بیوگرافی وارن بافت- بخش اول

نام نویسنده : ایمان قادری         ۲۶ اردیبهشت ١۳۹۶ 3

بیوگرافی وارن بافت- بخش اول

زندگی نامه وارن بافت


Warren buffet وارن بافت، در تاریخ 30 اوت 1930 چشم به جهان گشود. وی را با لقب باهوش اوماها و یا دانشمند اوماها می شناسند. وارن بافت یک سرمایه گذار آمریکایی و همچنین یک خیر است. البته جالب است بدانید که وارن بافت خود را ندانم گرا معرفی می کند یعنی کسی که دلایل کافی برای اثبات وجود خدا را ندارد و نمی داند. وارن بافت مدیر عامل و بیشترین سهامدار شرکت برکشایر هاتاوی است. دارایی وارن در حال حاضر مبلغی معادل 52 میلیارد دلار برآورد شده است. با توجه به این آمار، مجله فوربس وارن بافت را سپتامبر 2008 میلادی، ثروتمند ترین مرد جهان معرفی کرد. در این مقاله قصد داریم شما را با زندگی شخصی و حرفه ای وی بیشتر آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

کودکی وارن بافت : 

پدر وارن بافت، هاوارد نام داشت. وی از تاجران و سیاستمداران دوره خود بود. وارن دومین فرزند هاوارد و البته تنها پسر خانواده بود. خانواده بافت در مجموع دارای سه فرزند بود. وارن بافت از همان کودکی در زمینه تجارت و سیاست استعداد های تحسین برانگیزی را از خود بروز داد. برای مثال جالب است بدانید یکی از کارهایی که دلیل بارز بر استعداد درخشان وارن در سیاست و تجارت بوده است در سن 6 سالگی نمایان شد. وارن 6 جعبه کوکاکولا به قیمت 25 سنت را از مغازه پدربزرگش خرید و توانست هر بطری را به قیمت یک سکه 5 سنتی به فروش برساند. این در حالی است که کودکان هم سن و سال وارن بر روی چمن ها لی لی بازی می کردند و یا مشغول بازی بولینگ بودند.

بالاخره زمان آن رسید که وارن بافت تحصیلات دبستانی خود را آغاز کند. بنابراین وی را به دبستان رز هیل در اوماها فرستادند.


وارن بافت میلیاردر معروف


مهاجرت وارن بافت به واشنگتن دی سی :

سال 1942 بود که پدر وارن، هاوارد توانست در انتخابات کنگره آمریکا انتخاب شود. همین امر سبب شد تا خانواده بافت به واشنگتن دی سی نقل مکان کنند. بنابراین وارن بافت تحصیلات دوران راهنمایی خود را در مدرسه آلیس دیل گذراند. سال 1947 بود که وارن بافت از دبیرستان وودرو ویلسون در واشنگتن دی سی و در سن 17 سالگی فارغ التحصیل شد. در دورانی که وارن دانش آموز بود توانست 500 دلار روزنامه توزیع کند که این مبلغ به ارزش های کنونی مبلغی است معادل 10 ها هزار دلار.

اصل مهم سرمایه گذاری در زندگی وارن بافت :

به جرات می توان صبر و شکیبایی را اصل مهم سرمایه گذاری از نظر وارن بافت، دانست. چرا که وارن با رفتن به درب خانه ها و فروش آدامس، نوشابه کوکا کولا و همچنین مجلات و روزنامه شروع به کار کرد و برای مدتی در مغازه پدر بزرگ خود مشغول به کار کردن بود. گذراندن روند کند جمع آوری پول و کسب درآمد به این روش کاری است نیازمند صبر و شکیبایی. باور کردنی نیست که وارن در سن یازده سالگی سه سهم از شرکت citesservice به قیمت هر سهم 38 دلار، برای خود و یکی از خواهرانش به نام دوریز خریداری کرد. در اندک زمانی پس از این خریداری، قیمت هر سهم به 27 دلار کاهش یافت. وارن علی رغم آن که ترسیده بود دست به هیچ اقدامی نزد و منتظر ماند تا آن که قیمت سهام ها افزایش یافت و به 40 دلار رسید. در نتیجه وارن به سرعت سهام ها را فروخت و به همان سرعت نیز دچار پشیمانی عجیبی شد چرا که قیمت سهام ها به 200 دلار نیز رسید. همین تجربه و تجربیات مشابه آن بود که به وارن یاد داد برای رسیدن به موفقیت در مسیر سرمایه گذاری باید صبر و شکیبایی داشته باشی تا اوضاع روند عادی و سیر صعودی خود را به طور طبیعی بپیماید.

از دیگر ویژگی های وارن بافت سرسخت بودن و پیگیری کردن بود. در سال 1943 وارن به اداره مالیات اعتراض کرد که نباید برای دوچرخه او مبلغ 35 دلار مالیات رقم بزند. نتیجه پیگیری ها و سرسختی های وارن آن شد که مالیات 35 دلاری دوچرخه وی حذف شد.


این مقاله را بخوانید: بیوگرافی مارک کوبان غول کار آفرینی


دانشگاه نبرسکا : 

پدر وارن تمایل بسیاری داشت که او را برای ادامه تحصیل در رشته بازرگانی و علوم اداری روانه دانشگاه پنسیلوانیا کند. اما وارن بافت دو سال به دانشگاه نرفت و همواره معتقد بود که بیشتر از اساتید می داند. سرانجام زمانی که هاوارد در مبارزات مجلس شکست خورد، وارن به اوماها بازگشت و در آن جا به دانشگاه نبرسکا رفته و توانست در مدت 3 سال دوره لیسانس خود را با توجه به کار تمام وقت در این دانشگاه به پایان برساند و فارغ التحصیل شود.


عکس وارن بافت


دانشگاه کلمبیا :

در سال 1951 بود که وارن تصمیم گرفت برای تحصیل در رشته علوم اداری و بازرگانی وارد دانشگاه شود اما به دلیل سن کم او را نپذیرفتند و وی مجبور شد برای گذراندن دوره فوق لیسانس در رشته اقتصاد به دانشگاه کلمبیا برود. از میان اساتیدی که وارن در دانشگاه با آن ها سر و کار داشت دو استاد به نام های بنجامین (بن) گراهام و دیوید داد که در تحلیل اوراق بهادار سرشناس بودند بسیار بهره برد. وارن بافت تنها دانشجویی بود که در کلاس گراهام نمره A+ می گرفت. زمانی که وارن به گراهام پیشنهاد داد تا به صورت رایگان برای او کار کند، بن گراهام این پیشنهاد را نپذیرفت و وارن مجبور شد برای مدتی در خیابان وال استریت به عنوان دلال سهام مشغول به کار شود. سپس به خانه اش در اوماها بازگشت و نزد پدرش در بنگاه مشغول به کار شد.

ازدواج اول وارن بافت :

وارن در زادگاه خود با دختری به نام سوزان تامپسون آشنا شد. این آشنایی در سال 1952 منجر به ازدواج این دو نفر شد. وارن توانست یک آپارتمان سه خوابه مخروبه و پر از موش را به مبلغ ماهیانه 65 دلار اجاره کند. در سال 1953 بود فرزند اول آن ها به نام سوزی متولد شد. برای صرفه جویی در هزینه ها، وارن و همسرش از یک کشوی خراب به عنوان تخت خواب وی استفاده می کردند.


این مقاله را بخوانید: معرفی هتل هیلتون


تدریس در دانشگاه وارن بافت : 

از آنجایی که چندین فعالیت وارن برای وی پول و درآمد خاصی به همراه نداشت، وارن تصمیم گرفت تا در دانشگاه اوماها شروع به تدریس کند اما برای آن که به ترسش از صحبت کردن در جمع غلبه کند، با تدریس دیل کارنگی یک دوره آموزشی صحبت کردن در جمع ها و مکان های عمومی را سپری کرد. سرانجام وارن توانست در دانشگاه برای دانشجویانی که میانگین سن آن ها دو برابر سن خودش بود اصول سرمایه گذاری را تدریس کند.

اگر مایل به مطالعه ادامه زندگی نامه وارن بافت هستید، در مقالات بعدی با ما همراه باشید.


بانک مقالات ویکیوز
پیشنهادات ما

عوامل خجالتی شدن کودکان (بخش دوم)
Arc cabbage
منوی بازگشت به مدرسه ( میکس ژامبون و کلم )
Photo 2017 07 16 15 30 16
ثبت نام در ویکیوز
8713535460 79d140dda2 o 1
بهترین برنج اسپانیایی
Photo 2017 08 14 15 59 19
ساخت وسایل کاربردی با شلوار لی
چگونه میتوان هوش مصنوعی بهتری ارائه کرد

نظر شما