راهنمای سفر به ارمنستان _ بخش دوم

نام نویسنده : ایمان قادری         ١۲ دی ١۳۹۵ 3

راهنمای سفر به ارمنستان _ بخش دوم


ارمنستان با جاذبه های فراوان گردشگری، و به دلیل همسایگی و نزدیکی به ایران، می تواند مقصد بسیاری از گردشگران ایرانی باشد. جاذبه های گردشگری تاریخی، معماری، طبیعی این کشور به قدری

زیاد است که ما بر آن شدیم تا بصورت یک لیست مکان های دیدنی زیبای این کشور را به شما معرفی و پیشنهاد دهیم.

ما در این مقاله می کوشیم تا بخشی از جاذبه های توریستی و گردشگری ارمنستان را به شما معرفی کنیم تا قبل از سفر به ارمنستان با جاذبه های طبیعی و تاریخی این کشور آشنا شده و در زمان سفر به این کشور می توانید از تمام این مکان های دیدنی دیدن بفرمایید و از سفر خود بسیار لذت ببرید.


1_ صومعه تاتو ارمنستان


این صومعه موقعیت مکانی بی نظیر و بسیار عالی دارد و بر فراز دره ای عمیق قرار گرفته که قبلاً در گذشته این صومعه علاوه بر اینکه محل زندگی راهبه ها بوده، موقعیت دفاعی خوبی هم داشته چون از دو طرف به پرتگاه مشرف بوده و از دو طرف دیگر هم حصار سنگی کشیده شده بوده که این قسمت را محل مناسب و خوبی برای دفاع میکرده است. معماری این صومعه که مورد استفاده بسیاری از معماران قرار گرفته تا الان هم پویایی خود را حفظ کرده است.


2_ صومعه خور ویراپ


این صومعه برای مسیحیان ارمنستان اهمیت زیادی دارد، و به معنای گودال عمیق می باشد. این مکان محل زندگی گریگور بوده است ، کسی که اندیشه ی مسیحیت را به ارمنستان وارد کرد.

این مکان از زیارتگاه های مذهبی اصلی مردم ارمنستان محسوب می شود،


3_ رصدخانه کاراهونج یا استون هنج
کلمه کارا در زبان ارمنی به معنی سنگ می باشد و هونج به معنای ایستاده و آویزان، که به معنای 223 سنگ ایستاده می باشد، این رصدخانه یکی از قدیمی ترین رصد خانه های ساخت دست بشر است که 3500 سال قبل از ساخت استون هنج انگلستان و با همان معماری ساخته شده است.


4_ معبد یا صومعه گارنیاین معبد نمونه ی بی نظیری از معماری می باشد که متعلق به فرهنگ هلنی می باشد و میراث اشکانیان می باشد. این محل شکارگاه شاهان ارمنی بوده، این معبد برای خدای مهر از ادیان باستانی

ایران ، و به دستور مهرداد سوم ساخته شده است. این معبد نمونه ای بی نظیر و شگفت آور از معماری است که دست نوشته های بر روی این بنا، از جاذبه های اصلی این بنا می باشد. این منطقه به دلیل دارا بودن آب و هوای بسیار خوب و معتدل یکی از مکان های گردشگری زیبا و مهم ارمنستان می باشد که ما به شما توصیه میکنیم که حتماً در طول سفر خود از اینجا دیدن کنید.


این مقاله را بخوانید : راهنمای سفر به ارمنستان _ بخش اول


5_ موزه مانتادران 


در بدو ورود به این موزه پس از عبور از درهای مسی موزه، در محوطه باز جوی موزه با مجسمه ی بزرگان و چهره های معروف از بزرگان و فیلسوفان روبرو می شوید، که از طریق پلکانی به سالن اصلی موزه هدایت می شوید، شایان ذکر است که در این موزه 17000 نسخه دست نویس خطی به 17 زبان زنده دنیا، نگهداری می شود.


6_ کلیسای گغارد


این بنا هم به دستور گریگور روشنفکر ساخته شده است که از نظر معماری شبیه به معبد گارنی بوده و با فاصله از آن در بالای کوه قرار گرفته است. مردم محلی گغارد در مورد این محل اعتقادات عجیب و جالبی ، شبیه بعضی از اعتقادات مردم روستایی ایران را دارند، که معتقد هستند اگر به یک درختی که در نزدیکی این کلیسا قرار دارد دخیل بسته شود، و اگر به در ورودی این صومعه که در دل صخره قرار دارد، 7 سنگ پرتاب کنند، و 3 سنگ از این سنگ های پرتاب شده به زمین نخورد، آرزوهای شخص برآورده می شود.

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید، برای مشاهده لیست تورها می توانید به لیست تور خارجی در ویکیوز مراجعه کنید، همچنین اگر قصد سفر به استان های کشورعزیزمان را دارید می توانید به لیست تور داخلی ویکیوز مراجعه فرمایید.


بانک مقالاتپیشنهادات ما

Arc cabbage
منوی بازگشت به مدرسه ( میکس ژامبون و کلم )
عوامل خجالتی شدن کودکان (بخش دوم)
Photo 2017 08 14 15 59 19
ساخت وسایل کاربردی با شلوار لی
Arducopterlike
قطعات مورد نیاز برای ساخت کوادکوپتر
Png monoshelf
معرفی شرکت مونوشلف
چگونه میتوان هوش مصنوعی بهتری ارائه کرد

نظر شما