ترین های گردشگری ایران (بخش سوم)

نام نویسنده : ایمان قادری         ۲۸ مرداد ١۳۹۶ 2

ترین های گردشگری ایران (بخش سوم)

در این مقاله به بیان پنج مورد دیگر از ترین های گردشگری ایران می پردازیم. اگر مایل به دانستن ترینهای گردشگری دارید حتما به مطالعه این مقاله سه قسمتی بپردازید، از خواندن آن لذت ببرید و در برنامه های مسافرتی آینده خود برای رفتن به این مکانها برنامه ربزی فرمایید.  برای مطاله ترین های گردشگری ایران بخش دوم روی لینک کلیک کنید

1- كهن‌ترين گونه جانوري جهان

کهن ترین گونه جانوری

جانوری آبزی به نام تروپ یا سه چشم که قدمت وجود آن به 220 میلیون سال میرسد جزء فسیل زنده و قدیمی ترین گونه جانوری زمین است و در آذربایجان غربی زندگی می کند.

2- بلندترين طاق طبيعي جهان

بلندترين طاق طبيعي جهان

دژ افسانه ای یا غار اسپهبد خورشید که دهانه آن نزدیک به 20 متر و عرض 14 متر و ارتفاع 15 مترمی باشد به عنوان بلندترین غار طبیعی جهان است . در سال 1335 غارشناسان این غار را شناسایی نمودند.

3- قديمي‌ترين سد ‌جهان

قدیمی ترین سد جهان

در جاده قم کاشان سدی وجود دارد که مربوط به دوره ساسانی می باشد و با توجه به این زمان طولانی و زلزله های مختلف و حوادث قهری دیگری که رخ داده است این سد هنوز پا برجاست. نام این سد کبار می باشد.

4- عجيب‌ترين قنات جهان

عجیب ترین قنات جهان

قناتی در اردستان وجود دارد که در زمینه مهندسی بسیار بی نظیر است. این قنات عمری نزدیک به 800 سال دارد و در هر طبقه آن آبی مجزا در جریان است که آب هیچ کدام به دیگری رسوخ نمی کند. طول قنات نزدیک به 2000 متر بوده و در دو طبقه ساخته شده است.

 
5- بزرگ‌ترين بازار سرپوشيده جهان 
بزرگ‌ترين بازار سرپوشيده جهان

بازاری که مساحت آن یک میلیون متر مربع است و دارای سرپوش بوده و می توان گفت به عنوان سازه آجری سقف دار به هم پیوسته، بزرگترین جهان است. این بازار در تبریز می باشد و در مسیر راه ابریشم جز مراکز تجاری مهم بوده است.

پیشنهادات ما

Office interior design  4
چیدمان دکوراسیون اداری (براساس اصول فنگ‌ شویی)
Img 20180416 110730 911
آشنایی با دستگاه های موسیقی ایرانی (شکل گیری دستگاه)
علم روانشناسی چیست؟
Photo 2017 08 14 15 59 19
ساخت وسایل کاربردی با شلوار لی
Arc cabbage
منوی بازگشت به مدرسه ( میکس ژامبون و کلم )
Photo 2017 07 25 12 39 52
طرز تهیه بیف مغولی اسپایسی

نظر شما