از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت دوم)

نام نویسنده : ایمان قادری         ۰١ شهریور ١۳۹۶ 7

از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت دوم)

از بین بردن جوش های سر سیاه

در راستای از بین بردن جوش های سر سیاه و آنچه در مقاله قبلی درباره علت پدیدار شدن آن ها گفتیم، در ادامه این بحث و در اصل در این مقاله شما را با سایر روش های درمانی و سایر ماسک های خانگی مناسب برای برطرف کردن جوش های سر سیاه آشنا می کنیم. جا دارد یادآوری کنیم که استفاده از هر یک از این موارد و راه های درمانی بیش از دو الی سه بار در هفته برای پوست مناسب نبوده و صدماتی را به دنبال خواهد داشت.

ماسک های بعدی که به شما در درمان جوش های سر سیاه و از بین بردن آن ها کمک خواهد کرد به شرح زیر می باشد :

2. ماسک سفیده تخم مرغ :

ماسک سفیده تخم مرغ و یا هر نوع اسکراب و کرمی که از سفیده تخم مرغ در ترکیبات آن استفاده شده است، برای پر کردن موقت منافذ پوست بسیار مفید و مناسب است. در نتیجه استفاده از ماسک سفیده تخم مرغ هم سبب از بین رفتن جوش های سر سیاه شده و هم مانع از ایجاد مجدد آن می شود.

درباره استفاده از ماسک سفیده تخم مرغ ذکر این نکته الزامی است که این روش نسبت به سایر روش ها و سایر ماسک ها خشکی کمتری را برای پوست در بر دارد و در نتیجه مناسب ترین روش برای اشخاصی که پوست خشک و حساس دارند به حساب می آید.

وسایلی که برای تهیه این ماسک سفیده تخم مرغ در منزل مورد نیاز است به شرح زیر می باشد :

- تخم مرغ

- دستمال کاغذی

- یک کاسه کوچک

- یک حوله تمیز

ماسک سفیده تخم مرغ

دستورالعملی که باید طبق آن پیش رویم تا ماسک سفیده تخم مرغ مناسبی را تهیه کنیم نیز به شرح زیر می باشد :

باید به نحوی زرده تخم مرغ را از سفیده آن جدا کنید. سپس صورت خود را بشویید و به خوبی آن را خشک کنید. اکنون می توانید لایه نازکی از سفیده تخم مرغ را بر روی پوست صورتتان بمالید. از این لحظه به بعد می توانید یکی از دو روش زیر را برای ادامه درمان جوش های سر سیاه به وسیله ماسک سفیده تخم مرغ به دلخواه خود انتخاب کنید:

1- روی سفیده تخم مرغی که به صورتتان مالیده اید، یک دستمال کاغذی قرار دهید و آن را به آرامی و با ملایمت به صورتتان بفشارید. سپس صبر کنید تا لایه اول خشک شود و بعد از آن لایه دیگری از سفیده تخم مرغ را بر پوست خود بمالید. با انگشت خود به آرامی بر روی صورتتان ضربه بزنید و مراقب باشید دستمال ها تکان نخورند. سپس سومین لایه را بر روی پوست خود بمالید و منتظر بمانید تا ماسک خشک شود. در این لحظه در پوست صورتتان احساس جمع شدگی و خشکی خواهید کرد. اکنون می توانید دستمال ها را بردارید و پوست صورتتان را با آب ولرم بشویید و آن را خشک کرده و در نهایت از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.

2- در روش بعدی شما می توانید بدون استفاده از دستمال کاغذی 3 تا 5 لایه از سفیده تخم مرغ را پس از خشک شدن لایه های قبلی بر روی صورت خود بمالید. توجه داشته باشید اگر لایه قبلی خشک نشده باشد و شما لایه بعدی را بر روی پوست خود قرار دهید این ماسک تخم مرغ عملا برای شما فایده ای در بر نخواهد داشت.

ماسک بعدی که برای درمان جوش های سر سیاه مناسب است و می توانید به راحتی آن را در منزل خود تهیه کنید به قرار زیر می باشد:

3. ماسک شیر و عسل :

شیر و عسل هر کدام به تنهایی موادی اعجاز انگیز و بسیار پر خاصیت هستند و ترکیب این دو ماده ی بسیار ارزشمند در اکثر محصولات آرایشی و بهداشتی یافت می شود. اما اگر بخواهیم این دو ماده را به صورت جدا جدا بررسی کنیم باید بگوییم که عسل خاصیت ضد باکتریایی دارد و شیر به دلیل اسید لاکتیک موجود در آن، موجب نرمی و لطافت پوست می شود. در این نوع ماسک این دو ماده را با یکدیگر مخلوط می کنیم تا خاصیت چسبناک بودن به آن ها بدهیم و از هر دو ماده و خواص آن ها بهره مند شویم.

وسایلی که برای تهیه ماسک شیر و عسل در منزل به آن ها احتیاج دارید به شرح زیر می باشد :

- یک قاشق سوپ خوری عسل خام و ارگانیک

- یک قاشق چای خوری شیر

- نواز نخی تمیز

ماسک شیر و عسل

پس از آماده کردن ملوزمات مورد نیاز برای تهیه ماسک شیر و عسل می توانید بر اساس دستورالعمل زیر پیش بروید:

عسل ارگاینک را با شیر در مقدار ها و اندازه های مذکور مخلوط کنید. اکنون مخلوط به دست آمده را در ماکروویو قرار دهید و حدود 10 الی 15 دقیقه به آن زمان دهید تا گرم شود. سپس دوباره مخلوط را خارج کرده و هم بزنید تا یکدست شود. زمانی که مخلوط به دست آمده شما به دمایی رسید که می توانستید آن را بر روی پوست خود قرار دهید، لایه نازکی از آن را برداشته و بر روی پوست صورتتان بمالید. نوار نخی محکمی را به آرامی بر روی محلی که ماسک را بر روی آن مالیده اید قرار دهید و زمانی که خشک شد آن را از روی پوستتان بر دارید. این کار مانند زمانی است که اپلاسیون یا وکس انجام می دهید اما درد ندارد و به غلظت و سفتی مواد وکس و اپلاسیون نمیباشد. صورتتان را با آب سرد بشویید ئ با حوله تمیزی خشک کنید.استفاده از کرم های مرطوب کننده را فراموش نکنید.

برای بررسی و آموزش سایر روش های درمان جوش های سر سیاه و از بین بردن آن ها به وسیله ماسک های خانگی که در این مقالات به شما معرفی می کنیم با ما در قسمت های بعدی همراه باشید.

پیشنهادات ما

Photo 2017 08 16 10 31 11
آموزش تزیین باغچه خانه با ابزاری ساده
Asli
مشهورترین شهر های زیرزمینی جهان(بخش دوم)
عوامل خجالتی شدن کودکان (بخش دوم)
Arc cabbage
منوی بازگشت به مدرسه ( میکس ژامبون و کلم )
8713535460 79d140dda2 o 1
بهترین برنج اسپانیایی
Img 20180416 110730 911
آشنایی با دستگاه های موسیقی ایرانی (شکل گیری دستگاه)

نظر شما