تاریخچه شرکت پپسی

نام نویسنده : ایمان قادری         ۰١ خرداد ١۳۹۶ 5

تاریخچه شرکت پپسی

علت نامگذاری پپسی:

پپسی نامیست آشنا برای همه جهانیان که از نام پپسین آنزیمی است که در معده ترشح می شود برگفته شده است و علت آن نیز این است که نوشابه پپسی اولین بار در سال 1893 توسط داروسازی به نام کلیب برادهم به بازار معرفی شد. هدف وی از ساخت این نوشابه خاصیت درمانی آن برای معده بوده است. وی در سال 1898 اقدام به تاسیس شرکت پپسی در کارولینای شمالی آمریکا نمود. تولیدات این کارخانه در نوشیدنیهای غیر الکلی است که معروفترین این تولیدان تولید پپسی می باشد. در سال 1965 از تلفیق با شرکت فریتولی، شرکت پپسی کولا را تشکیل داده شد. برادهم در سال 1902 داروخانه شخصی خود را به نام پپسی کولا در اتاق پشتی خانه اش به راه انداخت و علامت تجاری خود را ثبت نمود. او در ابتدای کارش تولید و عرضه آن و حتی بازاریابیش را به تنهایی انجام می داد اما کم کم به این دید رسید که قرار دادن این نوشیدنی در بطری امکان استعمال مردم در هر مکانی را دار می باشد. یک سال بعد بالاخره این شرکت با ثبت، نام تجاریش در دفتر کپی رایت آمریکا رسما معرفی گردید. برادهم پپسی را در بشکه شربت و با عنوان"نیرو بخش، نشاط آور، و کمک کننده به هضم غذا" به فروش می رساند. او برای کسانی که در کسب و کارش سرمایه گذاری می نمودند جوایزی را در بطریهای پپسی به کار برد. در سال 1905 تعداد سرمایه گذاران تنها دونفر بودند. که یک سال بعد این عدد به 15 افزایش یافت. و به ترتیب در سالهای بعد همچنان افزایش یافت. 


نوشیدنی های پپسی

آنچه که زیرساختهای پپسی را بسیار قوی نمود در زمانی بود که پشت داروخانه برادرهم توسط بسته بندهای بومی که همگی دارای روح کارآفرین بودن و در پیشرفت این شرکت همکاری بسیاری داشتند.

برادهم در سال 1909 عکسش به انتخاب ستاد فرماندهی بر روی کارت پستال و با حمایت قهرمان معروف رالی، BARNEY OLD field تبیلغات پپسی به عنوان نوشابه ای نیرو بخش در روزنامه ها به چاپ رسید.این مقاله را بخوانید: معرفی شرکت ورساچه


پپسی کولا توسط برادهم در طی هفده سال به موفقیت قابل توجهی دست یافت و شعارش این بود " پپسی بنوشید رضایت شما جلب خواهد شد". اما این شرکت هم مانند هزاران شرکت دیگر مصادف با جنگ به رکود بسیاری دچار شد. چراکه شکر قیمت ثابتی نداشت و نوسان آن باعث شد قیمت تولید پپسی دچار تغییر شده و نوسان پیدا کند. با وجود ریسکهای بسیاری که وی در این راستا انجام داد متاسفانه در طول سه سال ورشکست گردید.

پپسی اما به دست یک کارخانه دار در زمینه شکلات که دارای فروشگاه زنجیره ای تولید شکلات بود جانی دوباره گرفت. این فرد رئیس مجموعه loft ، فروشگاههای زنجیره ای آبنبات و تانکرهای شربت در حواشی ساحل بود. وی به این موضوع پی برده بود که پپسی می تواند رقیب خوبی برای کوکاکولا باشد. پپسی کولا پس از 15 سال بدون سودآوری و همدست شدن صاحبان 5 کارخانه مجددا به عنوان یک نماد تجاری ملی درآمد.

هرچند پپسی کولا در دو زمان مختلف به شدت ورشکسته شد اما همچنان حضور خود را در بازار حفظ کرد و همچنان به رقابت با کوکاکولا ادامه داد.


بین برند پپسی کولا و کوکاکولا همچنان رقابت ادامه دارد و در سال 1970 کوکاکولا به تبلیغات گسترده خود دست زد و تبلیغش بسیار تاثیر گذار بود از آنجا که سرگرمی و شادی را با خود همراه داشت بنابراین این کشاکش همچنان بینشان ادامه دار بود. پپسی در بسیار از تبلیغات خود به کوکاکولا حمله می برد مثلا در یکی از این چالشها در دو لیوان مختلف از پپسی و کوکاکولا میریختن و از مردم می خواستند که بگویند کدام یک طعم بهتری دارد و اکثر افراد به لیوان پپسی اشاره می کرد این خود باعث شد تبلیغ زیادی برای پپسی صورت بگیرد.پیشنهادات ما

Iranfromspace 4549683649
ترین های گردشگری ایران (بخش سوم)
2
چگونه " نه " بگوییم
Photo 2017 07 25 12 39 52
طرز تهیه بیف مغولی اسپایسی
Img 20180416 110730 911
آشنایی با دستگاه های موسیقی ایرانی (شکل گیری دستگاه)
Png monoshelf
معرفی شرکت مونوشلف
چگونه میتوان هوش مصنوعی بهتری ارائه کرد

نظر شما