دشت های لاله واژگون

نام نویسنده : ایمان قادری         ۲۷ فروردین ١۳۹۶ 1

دشت های لاله واژگون

از اینکه با مقالات بخش گردشگری در بانک مقالات همراه ما هستید، از همراهی شما سپاسگزاریم و امیدواریم که تا کنون اطلاعات ارزنده ای در مورد مناطق مختلف بدست آورده باشید تا برای سفر به هر یک از این مناطق، با مکان های گردشگری آنها آشنایی داشته باشید. 

دشت های لاله واژگون :

اگر برای فصل بهار به دنبال یک منطقه زیبای وصف نشدنی هستید، قطعا دشت های لاله واژگون بهترین پیشنهاد برای شماست.کوه های مرتفعی که فقط در فصل بهار، پیراهنی از جنس گل های قرمز و گیاهانی سبز بر تن میکنند، هوایی خنک نسیمی مطبوع با بوی گل هایی زیبا و آسمانی آبی، همه ی آن چیزی است که ناخودآگاه مردم زیادی را همه ساله در این فصل به پای این منطقه میکشاند.

دشت دالانی الیگودرز در شهر لرستان و در ارتفاعات اشترانکوه واقع گردیده است.

وسعت این دشت 2هزار و 900هکتار میباشد. این دشت در بین کوه های مختلف قرار گرفته است و مانند نگینی میدرخشد. گونه های متنوعی از گیاهان در این دشت روییده اند.بالغ بر 12 نوع گل های تزئینی لاله، لاله واژگون، و گل های بومی و همچنین گون و موسیر سرتاسر این دشت را فرا گ

رفته است.شاخص ترین و بارزترین گل ها در این منطقه، سوسن چلچراغ و اشک مریم است که ارتفاع هرکدام 120سانتی متر میباشد. این دو نوع گل نادرترین گل های ایران میباشند.

لاله های موجود در این منطقه برخلاف دیگر لاله های شناخته شده، از ساقه به سمت زمین است و شبنم های موجود در آن آن ها همانند اشک به سمت زمین سرازیر میگردد. به همین دلیل نام این گل، لاله واژگون میباشد که اصلی ترین جاذبه گردشگری برای این دشت را فراهم می آورد.


دشت های لاله واژگون الیگودرز


در فصل زمستان، با ذوب برف ها در دامنه کوه های الیگودرز، نگین های قرمز واژگون شروع به رشد میکنند تا به فصل بهار برسند و طبیعتی بکر و خیره کننده را به ارمغان می آوردند.


این مقاله را بخوانید :  باغ شاهزاده ماهان 


بهترین زمان برای بازدید از دشت لاله واژگون، در فصل بهار به خصوص در ماه اردیبهشت است چرا که این گل ها در این زمان به نهایت رشد و تکثیر خود میرسند. بنابراین هر سال در فصل بهار هزاران گردشگر و بازدید کننده ی عاشق طبیعت رابه سمت خود جذب میکند. 

متاسفانه به دلیل عدم وجود آگاهی کامل از این گنج طبیعی، به خوبی با این منطقه برخورد نمیکنند. فرصت تکثیر گل های نایاب را برای خوشی چند ساعتی خود میگیرند و آن ها را می چینند بی آن که فکر کنند چیده شدن این گل، گویی جواهری از طبیعت جدا شده است.

لازم به ذکر است پیاز این گل به ندرت در باغ و باغچه رشد کند و تنها زادگاه و محل رویش آن ها در دامنه های الیگودرز و خاص آن منطقه است.

بهتر است برای حفظ این گنجینه های طبیعی، فرهنگ بازدید از آن ها را بالا ببریم و قبل از حفظ این منطقه، فرهنگ استفاده از این مناطق را آموزش ببینیم.

در نهایت، امیدواریم با دیدن این منطقه شگرف، لذت کافی را ببرید.

امیدواریم که از مطالعه این مقاله لذت برده باشید، شما میتوانید برای سفر به مناطق زیبای ایران عزیزمان با مشاهده لیست تور داخلی در ویکیوز ، میتوانید تور مورد نظر خود را انتخاب کنید، همچنین می توانید برای مشاهده لیست تور خارجی و تور زیارتی نیز به ویکیوز مراجعه نمایید. 


بانک مقالاتپیشنهادات ما

Img 20180416 110730 911
آشنایی با دستگاه های موسیقی ایرانی (شکل گیری دستگاه)
Photo 2017 08 14 15 59 19
ساخت وسایل کاربردی با شلوار لی
عوامل خجالتی شدن کودکان (بخش دوم)
Arducopterlike
قطعات مورد نیاز برای ساخت کوادکوپتر
Photo 2017 07 16 15 30 16
ثبت نام در ویکیوز
Asli
مشهورترین شهر های زیرزمینی جهان(بخش دوم)

نظر شما