تاریخچه کمپانی شورولت

نام نویسنده : ایمان قادری         ۲۵ اردیبهشت ١۳۹۶ 6

تاریخچه کمپانی شورولت


شورولت از رانندگی تا تولید جهانی

در سال 1911 شرکت شورولت توسط لوئیس شورولت و ویلیام دورانت آغاز به کار نمود .

نام شورولت از راننده سوییسی تبار به نام لوئیس شورولت برگفته شده است. او پس از مهاجرتهای چندین باره خود از فرانسه به کانادا و . . . نهایتا به آمریکا رسید و در آنجا به کار در کارخانه ویلیام والتر رسید. در واقع این امکان را یافت که بر روی ماشین های مختلف در آنجا بپردازد. وی همچنان که به کار در کارخانجات مختلف مشغول بود به مهارت در رانندگی در مسابقات رسید که او را جز بهترینها کرده بود تا نهایتا ویلیام دورانت به او توجه بسیار کرد و او را به عنوان راننده جنرال موتورز استخدام نمود.

در واقع آنها اتومبیل جدیدی به شیوه فرانسوی ها ساختند و نام آن را شورولت نهادند. پس ازآن بود که کارخانه شان با نام شورولت موتور افتتاح شد. شرکت میسون که قبل از آن به دورانت تعلق داشت به شورولت پیوست و دو سال بعد این دو شرکت با یکدیگر ادغام گشتند.

در سال 1913 لوئیس شورولت به همراه هفلر و جی بویز اقدام به راه اندازی کارخانه ای با تولیدات موتورهای هوایی نمودند. اما متاسفانه این کارخانه در همان بدو آغاز به کار ورشکست شد. در سال 1941 لوئیس شورولت متاسفانه به دست افرادی ناشناس با قصد و منظور نامشخص کشته شد و هیچگاه راز قتل وی کشف نشد.

مکس ول موتور نام جدید شورولت در سال 1914 بود و طی دوسال تعداد بسیار زیادی از خودروهای تولید شده در حدود 70 هزار دستگاه به فروش رسید و سه سال بعد یعنی در سال 1917 نخستین اتومبیل بی سقف اسپورت خود را تولید نموده و سال بعد به تولید تجاری ماشینهای سنگین (کامیون) پرداخت. در سال 1919 شرکت شورولت به دو بخش جدا تبدیل شد به نامهای دورانت و جنرال موتورز.