خواص بی نظیری از فندق

نام نویسنده : ایمان قادری         ١۴ دی ١۳۹۵ 4

خواص بی نظیری از فندق


فندق نیز از زمره ی خشکبار و آجیل پر منفعت است . به علت داشتن ارزش غذایی بالا فندق می تواند عامل پیش گیرنده ی بیماری های زیادی باشد . به طور متوسط در هر بیست و هشت گرم فندق ( معادل حدودا بسیت عدد مغز فندق ) صد و هفتاد و شش کالری انرژی وجود دارد. در این میزان از فندق حدودا هفده گرم چربی ، دو گرم آب ، چهار گرم پروتئین و پنج گرم کربوهیدرات است . با این شرایط و داشتن پروتئین ، بتاسیتوسترول ، ویتامین ، اسید اولئیک و بسیاری املاح دیگر ، فندق را می توان در بالاترین جایگاه ها در میان خشکبار و آجیل قرار داد . برای رسیدن به این جایگاه طبیعتا باید خواص بی نظیر و زیادی را دارا بود .


 مروری بر خواص فندق :

1- فندق به علت داشتن بتاسیتوسترول در کاهش میزان کلسترول بسیار تاثیر گذار است . در نتیجه برای پیشگیری از سرطان ها نیز می واند مثبت عمل کند . در نتیجه پیشنهاد می شود روزانه حدود بیست تا سی گرم فندق برای جلوگیری از بیماری های قلبی و سرطانی مصرف شود .

2- حدود شصت تا هفتاد درصد فندق از روغن تشکیل شده است . این روغن خواص بی نظیری همچون تامین انرژی ، نتظیم حرارت بدن ، کمک به گردش هر چه بهتر ویتامین ها و محافظت در برابر بیماری ها دارد .

3- در روغن فندق اسید های چربی نیز وجود دارند که بسیار مفید هستند . اسید اولئیک به میزان زیادی در آن وجود دارد که می تواند از افزایش کلسترول خون جلوگیری کند . در ضمن می تواند قند خون را نیز تنظیم کند .


این مقاله را بخوانید :  طرز تهیه رب ازگیل4- اسید لینولئیک نیز در این روغن وجود دارد که نقش بسیار مهمی در سلامت و همچنین رشد اندام ها دارد .

5- فندق حاوی ویتامین های زیادی نیز هست . از جمله ی آن ها می توان به ویتامین های ب1 ، ب2 و ب6 اشاره کرد . ویتامین هایی که نقش مهمی در حفظ سلامت مغز و عملکردش و همچنین در خون سازی دارند .

6- از دیگر ویتامین های موجود در فندق باید به ویتامین E اشاره کرد . این ویتامین برای جلوگیری از بیماری های عروقی بسیار مهم است . از دیگر خواص این ویتامین باید به کمک به افزایش سلامت ماهیچه های قلبی و همچنین دیگر ماهیچه های بدن اشاره کرد .7- فندق دارای آهن نیز می باشد . در نتیجه برای جلوگیری و درمان بیماری های آنمی و کم خونی بسیار تاثیر گذار است . در ضمن از تجزیه ی گلبول های قرمز نیز جلوگیری می کند .

8- کلسیم موجود در فندق نیز می تواند به رشد هر چه بهتر و بیشتر استخوان ها و دندان ها کمک کند . در نتیجه برای کودکان و خردسالان بسیار مهم و ضروری است .

در کنار این املاح ، روی و پتاسیم نیز در فندق وجود دارند . این املاح به ترتیب برای هورمون های جنسی و عملکرد بهینه ی عضلات و اعصاب مفید هستند . در نهایت ذکر این نکته الزامی ست که طبق تحقیقات انجام شده افرادی که فندق و یا روغن آن را مصرف نمی کنند حدودا پنجاه درصد بیشتر از افرادی که آن را مصرف می کنند ، احتمال قرار گرفتن در معرض بیماری های قلبی را داند . همانطور که مشاهده کردید فندق خواص بی نظیری دارد . در نتیجه توصیه می کنیم مصرف آن را به برنامه ی غذایی تان اضافه نمایید . امیدواریم استفاده ی لازم را از مطلب فوق برده باشید .

در ضمن برای مشاهده ی خواص سایر آجیل و خشکبار می توانید به این صفحات مراجعه نمایید : خواص گردو ، خواص پسته .


بانک مقالات ویکیوزپیشنهادات ما

Png monoshelf
معرفی شرکت مونوشلف
Photo 2017 08 16 10 31 11
آموزش تزیین باغچه خانه با ابزاری ساده
Asli
مشهورترین شهر های زیرزمینی جهان(بخش دوم)
4527045
طرز تهیه سالاد هندوانه و پنیر فتا
Arc cabbage
منوی بازگشت به مدرسه ( میکس ژامبون و کلم )
عوامل خجالتی شدن کودکان (بخش دوم)

نظر شما