بستنی سوخاری, دسری جدید و بسیار خوشمزه

نام نویسنده : ایمان قادری         ۲۷ خرداد ١۳۹۶ 2

بستنی سوخاری, دسری جدید و بسیار خوشمزه

مقاله امروز راجب دسر بسیار خوشمزه و جدیدیست که شاید خیلی با آن آشنا نباشیم. پس با ادامه این مقاله جذاب در بانک مقالات ویکیوز با ما همراه باشید.

بستنی سوخاری از دسر های جدید عرضه شده در بازار است.این دسر اسان و خوشمزه را میتوانید در خانه تهیه کرده و در کنار کیک یا میوه های تابستانی سرو کنید.این دسر بسته به سلیقه شما میتواند از طعمهای مختلف یا میوه های مختلف تهیه شود.میتوانید داخل بستنی یا روی بستنی از مغزهای خورد شده استفاده کنید.ما در این مقاله با ساده و در دسترس ترین مواد ممکن بستنی سوخاری را اموزش میدهیم.

مواد مورد نیاز
برای تهیه بستنی سوخاری

پای سیب با بستنی سوخاری

4اسکوپ بستنی وانیلی

2 پیمانه کورن فلکس له شده

2 قاشق چای خوری دارچین

3 عدد تخم مرغ هم زده

4 عدد سیب سبز پوست کنده و خرد شده

نصف پیمانه شکر قهوه ای


بستنی سوخاری


طرز تهیه بستنی سوخاری:

ابتدا اسکوپ های بستنی را داخل یک سینی قرار میدهیم و ان را به مدت حدود 1 ساعت تا زمانی که کاملا منجمد شود داخل فریز قرار میدهیم.

حالا یک قاشق چای خوری دارچین را با کورن فلکس مخلوط میکنیم در یک ظرف دیگر نیز تخم مرغ ها راهم میزنیم. سپس بستنی ها را خارج کرده و انرا با پودر کورن فلکس و سپس تخم مرغ و دوباره به پودر کورن فلکس اغشته میکنیم.این کار را تا زمانی ادامه میدهیم که دیگر قسمتی از بستنی بیرون نباشد.در اخر بازهم بستنی هارا که اغشته به مواد است داخل فریز قرار میدهیم.

فر را روی حرارت 180 درجه ی سانتی گراد یا 360 درجه ی فارنهایت میگذاریم.در این مدت تکه های سیب را داخل سینی قرار میدهیم و مخلوطی از دارچین و شکر را روی ان میریزیم.حالا انرا به مدت 30 تا 40 دقیقه داخل فر قرار میدهیم تا شکر کاملا کاراملایز و سیب هم نرم شود.


طرز تهیه بستنی سوخاری


حدود یک لیتر روغن را داخل یک قابلمه میریزیم وتا حرارت 380 درجه فارنهایت یا 190 درجه سانتیگراد گرم میکنیم.سپس بستنیهارا از فریز خارج کرده و به مدت 20 ثانیه داخل روغن قرار میدهیم تا زمانی که اطراف ان کاملا سرخ و ترد شود.بعد انهارا از روغن خارج میکنیم و بلافاصله در فریزر قرار میدهیم تا زمانی که بقیه بستنی ها هم سوخاری شوند.

پای سیب را از فر خارج کرده و در ظرفی بچینید.در اخر بستنی هارا کنار ان اضافه کنید.میتوانید برای سرو روی ان سس کارامل استفاده کنید.

دقت کنید هرچقدر بستنی ها بیشتر در فریزر بماند و سفتتر باشد هنگام سرخ کردن ان بهتر فرم میگیرد و در روغن اب نمیشود.
پیشنهادات ما

Photo 2017 08 14 15 59 19
ساخت وسایل کاربردی با شلوار لی
Pf30b079e
آشنایی با دستگاههای ایرانی (شناخت گوشه)
Photo 2017 07 25 12 39 52
طرز تهیه بیف مغولی اسپایسی
4527045
طرز تهیه سالاد هندوانه و پنیر فتا
Png monoshelf
معرفی شرکت مونوشلف
Arc cabbage
منوی بازگشت به مدرسه ( میکس ژامبون و کلم )

نظر شما