از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت سوم)

نام نویسنده : ایمان قادری         ١۴ شهریور ١۳۹۶ 1

از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت سوم)

از بین بردن جوش های سر سیاه

در مقالات قبلی شما را با سه نوع از ماسک هایی که می توانید در منزل آن ها را تهیه کرده و جهت از بین رفتن کامل جوش های سر سیاه خود استفاده نمایید، آشنا کردیم. در این مقاله و در ادامه بحث قبلی، انواع دیگری از این ماسک ها را به شما معرفی خواهیم کرد و درباره خواص هر یک توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

4. ماسک عسل و دارچین :

در اصل لذت میل کردن این ماسک از استفاده موضعی آن بیشتر است چرا که ترکیب بسیار لذیذی است. اما گذشته از طعم آن این ترکیب یکی از موثر ترین ترکیبات و پر فایده ترین ماسک ها برای رهایی از شر جوش های سر سیاه است. همانطور که در مقالات قبلی عنوان کردیم عسل ماده ای ضد باکتریایی است که مهمترین تاثیر آن بر روی باکتری هایی است که موجب پدیدار شدن آکنه بر روی پوست می باشند. در کل مانند یک چسب هر آنچه در پوست شما و منافذ آن وجود داشته باشد بیرون می کشد. از طرف دیگر دارچین ماده ایست مناسب برای جریان خون. پس استفاده از آن موجب روشنی، درخشش و سلامت پوست می شود.

جوش سر سیاه

وسایلی که برای تهیه ماسک عسل و دارچین در منزل مورد نیاز است به شرح زیر می باشد :

- کمی پودر دارچین

- کمی عسل خام و ارگانیک

- نوار پارچه ای تمیز

عسل و دارچین را به آن اندازه که برای نواحی دارای جوش های سر سیاه پوستتان کافی است با یکدیگر مخلوط کنید و بر روی پوست بمالید. نوار پارچه ای تمیزی را بر روی ماسک گذاشته و پس از گذشت 3 الی 5 دقیقه آن را به آرامی بردارید. صورتتان را بشویید و با کرم های مرطوب کنند از خشکی آن جلوگیری کنید.

درمان جوش سر سیاه

5. ماسک جوش شیرین و آب :

شاید مفید ترین مورد برای رفع جوش های سر سیاه، جوش شیرین باشد. اما حواستان باشد نباید در مصرف آن زیاده روی کرد. البته بهتر است درباره رفع انواع جوش ها به این نکته توجه داشته باشید که تغییر PH تاثیر زیادی روی جوش های سر سیاه ندارد؛ اما استفاده از جوش شیرین روشی آسان و البته ارزان برای از بین بردن تمام آلودگی ها و مواد اضافی است که سطح پوست را پوشانده و در نتیجه منافذ پوست را مسدود کرده است.

مواد و وسایلی که برای تهیه این ماسک مورد نیاز است مقداری جوش شیرین و اندکی آب است. روش تهیه آن هم به این صورت است که ابتدا آب و جوش شیرین را با یکدیگر مخلوط می کنید تا خمیر نسبتا سفتی به دست آید. سپس آن را با دست و به صورت دورانی بر روی پوست صورت بمالید. سپس صورت را با آب بشویید و با حوله خشک کرده و از مرطوب کننده استفاده کنید.

امیدواریم از تهیه این ماسک های خانگی برای رفع جوش های سر سیاه نتیجه مطلوبی را به دست آورده باشید. با ما در سایر مقالات زیبایی، بهداشتی و سلامتی ویکیوز همراه باشید.


پیشنهادات ما

Office interior design  4
چیدمان دکوراسیون اداری (براساس اصول فنگ‌ شویی)
2
چگونه " نه " بگوییم
Photo 2017 07 25 12 39 52
طرز تهیه بیف مغولی اسپایسی
Png monoshelf
معرفی شرکت مونوشلف
Arc cabbage
منوی بازگشت به مدرسه ( میکس ژامبون و کلم )
عوامل خجالتی شدن کودکان (بخش دوم)

نظر شما