از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت اول)

نام نویسنده : ایمان قادری         ۳١ مرداد ١۳۹۶ 1

از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت اول)

از بین بردن جوش های سر سیاه

در طول زندگی همه افراد حداقل یکبار پیش آمده که از ضایعه پوستی و یا انواع جوش ها رنج برده باشند. این امر به خصوص در زمان هایی که جلسات کاری مهمی در انتظار شماست و یا به مهمانی مهمی دعوت شده اید شما را بیش از سایر مواقع نگران می کند. در نتیجه مطالعه مقاله پیش رو می تواند به شما در درمان و برطرف کردن این جوش های سر سیاه و رفع کامل این نگرانی و دغدغه کمک شایانی کرده و شما را در حفظ سلامتی و زیبایی همراهی کند.

علت به وجود آمدن جوش سر سیاه

برای شروع بهتر است بدانیم دقیقا چه اتفاقی میفتد که منجر به ایجاد جوش های سر سیاه بر روی پوست می شود. اساسا جوش سرسیاه زمانی پدیدار می شود که منافذ پوست توسط سبوم و سلول های مرده ی پوست مسدود می شود. سبوم در اصل نوعی چربی است که برای نرمی پوست ترشح می شود. در نتیجه بهتر است اینگونه بگوییم که فرق بین جوش های سر سیاه و سایر جوش ها در باز یا بسته بودن منافذ پوست است. در صورتی که منافذ پوست باز باشند، سلول های مرده پوست و همچنین سبوم در معرض اکسیژن هوا قرار گرفته و در نتیجه اکسید شده و سیاه رنگ یا تیره رنگ می شوند. با ذکر همین مورد در میابیم که جوش سرسیاه در اثر آلودگی پوست پدید نمی آیند و به همین دلیل است که هرچه قدر هم که صورت را بشویید و نظافت آن را رعایت کنید نه کم می شوند و نه بهبود می یابند. شاید جالب باشد بدانید شستن زیاد صورت و تمیزی بیش از اندازه آن باعث تشدید این نوع جوش نیز می شود چرا که سبب می شود منافذ پوست باز شده و در معرض هوا قرار گیرد. این کار همچنین سبب می شود پوست چربی بیشتری ترشح کند تا از بروز خشکی جلوگیری کرده و نرم و لطیف بماند. در ادامه به شما خواهیم گفت که چه روش هایی برای از بین بردن جوش های سر سیاه مناسب و کارآمد است اما پیش از مطالعه آن ها در نظر داشته باشید که نباید هیچ یک از این روش ها را بیش از هفته 2 الی 3 بار انجام دهید.

خاک رس

1. ماسک خاک رس :

در برخی از کشور ها از خاک رس عمدتا برای درمان بیماری ها پوستی استفاده می شود. خاک رس سرشار از منابغ غنی معدنی است که بسیار التیام بخش می باشد. دلیل علمی این التیام بخش بودن و این خاصیت درمانی آن است که مولکول های سازنده خاک رس پس از خیس شدن دارای بار الکتریکی شده و سبب می شود تا آلودگی ها، چربی ها و سموم زیر پوست بیرون کشیده شود. زمانی که ماسک خاک رس را بر روی پوست خود قرار می دهید هم مواد معدنی آن جذب پوست شما می شود و هم جوش های سر سیاه از منافذ پوستتان خارج می شود. از خاصیت های دیگر این ماده کمک به گردش خونه صحیح و مرتب است، پس استفاده از این ماسک به روشن شدن پوست شما نیز کمک می کند. در نهایت تمام این موارد منجر به پدیدار شدن پوستی سالم و بدون لک می شود. برای تهیه ماسک خاک رس می توانید از دستورالعمل زیر استفاده کنید:

- یک قاشق چای خوری خاک رس

- آب یا سرکه سیب

توجه داشته باشید اشخاصی که دارای پوست حساس هستند از آب برای درست کردن ماسک خاک رس استفاده کنند بهتر و بی دردسر تر است. زمانی که این ماسک را تهیه کردید و بر روی پوست خود قرار دادید احساس خواهید کرد که پوستتان در حال سفت شدن و خشک شدن است. در کل به خاطر داشته باشید اگر پوستتان خشک و حساس است ممکن است استفاده از این ماسک برای شما کمی ناراحت کننده و آزار دهنده باشد. شما می توانید اجازه دهید ماسک به طور کامل بر روی پوستتان خشک شود و یا در حالتی که هنوز کمی نرم است صورت خود را بشویید.

در نهایت اگر همچنان از نوع پوست خود مطمئن هستید و می خواهید این ماسک را امتحان کنید طبق طرز تهیه زیر پیش روید:

خاک رس را به آن میزان که ذکر کردیم با آب یا سرکه سیب مخلوط کنید. باید مقدار مایع را تا جایی در نظر بگیرید که به شما خمیری سفت تحویل دهد. با نوک انگشتتان مقدار کمی را به صورت لایه نازک بر روی پوست صورتتان قرار دهید. اجازه 10 الی 25 دقیقه بسته به نوع پوستتان و میزان خشکی آن بر روی صورتتان بماند. اکنون می توانید صورت خود را با آب ولرم شسته و پس از خشک کردن، از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.

برای مطالعه ادامه این مقاله و آموختن طرز تهیه ماسک های دیگری که به شما در دمان جوش های سر سیاه کمک می کند با ما در قسمت بعدی همراه باشید.


پیشنهادات ما

4527045
طرز تهیه سالاد هندوانه و پنیر فتا
8713535460 79d140dda2 o 1
بهترین برنج اسپانیایی
Iranfromspace 4549683649
ترین های گردشگری ایران (بخش سوم)
Photo 2017 07 16 15 30 16
ثبت نام در ویکیوز
Office interior design  4
چیدمان دکوراسیون اداری (براساس اصول فنگ‌ شویی)
عوامل خجالتی شدن کودکان (بخش دوم)

نظر شما