خواص بی نظیری از فندق

نام نویسنده : ایمان قادری         ١۴ دی ١۳۹۵ 8

خواص بی نظیری از فندق


فندق نیز از زمره ی خشکبار و آجیل پر منفعت است . به علت داشتن ارزش غذایی بالا فندق می تواند عامل پیش گیرنده ی بیماری های زیادی باشد . به طور متوسط در هر بیست و هشت گرم فندق ( معادل حدودا بسیت عدد مغز فندق ) صد و هفتاد و شش کالری انرژی وجود دارد. در این میزان از فندق حدودا هفده گرم چربی ، دو گرم آب ، چهار گرم پروتئین و پنج گرم کربوهیدرات است . با این شرایط و داشتن پروتئین ، بتاسیتوسترول ، ویتامین ، اسید اولئیک و بسیاری املاح دیگر ، فندق را می توان در بالاترین جایگاه ها در میان خشکبار و آجیل قرار داد . برای رسیدن به این جایگاه طبیعتا باید خواص بی نظیر و زیادی را دارا بود .


 مروری بر خواص فندق :

1- فندق به علت داشتن بتاسیتوسترول در کاهش میزان کلسترول بسیار تاثیر گذار است . در نتیجه برای پیشگیری از سرطان ها نیز می واند مثبت عمل کند . در نتیجه پیشنهاد می شود روزانه حدود بیست تا سی گرم فندق برای جلوگیری از بیماری های قلبی و سرطانی مصرف شود .

2- حدود شصت تا هفتاد درصد فندق از روغن تشکیل شده است . این روغن خواص بی نظیری همچون تامین انرژی ، نتظیم حرارت بدن ، کمک به گردش هر چه بهتر ویتامین ها و محافظت در برابر بیماری ها دارد .

3- در روغن فندق اسید های چربی نیز وجود دارند که بسیار مفید هستند . اسید اولئیک به میزان زیادی در آن وجود دارد که می تواند از افزایش کلسترول خون جلوگیری کند . در ضمن می تواند قند خون را نیز تنظیم کند .


این مقاله را بخوانید :  طرز تهیه رب ازگیل4- اسید لینولئیک نیز در این روغن وجود دارد که نقش بسیار مهمی در سلامت و همچنین رشد اندام ها دارد .

5- فندق حاوی ویتامین های زیادی نیز هست . از جمله ی آن ها می توان به ویتامین های ب1 ، ب2 و ب6 اشاره کرد . ویتامین هایی که نقش مهمی در حفظ سلامت مغز و عملکردش و همچنین در خون سازی دارند .

6- از دیگر ویتامین های موجود در فندق باید به ویتامین E اشاره کرد . این ویتامین برای جلوگیری از بیماری های عروقی بسیار مهم است . از دیگر خواص این ویتامین باید به کمک به افزایش سلامت ماهیچه های قلبی و همچنین دیگر ماهیچه های بدن اشاره کرد .7- فندق دارای آهن نیز می باشد . در نتیجه برای جلوگیری و درمان بیماری های آنمی و کم خونی بسیار تاثیر گذار است . در ضمن از تجزیه ی گلبول های قرمز نیز جلوگیری می کند .

8- کلسیم موجود در فندق نیز می تواند به رشد هر چه بهتر و بیشتر استخوان ها و دندان ها کمک کند . در نتیجه برای کودکان و خردسالان بسیار مهم و ضروری است .

در کنار این املاح ، روی و پتاسیم نیز در فندق وجود دارند . این املاح به ترتیب برای هورمون های جنسی و عملکرد بهینه ی عضلات و اعصاب مفید هستند . در نهایت ذکر این نکته الزامی ست که طبق تحقیقات انجام شده افرادی که فندق و یا روغن آن را مصرف نمی کنند حدودا پنجاه درصد بیشتر از افرادی که آن را مصرف می کنند ، احتمال قرار گرفتن در معرض بیماری های قلبی را داند . همانطور که مشاهده کردید فندق خواص بی نظیری دارد . در نتیجه توصیه می کنیم مصرف آن را به برنامه ی غذایی تان اضافه نمایید . امیدواریم استفاده ی لازم را از مطلب فوق برده باشید .

در ضمن برای مشاهده ی خواص سایر آجیل و خشکبار می توانید به این صفحات مراجعه نمایید : خواص گردو ، خواص پسته .


بانک مقالات ویکیوزپیشنهادات ما

علم روانشناسی چیست؟
چگونه میتوان هوش مصنوعی بهتری ارائه کرد
2
چگونه " نه " بگوییم
B r4
از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت دوم)
Photo 2017 08 16 10 31 11
آموزش تزیین باغچه خانه با ابزاری ساده
8713535460 79d140dda2 o 1
بهترین برنج اسپانیایی

نظر شما