تاریخچه گوچی (Gucci)

نام نویسنده : ایمان قادری         ۲۳ اردیبهشت ١۳۹۶ 14

تاریخچه گوچی (Gucci)

شرکت گوچی در سال 1992 در فلورانس توسط فردی به نام گوچیو گوچی بنیان نهاده شد. این شرکت هدف ارزشمندسازی برای محصولات تولید ایتالیا را سرلوحه فعالیت خود قرار داد. گوچی به دلیل ابداع در مد و طراحی های بسیار لوکس چشم گیر با کیفیت ایتالیایی یکی از برترین برندهای جهانی شناخته شده است.

البته باید گفت گوچیو گوچی هنگامی که به لندن مهاجرت کرد و در آنجا برای مدت زمانی کوتاه مدیریت هتلی را عهده دارشد. در سال 1905 به ایتالیا بازگشت و به فروش زین و خورجین پرداخت که توانست تجربه و سود خوبی کسب نماید. پس از آن فروشگاه خود را با محصولات چرمی و لوازم تزیینی سوارکاری به راه انداخت. در سال 1932 کفشی راحتی خلق نمود که به موزه هنرهای معاصر ورود کرد و این اولین کفشی است که قدرت راه یابی به موزه را یافته بود.این مقاله را بخوانید: معرفی شرکت بزرگ زارادر سال 1990 بین دو شریک شرکت گوچی اختلاف شدیدی درگرفت به گونه ای که به دادگاه برای رفع آن مراجعه کردند. یکی سال بعد گوچی ضرر فراوانی داشت که برای صاحبان آن بسیار بی سابقه بود. اما در سال بعدش تام فورد و معاون شرکت دام ملو به کمک گوچی پرداختند و با پیوستن به آن و کنترل هزینه های شرکت آنرا ساماندهی کردند. تام فورد در سال 1994 گالش چوبی و چرمی را طراحی کرد وبه بازار معرفی کرد که بسیار طرفدار یافت. در سال 1995 ماریزیو گوچی به دست همسرش به قتل رسید.

برند معتبر گوچیفورد با طراحی های منحصر به فردی که انجام داد باعث پیشرفتهای بسیاری برای شرکت شد. فورد با کفایت و شایستگی خود گوچی را به موفقیت روزافزون رساند و آن را به یکی از سود آورترین سالنهای مد در ایتالیا مبدل کرد. گوچی در سال 2001 استلا مک کارتنی را مورد حمایت مالی خود قرار داد تا او از برند گوچی استفاده کند و او نیز اولین مجموعه بهاری وتابستانی را ارائه کرد.


معرفی شرکت گوچی gucci


در سال 1938 در شهر رم بوتیک گوچی برای اولین بار راه اندازی شد. و در سال 1949 دومین شعبه افتتاح شد. و کم کم در سراسر جهان شروع به بازگشایی شعبه هایی نمود.

گوچیو گوچی سه پسر به نامهای آلدو، یوگو و رودولفو داشت که هرسه در این کسب و کار در کنارش بودند و به طور مستقیم مدیریت نمایندگی ها را بر عهده داشتند. با فوت گوچیو گوچی در سال 1953 مدیریت کل شرکت به پسرانش رسید. سی سال بعد رودلفو پس از اینکه با سرطان دست و پنجه نرم کرد از دنیا رفت و پسرش جانشین او گردید. ماریزیو پسر رودلفو، کلیه سهم پدر را به ارث برد که سهمش نیمی از کل سهام شرکت بود. البته باید گفت نیمه دیگر سهام شرکت به اینوست کروپ در بحرین فروخته شد.این مقاله را بخوانید: معرفی شرکت دیجی کالاجالب است بدانید این برند به دلیل اهمیت بسیار که به امر هنردارد و همچنین از روحیه انسان دوست ی بسیاری برخوردار است جز شرکتهایی است که از دسته فعالیتهای خیر خواهانه و حمایتی داشته است از آن جمله می توان به همکاری با بنیاد فیلم مارتین اسکورسیزی اشاره کرد که برای سرمایه گذاری بر ساخت محصولات با کیفیت سینمایی همچون La Dolce Vita و Once upon a time in America با آن شرکت همکاری نمود.

گوچی همچنان که به انتهای قرن نوزدهم نزدیک میشد به عنوان برندی جهانی در صنعت مد و پوشاک معرفی شده بود.

در سالهای 1979به مدت دو سال به کاری متفاوت در صنعت خودروسازی پرداخت و آن تودوزی روکش صندلی های اتومبیل بود که در پشت صندلی حرف Gگلدوزی می شد که نشان دهنده شرکت گوچی بود. گوچی و فیات در قراردادی مشترک به همکاری برای ساخت اتومبیل با یکدیگر پرداختند که تودوزی های روکش های این صندلی به رنگ سیاه و سفید بودند.

گوچی شلواری تولید نمود که گرانترین شلوار جین دنیا محسوب می شد که در سال 1998 به قیمت 3150 دلار به فروش رسید.

علاقه فراوانی که هنرپیشگان سینمایی همچون جکی اناسیس ، سوفیا لورن ، الیزابت تایلور و مدنا به محصولات گوچی نشان داده اند نشان دهنده محبوبیت این برند دربین جهانیان است.

بانک مقالات

پیشنهادات ما

علم روانشناسی چیست؟
Arducopterlike
قطعات مورد نیاز برای ساخت کوادکوپتر
Photo 2017 08 14 15 59 19
ساخت وسایل کاربردی با شلوار لی
Main
عوامل خجالتی شدن کودکان
Photo 2017 07 16 15 30 16
ثبت نام در ویکیوز
Photo 2017 07 25 12 39 52
طرز تهیه بیف مغولی اسپایسی

نظر شما