر نشان می کنم که داشتن چرخ باعث می شود در حمل و نقل آن راحتتر باشید و بهه راحتی زیر آن را تمیز نمایید. برای وصل کردن چرخها با مته زیر آن را سوراخ نمایید و با پیچ آن را متصل کنید. در این مرحله، ابتدا اسفنج را به اندازه سطح جعبه برش دهید. سپس آن را به پارچه بپوشانید و از زیر با منگنه پارچه را به اسفنج متصل کنید. با استفاده از اسفنج می توانید از آن به عنوان عسلی استفاده کنید. راههای دیگری هم دارد، می توانید قسمتی را که می خواهید اسفنج بزنید را با انداختن یک رو میزی مناسب پر کنید و بر روی آن گلدان استفاده کنید اما پیشنهاد می کنیم برای کاربردی تر بودن و زیبایی بیشتر از این روش استفاده نمایید. اگر جعبه ای که در حال استفاده از آن هستید بزرگ است می توانید با زدن تخته به وسط آن فضاهای بیشتری برای استفاده خود بسازید. برای وصل کردن اسفنج به جعبه می توانید از چسب چوب یا حتی چسب کفش استفاده ببرید.

تعجب نکنید شما به همین سادگی صاحب یک جا کفشی زیبا شده اید.
پیشنهادات ما

Pf30b079e
آشنایی با دستگاههای ایرانی (شناخت گوشه)
Photo 2017 07 25 12 39 52
طرز تهیه بیف مغولی اسپایسی
Iranfromspace 4549683649
ترین های گردشگری ایران (بخش سوم)
4527045
طرز تهیه سالاد هندوانه و پنیر فتا
Png monoshelf
معرفی شرکت مونوشلف
Photo 2017 07 16 15 30 16
ثبت نام در ویکیوز

نظر شما