تاریخچه کمپانی شورولت

نام نویسنده : ایمان قادری         ۲۵ اردیبهشت ١۳۹۶ 17

تاریخچه کمپانی شورولت


شورولت از رانندگی تا تولید جهانی

در سال 1911 شرکت شورولت توسط لوئیس شورولت و ویلیام دورانت آغاز به کار نمود .

نام شورولت از راننده سوییسی تبار به نام لوئیس شورولت برگفته شده است. او پس از مهاجرتهای چندین باره خود از فرانسه به کانادا و . . . نهایتا به آمریکا رسید و در آنجا به کار در کارخانه ویلیام والتر رسید. در واقع این امکان را یافت که بر روی ماشین های مختلف در آنجا بپردازد. وی همچنان که به کار در کارخانجات مختلف مشغول بود به مهارت در رانندگی در مسابقات رسید که او را جز بهترینها کرده بود تا نهایتا ویلیام دورانت به او توجه بسیار کرد و او را به عنوان راننده جنرال موتورز استخدام نمود.

در واقع آنها اتومبیل جدیدی به شیوه فرانسوی ها ساختند و نام آن را شورولت نهادند. پس ازآن بود که کارخانه شان با نام شورولت موتور افتتاح شد. شرکت میسون که قبل از آن به دورانت تعلق داشت به شورولت پیوست و دو سال بعد این دو شرکت با یکدیگر ادغام گشتند.

در سال 1913 لوئیس شورولت به همراه هفلر و جی بویز اقدام به راه اندازی کارخانه ای با تولیدات موتورهای هوایی نمودند. اما متاسفانه این کارخانه در همان بدو آغاز به کار ورشکست شد. در سال 1941 لوئیس شورولت متاسفانه به دست افرادی ناشناس با قصد و منظور نامشخص کشته شد و هیچگاه راز قتل وی کشف نشد.

مکس ول موتور نام جدید شورولت در سال 1914 بود و طی دوسال تعداد بسیار زیادی از خودروهای تولید شده در حدود 70 هزار دستگاه به فروش رسید و سه سال بعد یعنی در سال 1917 نخستین اتومبیل بی سقف اسپورت خود را تولید نموده و سال بعد به تولید تجاری ماشینهای سنگین (کامیون) پرداخت. در سال 1919 شرکت شورولت به دو بخش جدا تبدیل شد به نامهای دورانت و جنرال موتورز.


خودرو شورولت


در سال 1921 همزمان با جنگ جهانی و کمبود سرمایه شرکت ، شورولت تا مرز افت و ورشکستگی پیش رفت اما با مدیریت دورانت در مدت کمتر از ده سال مجدد به اوج خود رسید.

مشکلی که شورولت در سال 1923 به آن برخورده بود برگشت خوردن موتورهای هواپیماها بود، باعث شد ضرر فراوانی را متحمل گردد. مقام نخست تولید خودرو جدید شورولت از نظر تعداد تولید در صنعت خودروسازی جهان در سال 1927 توسط آن کمپانی کسب گردید. تولیدات شرکت تا سال 1935 به ده میلیون رسید و شورولت این موفقیت خود را به جشن نشست .

ترمز هیدرولیک را در سال بعد به خودروهای خود اضافه نمود. خودرو سایتیشن یا شورولت سایتیشن در سال 1939 با تولید 15 میلیون امین خودرو خود به بازار معرفی شد. در هنگامه جنگ جهانی بود که در مسابقات رالی مقام آورد. البته قابل ذکر است که ماشین ارائه شده در مسابقات کوپه بودند.

در سال 1948 آرمسترانگ مدیریت شورولت را عهده دار شد وی یکی از موفقترین مدیران جی ام بوده است. البته با ورود وی سبک تولیدات شورولت به نسبت تغییر یافت و در سال 1950 سبک جدید خودروهای تولید آنها به بازار عرضه شد. تغییرات به وجود آمده توسط مدیر جدید تنها در بدنه نبود بلکه در ساختار موتور نیز به صورت عمده به چشم می خورد و همچنین سعی در پایین آوردن قیمت نیز نمودند. همانطور که گفته شد آرمسترانگ سعی در کاهش قیمتهای آن نمود و همین امر باعث رشد اقتصادی این شرکت شد.

با طراحی مهندس هارلی در سال 1950 مدل شورولت کورت را به مرحله تولید رسید که طرح وی در 1959 در مدلهای شورولت کودیاک و شورولت ایمپالا به بازار عرضه گشت. هرچند که نتوانستند با استقبال خوبی روبرو شوند اما تا سال 1969 همچنان تولید شدند.

در سال 1963 به حدی از پیشرفت رسیده بود که از هر ده اتومبیل تولید شده در آمریکا یکی به شورولت اختصاص می یافت.


شورولت orlando


موتورهای شرکت شورولت توسط دو کمپانی بزرگ مانند اوپل و اولدز موبیل خریداری و در تولیدات خود استفاده می نمودند. در سال 1970 قراردادی فی مابین ایسوزو و این شرکت بسته شد که با توجه به آن شورولت موظف به تأمین تجهیزات مورد نیاز این کارخانه برای ساخت اتومبیل بود. تقریبا از سالهای 1985 به بعد روابط تجاری خود را با ژاپن و شرکتهایی همچون تویوتا و سوزوکی آغاز نمود .

حمایتهای مالی که شورولت از باشگاه منچستر یونایتد داشته است تحت عنوان قراردادی در سال 2012 به امضا طرفین رسید و به عنوان باشگاه جایگزین آئودی درآمد. از سال 2014 به مدت هفت سال لوگوی شورولت بر روی پیراهن بازیکنان باشگاه خواهد بود. همچنین در سال 2012 با باشگاه لیورپول نیز وارد قرارداد همکاری امضا نمود.

این کمپانی در حال حاضر جز برترین های صنعت خود می باشد که مشتریان زیادی منتظر طرح های جدید آنها هستند.

پیشنهادات ما

Png monoshelf
معرفی شرکت مونوشلف
8713535460 79d140dda2 o 1
بهترین برنج اسپانیایی
Photo 2017 08 14 15 59 19
ساخت وسایل کاربردی با شلوار لی
Iranfromspace 4549683649
ترین های گردشگری ایران (بخش سوم)
2
چگونه " نه " بگوییم
Office interior design  4
چیدمان دکوراسیون اداری (براساس اصول فنگ‌ شویی)

نظر شما