بیوگرافی بیژن پاکزاد_بخش اول

نام نویسنده : ایمان قادری         ۳١ فروردین ١۳۹۶ 4

بیوگرافی بیژن پاکزاد_بخش اول

از اینکه در بخش مقالات بیوگرافی در بانک مقالات همراه ما هستید از همراهی شما سپاسگزاریم و امیدواریم که مطالب این بخش از بلاگ ویکیوز نیز مورد توجه و رضایت شما عزیزان گرامی واقع شود. ما در این قسمت می کوشیم تا از زندگی افراد موفق و چهره های معروف و شناخته شده تا شما همراهان گرامی با مطالعه و گذری به زندگی این افراد، تجربیات آموزنده ای را از درون مایه زندگی آنها بدست آورید.

بیوگرافی بیژن پاکزاد

بیژن پاکزاد متولد 15 فروردین 1323 بود و در تهران چشم به جهان گشود. وی یکی از مشهور ترین چهره های مد و عطر مردانه بود. وی را با همان نام تجاری بیژن می شناسند. بیژن پاکزاد در سال 1390 در بورلی هیلز چشم از جهان فرو بست. با هم نگاهی به زندگی وی از تولد تا مرگ می اندازیم.

دوران کودکی بیژن :

پدر بیژن یکی از تجار بزرگ صنعت فولاد بود و نام بیژن به اصرار وی انتخاب شد. بیژن با تمام سن کمی که داشت حرف ها و افکار بزرگی ار او برون می آمد که همگان را متعجب می ساخت. پدر بیژن فردی منضبط و قانونمند بود بنا بر این بیژن پس از گذراندن دوران کودکی بنا به درخواست وی برای آغاز تحصیل به کشور سوئیس فرستاده شد. در سوئیس، تحصیل خود را در مدرسه شبانه روزی LeRose آغاز نمود و در همین مدرسه بود که وی به خوبی توانست سطح زندگی خود را با مردمان اشراف زاده آن منطقه هماهنگ سازد. چرا که بیژن در این سن و سال با شاهزادگان بزرگی چون پرنس ریز همکلاس بود. بیژن، پسر بچه ی باهوش و پر انرژی در همان ابتدا توانست بسیاری از مشتریان خود را در همان مدرسه شناسایی کند. چرا که در آن سال ها بود که بیژن به چگونگی سلیقه ی افراد پولدار پی برد و متوجه شد که چگونه می تواند نظر آن ها را برای خرید یک محصول به سمت خود جلب کند.


این مقاله را بخوانید :  زندگی نامه بهروز فروتن _ قسمت دوم 


دوران جوانی : 

بیژن 18 ساله بود که تصمیم گرفت برای ادامه تحصیل وارد دانشگاه شود. لازم به ذکر است که پدر بیژن همیشه دوست داشت که پسر باهوش و ذکاوتش را در لباس وکالت یا پزشکی ببیند. اما بیژن تصمیم گرفت تا در دانشگاه به تحصیل در رشته مهندسی شیمی بپردازد. بنابراین درس خود را در همین رشته به پایان رساند اما بر خلاف تمام این موفقیت ها، چیزی از درون بیژن او را آزار میداد. احساس عدم رضایت از آن چه که تا کنون انجام نداده است و به دنبالش نرفته است. ذهن بیژن خلاق بود، پر از ایده های نو که نمی توانست آن را با ضوابط ریاضی وار محدود سازد. هنری که بیژن تصور می کرد محمد به هیچ قیدی نیست هنر طراحی لباس بود که بلاخره در آن سال ها موفق شد خود را در مسیر رسیدن به این هدف قرار دهد. بیژن به تحصیل در رشته طراحی لباس در دانشگاه mils پرداخت.

دوارن حرفه ای (طراحی لباس) :

پس از مدتی بیکار نمانده و دست به طراحی هایی از قبیل کراوات و گل سر زنانه زد و آن ها را در گالری شهر Biella جایی در اطراف میلان به نمایش گذاشت. اندکی پس از فعالیت های اینچنینی، بیژن استراتژی خود را تغییر داد. اکنون او برای هر کسی دست به تولید لباس نمیزد و مشتری های خود را گلچین می کرد. وی ترجیح میداد تا تمرکز خود را بر روی افراد بزرگ و قدرتمند سیاست، هنر، ورزش و دیگر زمینه های کاری موجود در آن زمان اختصاص دهد. ایده ی کار کردن به این سبک در سال 1976 در ذهن بیژن شکل گرفت و از همان زمان جلوه ی کاملا نمایانی به خود گرفت. در همین سال بود که بیژن توانست با حمایت یکی از دوستان قدیمی اش به نام داریوش محبوبی، اولین نمایشگاه لباس خود را برگزار کند. نمایشگاه پر بازدیدی از آب درآمد و آوازه ی آن در تمام دنیا به گوش افراد سر شناس و مهم رسید.

این مقاله ادامه دارد ...


بانک مقالاتپیشنهادات ما

Arc cabbage
منوی بازگشت به مدرسه ( میکس ژامبون و کلم )
Arducopterlike
قطعات مورد نیاز برای ساخت کوادکوپتر
Photo 2017 08 14 14 47 24
سولاریوم و نحوه برنزه شدن با آن
Dark matter backgrounds
آموزش مبانی کیهان شناسی (بخش پنجم)
Photo 2017 07 25 12 39 52
طرز تهیه بیف مغولی اسپایسی
Photo 2017 08 16 10 31 11
آموزش تزیین باغچه خانه با ابزاری ساده

نظر شما