درمانهای خانگی واریس(قسمت دوم )

نام نویسنده : شبکه حرفه ای کسب و کار ویکیوز         ۲۶ فروردین ١۳۹۷ 5

درمانهای خانگی واریس(قسمت دوم )

درمانهای خانگی واریس(قسمت دوم )

همانطور که درقسمت اول توضیح داده شد، واریس، رگهای ریز و نازکی میباشند که در زیر سطح پوست به رنگ آبی و بنفش تیره درمیاید وگاهی دارای گره های متورمی نیزمی باشد و ظاهر ناخوشایندی به پاها داده که بعضا هم میتواند دردناک شود و یکی ازدلایل عمده آن ایستادن های طولانی مدت به صورت بی حرکت و ثابت دریک مکان است ومعمولا بیشتر آرایشگرها و جراحان و پلیس های راهنمایی واریس دارند. حال درادامه می پردازیم به مواد طبیعی که مصرف آنها دردرمان واریس بسیارموثر می باشد.


همچنین مطالعه کنید: درمانهای خانگی واریس(قسمت اول)درمان توسط روغن زیتون

ماساژ با روغن زیتون که به گردش جریان خون کمک کرده و التهاب و درد را تا اندازه زیادی تقلیل می دهد. دراین روش روغن زیتون و روغنی که دارای ویتامین ای باشد را به مقدار مساوی مخلوط کرده و با درجه حرارت گرم پاهایتان را ماساژ دهید.

درمان توسط نارون کوهی

 دستمال تمیزی را با عصاره نارون کوهی آغشته کرده و آن را بر روی رگهای واریسی گذاشته و اینکار را تا 3 بار در روز به مدت یک ماه تکرارکنید . میتوانید 20 قطره ازعصاره آن رادرآب ولرم ریخته و پاهایتان رابه مدت 20 دقیقه دردرون آن قرار بدهید  و تا مدت 1 ماه اینکار را هر شب انجام دهید .

درمان توسط فلفل قرمز

سرشار از ویتامین  C و بیوفلانویید هاست که باعث کاهش درد و التهاب رگها می باشد و درطول قرنها به عنوان یک مرهم فوق العاده معجزه گربرای واریس شناخته شده است .

فلفل قرمز را به اندازه یک قاشق غذاخوری  با آب گرم به خوبی مخلوط کرده و سه باردرطول یک ماه میل کنید البته درصورت حساسیت برای شما توصیه نمیشود. مصرف فلفل قرمزدرغذای روزانه گردش خون رابهترمیکند.

درمان توسط سرکه سیب

سرکه سیب را شبها قبل ازخواب برروی سطح پوست مالیده تا کاملا جذب شود و برای چندماه اینکارراتکرارکنید و همچنین میتوان سرکه سیب را با گیاه هاماملیس ترکیب کرده و بر روی ورید ملتهب مالید وبعدازدوهفته ورم کاهش و ظاهر رگها بهترخواهدشد. ضمنا میتوان دو قاشق سرکه سیب را با یک لیوان آب مخلوط کنید و روزی دو بار تا مدت یک ماه بخورید .

غذاهای حاوی منیزیم

وقتی مواد الکترولیت دار در بدن ما کاهش می یابد فشارخون بالا رفته و خون در پاها جمع میگردد و عضلات پا دچار گرفتگی میشود که اصطلاحا سندرم پای بی قرار گفته میشود. ساختار الکترولیتی بدن ما ازپتاسیم و منیزیم ساخته شده است که در سبزی های دارای برگ سبز، کلم ، سیب زمینی شیرین ، موز و آواکادوو به وفور یافت میشوند.


غذاهای آنتی اکسیدان دار

ویتامین C و ویتامین E آنتی اکسیدان های مهمی هستند که در سبزیجات برگ سبز و همچنین درمرکبات فراوان یافت میشوند . ویتامین C ضد التهاب قوی  و ویتامین E ضد لخته شدن خون است و همچنین خون را رقیق کرده و برای سلامتی قلب بسیار مفید است. به طور مثال جعفری که سرشار از ویتامین C است و خاصیت ضد اکسیدانی دارد و به ترمیم پوست با تولید کلاژن کمک میکند و حاوی مقداری روتین است که توصیه می گردد خام مصرف گردد تا ویتامین  c آن حفظ گردد.

درمان توسط سیر

تا میتوانید ازسیر در غذاهای روزانه استفاده کنید و سیر را به  خوبی ریز نمایید و با سه قاشق روغن زیتون مخلوط نمایید و درجای خنک 12 ساعت نگه دارید و پس از آن این مخلوط را بر روی رگهای متورم به صورت دورانی ماساژدهید و با تنظیف آن رابسته و بگذارید تاصبح روی پوست بماند واینکار را تا یک ماه تکرارکنید.

درمان توسط غذای دریایی

ماهی تن، آزاد، کولی و ساردین حاوی روغن امگا 3 می باشند که برای سالم بودن گردش خون حیاتی است .امیدواریم همواره سلامت باشید و هرگز دچار آسیب ها و مشکلات جسمی نشوید. با ما در مجموعه مقالات ویکیوز همراه باشید.

پیشنهادات ما

Office interior design  4
چیدمان دکوراسیون اداری (براساس اصول فنگ‌ شویی)
Photo 2017 08 16 10 31 11
آموزش تزیین باغچه خانه با ابزاری ساده
Arc cabbage
منوی بازگشت به مدرسه ( میکس ژامبون و کلم )
8713535460 79d140dda2 o 1
بهترین برنج اسپانیایی
Png monoshelf
معرفی شرکت مونوشلف
Img 20180416 110730 911
آشنایی با دستگاه های موسیقی ایرانی (شکل گیری دستگاه)

نظر شما

مهدی معنوی |  ١۰ اردیبهشت ١۳۹۷ 0

درمان باسرکه سیب را من امتحان کردم.خوب بود ممنونم


مریم مانی |  ۲۶ فروردین ١۳۹۷ 0

برای من خیلی مفیدبود مرسی