تاریخچه شرکت ورساچه

نام نویسنده : ایمان قادری         ۲۷ اردیبهشت ١۳۹۶ 1

تاریخچه شرکت ورساچه

معرفی برند ورساچه

مقاله امروز درمورد معرفی برند معتبر و جهانی ورساچه میباشد که همه ی ما با این برند آشنایی داریم و حتی از محصولات آن استفاده کرده ایم.پس با خواندن این مقاله جذاب در بانک مقالات ویکیوز با ما همراه باشید.

فردی به نام جیانی ورساچه در سال 1978 شرکتی ایتالیایی به نام ورساچه بنیان نهاد.

جیانی ورساچه فرزند زوجی بود که هر دو کارشان در ارتباط با پوشاک بود. یکی طراح و دوخت آن و دیگری فروشنده عرصه لباس بود و همین موضوع باعث شد که از همان سنین کم این علاقه در وی ایجاد شده است. جیانی ورساچه تقریبا هر آنچه را که از دوخت و طراحی نیاز داشت از مادر خود آموخت و توانست خلاقیت و ذوق هنری خود را در طراحی لباس به کار ببرد و با آن حال لباسهای خود را در مزون مادرش در معرض فروش قرار دهد. چنانکه در سن 18 سالگی به صورت کاملا یک پارچه و مصر در کارگاه کوچک مادر خود مشغول به کار شد. این فعالیت او را به این درجه رساند که برای طراحی لباس یک مجموعه، توسط یک طراح محلی استخدام شد و او توانست شروع فعالیت نیمه حرفه ای خود را آغاز نماید. جالب است بدانید که او تا سن 25 سالگی رشته تحصیلیش معماری بود.


فروشگاه ورساچه (versace)


اولین موفقیت جیانی ورساچه به واسطه ارسال طرحهایی بود که به گالری فیوری فیورنتینا فرستاد و سال بعد به میلان رفت که شهری بود که پایتخت مد جهان گردیده بود. همچنان که ورساچه توسط جیانی راه اندازی شد او برای شرکتهایی مانند ماریو والنتینو، کالاهان و کامپلیس به طراحی لباس می پرداخت.

جیانی ورساچه به همراه برادر خود شرکت ورساچه را تاسیس کرد و درکنار آنها دختر خانواده ورساچه نیز به این فعالیت در آمد. همان سال اولین بوتیک ورساچه در میلان به وسیله دلا اسپیگا افتتاح شد و کلکسیون لباس های زنانه و مردانه با تاخیر و به صورت جداگانه از هم رونمایی شد.


این مقاله را بخوانید: معرفی برند زارا


بازتاب جهانی ورساچه 

از آنجا که، با وجود فعالیتهایی که ورساچه داشت هنوز نتوانسته بود در عرصه مد جهانی تاثیری بگذارد، با آشنایی جیانی و ریچارد اودون که در آن زمان یکی از عکاسان معروف بود، همه چیز به گونه ای تغییر کرد.

در واقع حاصل این ملاقات معرفی برند ورساچه از طریق عکس جلد مجلات مشهور در زمینه مد جهانی را باعث شد و همین موجب گردید که خلاقیت و ویژگی های خاص طراحی های ورساچه به سرعت جای خود را در بین علاقه مندان به مد پیدا کند.

و در سال 1982 مجموعه مشهور لباسهای فلزی دینامیک را معرفی کرد، البته این طرح به خصلتی کلاسیک در طراحی لباسهای ورساچه مبدل گردید.

مدالها و جوایز ورساچه

ورساچه چنان در بین طرفداران جایگاه خود را یافت که که بوتیک های پوشاک به نام آن در کشورهای بسیاری راه اندازی شد. مدال چشم طلایی به خاطر بهترین طراحی زنانه در پاییز و و زمستان شد.

در 1986 مدال افتخار جمهوری ایتالیا را از آن خود نمود و در همان سال لقب شوالیه هنر به جیانی ورساچه از طرف رییس جمهور وقت دولت ایتالیا اهدا گردید. در سال 1993 اسکار مد را از آن خود کرد.


معرفی برند جهانی ورساچه

برند های معرفی شده ورساچه

در سال 1985 بود که ورساچه با هدف طراحی برای افراد جوانتر و البته کسانی که توان مالی کمتری دارند مارک Instante را وارد مد جهانی کرد البته این مارک مشابه شیوه عملکرد ورساچه در خیاطی و طراحی سطح بالای زنانه بود.

چهار سال بعد نمایشگاهی به راه انداخت تحت عنوان پیراهنهایی برای اندیشیدن که مروری بود بر طراحی های قدیم ورساچه که در شهر میلان برپاشد که البته نخستین مجموعه طراحی زنانه سطح بالا او نیز بود.

ورود ورساچه به عرصه عطر

جیانی در کنار فعالیت در زمینه پوشاک گذری هم به دنیای عطر داشت و برند عطر خود را در سال 1991 با نام ورساچه به بازار عرضه کرد.

ادامه راه ورساچه

اولین شعبه برند ورساچه در آمریکا به سال 1995 بود و همان سال لقب خلاقانه ترین طراح لباس را از دست منتقدان بلژیکی دریافت کرد.


این مقاله را بخوانید:  تاریخچه کمپانی شورولت


آنچه که باعث محبوبیت و معروفیت و ماندگاری ورساچه گردید، آن ذوق هنری که تلفیق شده با طراحی های لوکس و ظریف و البته جذاب که همگی آثارش را منحصر به فرد می کند بود و او را به یکی از مشهورترین برندهای پوشاک تبدیل کرد. 

استفاده از جواهرات و زیورآلات ارزشمند باعث شده که قشری که مشتری این برند شده اند از افراد خاصی باشند که غالبا هنرمندان در آنها گنجانده شده اند. ورساچه روشی خلاقانه با ترکیب مد با راک اند رول و هنر و ستاره های مشهور از نو تعریف کرد. تلفیقی از سرگرمی و مد روز شوهای فصلانه ورساچه همانند اجراهای پاپ و راک درآمده بود.

از مدلهای معروف و البته گران این برند می توان به سوپر مدلهایی همچون "نائومی کمپبل"، "سیندی کرافورد"، "کریستی ترلینگتون" و "لیندا اوانجلیستا" اشاره کرد.

مرگ مرموز موسس ورساچه و سهام آن

جیانی ورساچه نهایتا در آمریکا به ضرب گلوله بر روی پله های ورودی خانه اش از دنیا رفت و همه اینها در سالی بود که با وجود اینکه عمر زیادی از تاسیس ورساچه نمی گذشت اما توانسته بود در عرصه جواهرات گران قیمت و عطر کیف کفش و حتی لوازم خانگی خود را نشان بدهد و تا به امروز همچنان به معروفیت روز افزون خود ادامه دهد.

جیانی قبل از مرگ به مناسبت تولد خواهرزاده اش نیمی از سهام ورساچه را به او هدیه داد و پس از مرگش نیز کمپانی ورساچه به برادر ، خواهر، و خواهرزاده اش رسید. مدیریت و اداره ورساچه توسط خواهر جیانی بعد از مرگش تا به امروز ادامه دارد و همچنان در میان ابرقدرتهای مد جایگاه خود را حفظ نموده است.


بانک مقالاتپیشنهادات ما

علم روانشناسی چیست؟
چگونه میتوان هوش مصنوعی بهتری ارائه کرد
Arc cabbage
منوی بازگشت به مدرسه ( میکس ژامبون و کلم )
Iranfromspace 4549683649
ترین های گردشگری ایران (بخش سوم)
2
چگونه " نه " بگوییم
8713535460 79d140dda2 o 1
بهترین برنج اسپانیایی

نظر شما