ترین های گردشگری ایران (بخش دوم)

نام نویسنده : ایمان قادری         ۲١ مرداد ١۳۹۶ 4

ترین های گردشگری ایران (بخش دوم)

ترین های گردشگری ایران

در این قسمت به معرفی پنج مورد دیگر از ترینهای ایران می پردازیم. اگر از ترینهای ایران مطلع نیستید حتما این مقاله سه بخشی را مطالعه فرمایید. تعطیلاتتان را برنامه ریزی کنید و در مسافرتهای خود سری به این جاذبه های گردشگری بزنید. برای مطاله قسمت اول میتوانید روی این لینک کلیک کنید ( ترین های گردشگری ایران بخش اول )

1- داغ‌ترين چشمه جهان


داغ ترین چشمه آب گرم جهان


قینرجه در جنوب مشگین شهر چشمه آب گرمی است که در همسایگی چها رچشمه معدنی دیگر است. دمای آن 86 درجه است و داغترین چشمه سه دهنه کلرایدی می باشد. این چشمه آب گرم خاصیت درمانی دارد. در کنار این چشمه درمانی آبشاری هم وجود دارد که زیبایی آن را چند برابر کرده است.  

2- كهنسال‌ترين درخت سرو جهان

کهن سال ترین درخت سرو جهان

این سرو در ابرکوه واقع شده و سن آن بین 4000 تا 4500 تخمین زده شده است. یازده و نیم متر قطر و ارتفاع آن 25 تا 28 متر است. در برخی از داستانهای اسطوره ای آمده است که این درخت توسط زرتشت کاشته شده است.  

3- باستاني‌ترين پل قابل استفاده جهان
باستاني‌ترين پل قابل استفاده جهان

در مرکز شهر دزفول پلی وجود دارد که شرق را به غرب ارتباط داده است و محلی برای تردد شهرهای شوشتر و اندیمشک و دزفول است. این پل در سال 260 میلادی به فرمان شاپور اول از پادشاهان ساسانی ساخته شده است. جالب است بدانید که اسرای رومی کارگران ساخت این پل بوده اند و 14 دهنه دارد. بازسازی این پل در سه دوره صفویه، پهلوی و دیلمی صورت گرفته است. پایه های آن همچنان بدون تغییر از زمان ساسانی باقی مانده است.

4- قديمي‌ترين‌بناي‌خشتي‌جهان
قديمي‌ترين‌بناي‌خشتي‌جهان

نارین قلعه که در زبان محلی به آن نارنج قلعه گفته می شود در شهرستان میبد در یزد می باشد که شاخص شهرسازی در زمان قدیم می باشد. این بنا از لحاظ مختلف حائز اهمیت است از جمله سیاسی، نظامی، جغرافیایی تاریخی و غیره
تپه ای که این بنا بر روی آن ساخته شده است بر تمام منطقه اشراف دارد و به همین دلیل از دور قابل دیدن می باشد. در اسطوره ها آمده است که این بنا در زمان حضرت سلیمان ساخته شده است

5- بلندترين بادگير جهان در يزد
بلندترين بادگير جهان در يزد

در باغ دولت آباد یزد بادگیری هشت سویه وجود دارد که ارتفاع آن 33 متر می باشد و به همین دلیل بلندترین بادگیر جهان است. 


پیشنهادات ما

Photo 2017 07 16 15 30 16
ثبت نام در ویکیوز
4527045
طرز تهیه سالاد هندوانه و پنیر فتا
Indian butter chicken 8
طرز تهیه مرغ کره ای هندی
Iranfromspace 4549683649
ترین های گردشگری ایران (بخش سوم)
Photo 2017 08 14 14 47 24
سولاریوم و نحوه برنزه شدن با آن
Png monoshelf
معرفی شرکت مونوشلف

نظر شما