راهنمای سفر به ارمنستان_ بخش اول

نام نویسنده : ایمان قادری         ۰۸ دی ١۳۹۵ 1

راهنمای سفر به ارمنستان_ بخش اول


ارمنستان با قدمت 3000 ساله تنها کشور باقی مانده از آناتولی قدیمی می باشد، که در بین آسیا و اروپا قرار دارد، و کوه های معروف آرارات و رشته کوه های قفقاز در این منطقه واقع شده اند. جاده ابریشم از ارمنستان نیز می گذشته است که به همین خاطر این کشور را دارای موقعیت خاص اقتصادی می کرده است.

از نظر موقعیت جغرافیایی این کشور از سمت غرب با امپراتوری بیزانس و بعد ها با عثمانی ها، و از سمت شرق و جنوب خود با کشورهای ایران و روسیه همسایگی داشته است.

از نظر موقعیت آب و هوایی و جغرافیایی این کشور دارای موقعیت کوهستانی می باشد که دارای طبیعتی بسیار زیبا و بکر می باشد، که به آب های آزاد هم راه ندارد.

راهنمای سفر به ارمنستان


فرهنگ و هنر در ارمنستان

فرهنگ این کشور برگرفته از فرهنگ کشورهای گرجستان و یونان و روسیه می باشد که به خوبی این فرهنگ در سطح کشور مشاهده می شود. ارمنستان اولین کشوری است که به دین مبین مسیح گرویدند و بیش از 99 درصد از مردم ارمنستان از نژاد ارمنی هستند که به دین مسیحیت (کاتولیک) اعتقاد دارند.

ارمنستان از نظر جمعیتی یک جمعیت یکدست دارد که تمام جمعیت این کشور کوچک حاصل پیوندهای درون خانوادگی می باشد . مردم ارمنستان بسیار مهمان نواز و بلند طبع هستند.

شما در این سفر با فرهنگ غنی این کشور آشنا شده و لذت دیدن زیبایی هایی از طبیعت و فرهنگ و تاریخ را تجربه خواهید نمود و سفر خوب و لذت بخشی خواهید داشت.

به دلیل موقعیت کوهستانی و صخره ای ارمنستان، اوج هنر باستانی سنگ تراشی و بناهای صخره ای و پیکر تراشی بر روی سنگ در این کشور مشاهده می شود. ضمناً ارمنیان از دیرباز با تئاتر آشنا بوده و شاید علت علاقه ی مردم ارمنستان به تئاتر را بتوان در علاقه ی وافر یونانیان باستان به تئاتر جستجو کرد.


این مقاله را بخوانید : رهگذر خیابان استقلال ترکیه باشید


مناسب ترین زمان برای سفر به ارمنستان 

به دلیل موقعیت جغرافیایی کوهستانی ارمنستان، در زمستان با بارش برف کوه های پوشیده از برف وزیبایی های کوهستان گردشگران را برای اسکی و تماشای مناظر زیبای زمستانی به خود جذب می کند، هم چنین در تابستان هم مناظر بکر و زیبای طبیعت بی نظیر ارمنستان جاذبه های فراوانی برای جذب گردشگران از سراسر دنیا دارد.

مناظر بی نظیر رشته کوه های قفقاز و آرارات گردشگران زیادی را به خود جذب میکند. بهترین زمان برای سفر به ارمنستان بین ماه می تا ژوئن (اردیبهشت تا خرداد) و ماه سپتامبر و اکتبر (شهریور و مهر) می باشد.رستوران های ارمنستان

شباهت های فرهنگی بین ایرانیان و ارمنیان زمینه ساز شباهت های ذائقه ای و سلیقگی بسیاری بین ایرانیان و ارمنیان در زمینه غذا شده است.

رستوران های بسیاری در ارمنستان وجود دارد، که از جمله ی آنها رستوران های ایتالیایی، مکزیکی، چینی، لبنانی و ایرانی وجود دارد. رستوران ایرانی آریا، شیروان و رستوران سنتی آرارات را حتماً در سفر خود امتحان کنید .

از بهترین و لذیذ ترین غذاها در ارمنستان که به شما توصیه میکنیم: کباب ماهی، املت روسی، زاوراپلاف، خاش (شبیه کله پاچه ایرانی)، هوناکان از معروف ترین و خوشمزه ترین غذاهای لذیذ ارمنی می باشد که ما توصیه میکنیم حتماً آنها را امتحان و تست کنید و از طعم های لذت بخش هر یک در سفر خود لذت ببرید.
لذت خرید در ارمنستان

به غیر از بازارهای تولیدات محلی و سنتی ارمنستان ، فروشگاه های نمایندگی برندهای مختلف دنیا را میتوانید در سفر خود یافته و لذت خرید خوب را نیز در سفر خود تجربه کنید .

 بازار شوکا محل مناسبی برای علاقه مندان به میوه ها و سبزیجات و انواع مواد خوراکی می باشد.

بازار بار و رنیساج از بازارهای معروف ارمنستان می باشند که در آنها علاوه بر انواع صنایع دستی محلی، فروشگاه های برند معتبر دنیا نیز وجود دارند.


از مهمترین جاذبه های گردشگری ارمنستان که حتماً رفتن به آنها را به شما توصیه میکنیم از قرار زیر است : رصدخانه کاراهونج، معبد گارنی، خور ویراپ، صومعه های معروف تاتو و از جاذبه های طبیعی گردشگری ارمنستان هم میتوان به دریاچه سوان و شهر معروف دلیجان اشاره کرد.


سفر به ارمنستان، مطمئناً خاطرات بسیار زیبا و لحظات بی نظیر و به یادماندنی را برایتان رقم خواهد زد.

در ادامه باز هم از جاذبه های گردشگری و لذت سفر به ارمنستان برایتان خواهیم گفت. همچنان با مقالات گردشگری ویکیوز همراه باشید.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید، برای مشاهده لیست تورها می توانید به لیست تور خارجی در ویکیوز مراجعه کنید، همچنین اگر قصد سفر به استان های کشور عزیزمان را دارید می توانید به لیست تور داخلی ویکیوز مراجعه فرمایید.

پیشنهادات ما

Photo 2017 07 25 12 39 52
طرز تهیه بیف مغولی اسپایسی
علم روانشناسی چیست؟
Arc cabbage
منوی بازگشت به مدرسه ( میکس ژامبون و کلم )
Photo 2017 07 16 15 30 16
ثبت نام در ویکیوز
Arducopterlike
قطعات مورد نیاز برای ساخت کوادکوپتر
Photo 2017 08 16 10 31 11
آموزش تزیین باغچه خانه با ابزاری ساده

نظر شما