درمانهای خانگی واریس (قسمت اول)

نام نویسنده : شبکه حرفه ای کسب و کار ویکیوز         ۲۲ فروردین ١۳۹۷ 2

درمانهای خانگی واریس (قسمت اول)

درمانهای خانگی واریس (قسمت اول)

واریس چیست :

لازمه درمان موثر هر بیماری شناخت کامل علایم آن می باشد، لذا اول باید بدانیم  واریس چیست و چرا به وجود میاید تا در ادامه به تفصیل راههای درمان آن بپردازیم . واریس را به شکل رگهای آبی و بنفش رنگ که به سبب گردش خون غیرعادی که عمدتا در پا و ران ها شایع است و به شکل رگهای عنکبوتی شکل درسطح پوست پدید می آیند می بینیم . وقتی رگهای دارای دریچه های معیوب به جریان خون اجازه عبورنمی دهند این رگها با خون پرمی شوند و چنان منبسط میگردند که متورم  و دردناک گشته و به رنگ آبی تیره یا بنفش و ورم کرده درمی آیند،  واریس اغلب موارد ارثی است و معمولا علت بوجود آمدنش بالا رفتن سن ، بارداری و اضافه وزن است یا مشاغلی که به صورت طولانی مدت باید سرپا بایستند که این خود باعث فشار بیش ازحد به وریدهای خونی میشود و در زنان باردار یا مسن بیشترمشاهده میشود .


علایم واریس :

از علائم اصلی و شایع  واریس به وجود آمدن رگه های عنکبوتی شکل که شکل نازیبایی دارد و همراه با سوزش، درد و حس کردن خستگی در پاها و ورم که معمولا در مچ پا نیزمشاهده میشود .

پیشگیری ودرمان واریس :

از روی شکل ظاهری پاها و ورم یا زخم های روی پوست مخصوصا درحالت ایستاده میتوان به راحتی تشخیص داد و راههای مختلفی ازجمله تغییر سبک زندگی و درمان های خانگی و دارودرمانی و پوشیدن جوراب  واریس تا جراحی  وجود دارند که اگر با ناراحتی و درد همراه نباشد معمولا نیازبه درمانهای پرهزینه نیست و همان ابتدا بهتراست با درمانهای خانگی شروع کرده ودرصورتی که شیوه زندگی و درمانهای خانگی جواب ندهد و دردبیشترشود آنگاه پزشک معالج شما ازروشهای دیگری استفاده خواهد کرد که یکی ازجدیدترین درمانها برای ازبین بردن رگ معیوب، استفاده از لیزرمی باشد.

با استفاده ازروشهای خانگی و خود مراقبتی میتوانیم تا حدود زیادی از درد و رشد زیاد تر بکاهیم که این اقدامات شامل موارد زیرمیباشد.

ازایستادن های طولانی مدت و بی حرکتی خوداری کنید. با انجام  ورزشهای حرکتی مثل پیاده روی و شنا و دوچرخه سواری گردش خون را بهبود بخشیده و همچنین از ورزشهای حالت مانا وایستاده مثل بدنسازی و وزنه برداری باید اجتناب کنید. میتوانید با نرمشهایی مثل بالا نگه داشتن پاها که بالاترازسطح قلب قرار بگیرد به تخلیه خون داخل ورید کمک کرده و از پیشرفت  واریس بکاهید .میتوانید شبها نیز موقع خواب زیر پاهایتان بالش بگذارید تا پاها بالاتراز بدن قرارگرفته و باعث تخلیه سریعترخون شود .


استفاده ازجوراب مخصوص واریس یا جورابهای فشرده سازی که معمولا اولین قدم عملی برای درمان محسوب میگردد و در چهار نوع مختلف که براساس مقدار فشار وارد شده برپا دسته بندی شده که دسته اول برای پیشگیری از واریس و دسته دوم برای مراحل اولیه بیماری ودسته سوم و چهارهم جهت درمان استفاده میشوند و دارای طول و بلندای مختلفی نیز میباشد که متناسب با محل ایجاد واریس طول جوراب را انتخاب میکنیم و بهترین زمان برای پوشیدن جوراب صبحها بعدازبیدارشدن ازخواب است و بهتراست ازخرید خودسرانه پرهیزکرده وحتما بامشورت پزشک وافراد مطلع خرید نمایید .

جلوگیری ازاضافه وزن و چاقی که باعث فشارمضاف برروی پاها می شود و پیروی از رژیم غذایی مناسب که خاصیت ضدالتهابی و ورم داشته باشد مانند آنتی اکسیدان ها و مصرف ویتامین های A و C، میوه و سبزیجات تازه، کاهش مصرف نمک و وخودداری ازمصرف الکل، شکر و کافئین.

درادامه بهترین و ساده ترین درمانهای خانگی  واریس را در بخش دوم به شما معرفی خواهیم کرد، با ماهمراه باشید و بخش دوم این مطلب را ازدست ندهید .


پیشنهادات ما

Iranfromspace 4549683649
ترین های گردشگری ایران (بخش سوم)
Arducopterlike
قطعات مورد نیاز برای ساخت کوادکوپتر
عوامل خجالتی شدن کودکان (بخش دوم)
Asli
مشهورترین شهر های زیرزمینی جهان(بخش دوم)
2
چگونه " نه " بگوییم
Png monoshelf
معرفی شرکت مونوشلف

نظر شما

نیکا |  ۲۶ فروردین ١۳۹۷ 0

برای من بسیارمفیدبود. ممنونم