حمام آفتاب در تابستان (قسمت اول)

نام نویسنده : ایمان قادری         ١۶ مرداد ١۳۹۶ 2

حمام آفتاب در تابستان (قسمت اول)

حمام آفتاب در تابستان

با فرا رسیدن فصل تابستان و تفریحات مربوط به این فصل یکی از زیبا ترین و دلپذیر ترین مکان های تفریحی برای افراد، ساحل های آفتابی و استخر های سرباز است. تقریبا همه افراد در تمام رده های سنی از این مکان های تفریحی لذت میبرند حتی اگر هدفشان برنزه شدن پوستشان نباشد.

عده ای زیادی از افراد به خوبی می دانند که در معرض آفتاب بودن به شرط آن که آفتاب سوزان نباشد و مدت زمان آن مختصر باشد برای انسان و همچنین سایر جانداران مفید است. آفتاب یکی از منابع غنی و سرشار ویتامین D است. ویتامین D از راه های زیادی می تواند وارد بدن انسان شود که یکی از این راه ها جذب این ویتامین از طریق پوست است. پس خوب است که کودکان، سالمندان و حتی حیوانات خانگی و گیاهان منزلمان را در ساعت هایی که تابش آفتاب مستقیم و سوزان نیست به خارج از منزل برده و زمانی را به جذب این آفتاب دل انگیز از طریق پوست اختصاص دهیم.  
اما اگر قصد دارید به قدری از آفتاب و اشعه های آن استفاده کرده و بهره ببرید که رنگ پوستتان تغییر یابد بهتر است نکات مهم زیر را در نظر داشته باشید.
هنگامی که خودتان را برای حمام آفتاب آماده میکنید به یاد داشته باشید تنها پوست شما نیست که در معرض این اشعه های سوزان قرار می گیرد. چشم ها، لبها، موها و ناخن های شما شرایط متفاوتی نسبت به پوستتان دارند.  
بهتر است از کلاه های حصیری آفتاب گیر استفاده کنید و اگر این امکان برای شما فراهم نیست می توانید موهای خود را زیر روسری، کلاه شنا، دستمال سر یا هر پارچه ای که از تابش مستقیم نور و اشعه های خورشید به موهایتان جلوگیری می کند، استفاده کنید.
حمام آفتاب
اما ناخن ها، برای آن دسته از خانم هایی که قصد دارند به حمام آفتاب بروند همیشه به یاد داشته باشید ناخن های خود را به مواد تقویت کننده ناخن آغشته کنیدو این مواد را به راحتی می توانید از داروخانه ها تهیه نمایید. می توانید از ضد قارچ مخصوص ناخن استفاده کنید و مانند لاک آن را بر روی ناخن خود بزنید. البته آفتاب خودش یک ضد قارچ طبیعی است اما این نکته به هنگام آفتاب گرفتن بسیار مهم است که ناخن های خود را بلاخره به وسیله چیزی بپوشانید حتی اگر شده لاک زده و سپس به حمام آفتاب بروید. اگر هدف شما برنزه شدن نیست و فقط قصد استفاده از فواید آفتاب را دارید می توانید از دستکش های توری استفاده کنید تا هم ناخن ها در امان باشد هم پوست دست که بسیار حساس است و ممکن است بر اثر در معرض آفتاب بودن بسوزد، قرمز شده و یا لک پیدا کند.
چشم ها و البته پوست اطراف چشم ها بسیار مهم هستند. این مورد را می توانید به راحتی با استفاده از یک عینک آفتابی بزرگ برطرف کنید که هم چشم هایتان و هم پوست اطراف آن ها زیر عینک مخفی بماند. اگر بتوانید از عینک های UV استفاده کنید که بسیار بهتر است.
لب ها یکی دیگر از قسمت های حساس بدن است که پوست آن ممکن است خشک شده و ترک بخورد و رنگ آن ممکن است تغییر کرده و موجب نارضایتی شما شود. برای این کار از کرم های آ+د و یا برق لب های ویتامینی استفاده کنید و سپس به حمام آفتاب بروید.
انجام دادن این نکات و در نظر داشتن آن ها شما را تا رسیدن به رنگ مطلوبتان همراهی میکند و از خطرات و عوارض جدی حمام آفتاب تا حدودی جلوگیری می کند.
در ادامه شما را با نکات مهمی که درباره پوست بدن باید رعایت شوند آشنا می کنیم. پس با ما در قسمت دوم این مقاله همراه باشید. 


پیشنهادات ما

B r4
از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت دوم)
Photo 2017 08 16 10 31 11
آموزش تزیین باغچه خانه با ابزاری ساده
Arducopterlike
قطعات مورد نیاز برای ساخت کوادکوپتر
2
چگونه " نه " بگوییم
علم روانشناسی چیست؟
Img 20180416 110730 911
آشنایی با دستگاه های موسیقی ایرانی (شکل گیری دستگاه)

نظر شما