درمانهای خانگی واریس (قسمت اول)

نام نویسنده : شبکه حرفه ای کسب و کار ویکیوز         ۲۲ فروردین ١۳۹۷ 2

درمانهای خانگی واریس (قسمت اول)

درمانهای خانگی واریس (قسمت اول)

واریس چیست :

لازمه درمان موثر هر بیماری شناخت کامل علایم آن می باشد، لذا اول باید بدانیم  واریس چیست و چرا به وجود میاید تا در ادامه به تفصیل راههای درمان آن بپردازیم . واریس را به شکل رگهای آبی و بنفش رنگ که به سبب گردش خون غیرعادی که عمدتا در پا و ران ها شایع است و به شکل رگهای عنکبوتی شکل درسطح پوست پدید می آیند می بینیم . وقتی رگهای دارای دریچه های معیوب به جریان خون اجازه عبورنمی دهند این رگها با خون پرمی شوند و چنان منبسط میگردند که متورم  و دردناک گشته و به رنگ آبی تیره یا بنفش و ورم کرده درمی آیند،  واریس اغلب موارد ارثی است و معمولا علت بوجود آمدنش بالا رفتن سن ، بارداری و اضافه وزن است یا مشاغلی که به صورت طولانی مدت باید سرپا بایستند که این خود باعث فشار بیش ازحد به وریدهای خونی میشود و در زنان باردار یا مسن بیشترمشاهده میشود .


علایم واریس :

از علائم اصلی و شایع  واریس به وجود آمدن رگه های عنکبوتی شکل که شکل نازیبایی دارد و همراه با سوزش، درد و حس کردن خستگی در پاها و ورم که معمولا در مچ پا نیزمشاهده میشود .

پیشگیری ودرمان واریس :

از روی شکل ظاهری پاها و ورم یا زخم های روی پوست مخصوصا درحالت ایستاده میتوان به راحتی تشخیص داد و راههای مختلفی ازجمله تغییر سبک زندگی و درمان های خانگی و دارودرمانی و پوشیدن جوراب  واریس تا جراحی  وجود دارند که اگر با ناراحتی و درد همراه نباشد معمولا نیازبه درمانهای پرهزینه نیست و همان ابتدا بهتراست با درمانهای خانگی شروع کرده ودرصورتی که شیوه زندگی و درمانهای خانگی جواب ندهد و دردبیشترشود آنگاه پزشک معالج شما ازروشهای دیگری استفاده خواهد کرد که یکی ازجدیدترین درمانها برای ازبین بردن رگ معیوب، استفاده از لیزرمی باشد.

با استفاده ازروشهای خانگی و خود مراقبتی میتوانیم تا حدود زیادی از درد و رشد زیاد تر بکاهیم که این اقدامات شامل موارد زیرمیباشد.

ازایستادن های طولانی مدت و بی حرکتی خوداری کنید. با انجام  ورزشهای حرکتی مثل پیاده روی و شنا و دوچرخه سواری گردش خون را بهبود بخشیده و همچنین از ورزشهای حالت مانا وایستاده مثل بدنسازی و وزنه برداری باید اجتناب کنید. میتوانید با نرمشهایی مثل بالا نگه داشتن پاها که بالاترازسطح قلب قرار بگیرد به تخلیه خون داخل ورید کمک کرده و از پیشرفت  واریس بکاهید .میتوانید شبها نیز موقع خواب زیر پاهایتان بالش بگذارید تا پاها بالاتراز بدن قرارگرفته و باعث تخلیه سریعترخون شود .


استفاده ازجوراب مخصوص واریس یا جورابهای فشرده سازی که معمولا اولین قدم عملی برای درمان محسوب میگردد و در چهار نوع مختلف که براساس مقدار فشار وارد شده برپا دسته بندی شده که دسته اول برای پیشگیری از واریس و دسته دوم برای مراحل اولیه بیماری ودسته سوم و چهارهم جهت درمان استفاده میشوند و دارای طول و بلندای مختلفی نیز میباشد که متناسب با محل ایجاد واریس طول جوراب را انتخاب میکنیم و بهترین زمان برای پوشیدن جوراب صبحها بعدازبیدارشدن ازخواب است و بهتراست ازخرید خودسرانه پرهیزکرده وحتما بامشورت پزشک وافراد مطلع خرید نمایید .

جلوگیری ازاضافه وزن و چاقی که باعث فشارمضاف برروی پاها می شود و پیروی از رژیم غذایی مناسب که خاصیت ضدالتهابی و ورم داشته باشد مانند آنتی اکسیدان ها و مصرف ویتامین های A و C، میوه و سبزیجات تازه، کاهش مصرف نمک و وخودداری ازمصرف الکل، شکر و کافئین.

درادامه بهترین و ساده ترین درمانهای خانگی  واریس را در بخش دوم به شما معرفی خواهیم کرد، با ماهمراه باشید و بخش دوم این مطلب را ازدست ندهید .


پیشنهادات ما

Asli
مشهورترین شهر های زیرزمینی جهان(بخش دوم)
Arc cabbage
منوی بازگشت به مدرسه ( میکس ژامبون و کلم )
علم روانشناسی چیست؟
Photo 2017 08 14 15 59 19
ساخت وسایل کاربردی با شلوار لی
چگونه میتوان هوش مصنوعی بهتری ارائه کرد
Arducopterlike
قطعات مورد نیاز برای ساخت کوادکوپتر

نظر شما

نیکا |  ۲۶ فروردین ١۳۹۷ 0

برای من بسیارمفیدبود. ممنونم