رونمایی از عطری که بوی گند را از بین میبرد

نام نویسنده : ایمان قادری         ١۵ اردیبهشت ١۳۹۶ 1

رونمایی از عطری که بوی گند را از بین میبرد

 از اینکه مقالات بخش فناوری اطلاعات را در بانک مقالات دنبال می کنید، صمیمانه از شما سپاسگزاریم و امیدواریم که مورد رضایت شما همراهان گرامی واقع شود. در این مطلب در مورد یک فناوری نوین که برای خوشبو سازی و به عنوان بوگیری توسط بیل گیتس انجام شده است، از آن گفته و به شما معرفی می کنیم. 

رونمایی  از عطری که بوی گند را از بین میبرد


بیل گیتس از ثروتمندترین انسانهای جهان که به فعالیتهای علمی و اکتشافات بسیار علاقه مند است بنیادی جهت کاهش تهی دستی و افزایش ثروتمندی جدید را در کنار همسرش ایجاد کرد. این بنیاد در سال 2000 تاسیس شد و در سال 2006 یکی دیگر از ثروتمندان جهان به آن پیوست. بیل گیتس، بنیانگذار و مدیر سابق شرکت مایکروسافت در این بنیاد به تازگی به عطری خاص دست یافته که بوهای بسیار زننده را از بین میبرد ! وی برای اولین‌ بار از عطر جدید برای جلوگیری از استشمام بوهای زننده رونمایی کرد.

 بنیاد بیل و ملیندا گیتس بزرگ‌ترین انستیتو خیریه در جهان محسوب میشود. این بنیاد در سال ۲۰۰۰ میلادی به‌دست بیل و ملیندا گیتس بنیانگذاری شد و در سال ۲۰۰۶ میلادی به‌دست وارن بافت به دو برابر گسترش یافت.هدف‌های اصلی بنیانگذاری این بنیاد افزایش تندرستی و کاهش تهی‌دستی بسیار بالا در گستره جهان است و در آمریکا گسترش‌دادن شانس‌های آموزشی و دسترسی به تکنولوژی اطلاعات و داده‌ها می‌باشند.

 مرکز این بنیاد در شهر سیاتل در ایالت واشنگتن در آمریکا جای دارد و به‌دست سه تن از عضوهای هیئت مدیره به نام‌های بیل گیتس و همسرش ملیندا گیتس و وارن بافت اداره می‌شود.


بیل گیتس عطری را اختراع کرد که بوی گند را از بین میبرد بنیاد بیل و ملیندا گیتس با همکاری گروهی از محققان فعال در تولید عطر و اسانس اقدام به تولید عطری منحصر به کردند که با استشمام آن دیگر هیچ بوی زننده‌ای در بینی تشخیص داده نمی‌شود.عملکرد عطر جدید به گونه‌ای است که پس از استشمام مستقیما بر سلول‌های گیرنده بویایی در بینی اثر گذاشته و از تشخیص بوهای زننده جلوگیری می‌کند.این مقاله را بخوانید :  نقش رباتیک در اعمال جراحی پزشکی 


 این عطر درست مشابه هدفون‌های محافظ ورود امواج صوتی اضافی از محیط به گوش درونی عمل ‌می‌کند. بنابراین برای جلوگیری از تشخیص بوهای زننده در بینی عطر جدید را از بدترین بوی زننده موجود تولید کردند و با افزودن مواد اضافی استشمام آن را امکان پذیر ساختند.

 هدف اصلی بنیاد بیل و ملیندا گیتس از سرمایه‌گذاری در تولید عطر جدید، بهسازی وضعیت سرویس‌های بهداشتی عمومی در کشورهای در حال توسعه برای جذب بیشتر مردم برای استفاده از آنها است.

 محققان همچنین برای عطر جدید نوعی خنثی کننده نیز تولید کردند که با استشمام آن وضعیت بویایی به حالت اولیه باز می‌گردد.

 بیل گیتس در مورد عملکرد عطر جدید عنوان کرد: مواد موجود در این عطر توسط شرکت معروف عطرسازی سوئیسی “Firmenich” ساخته شده که گیرنده‌های مسؤول دریافت بوهای زننده را به سرعت غیرفعال می‌کند. وی در ادامه افزود: در بینی انسان بیش از 350 گیرنده بویایی وجود دارد که تنها بخش اندکی از آنها قادر به تشخیص بوهای زننده و نامطبوع هستند.


بانک جامع مقالات ویکیوز پیشنهادات ما

2
چگونه " نه " بگوییم
Dark matter backgrounds
آموزش مبانی کیهان شناسی (بخش پنجم)
علم روانشناسی چیست؟
Photo 2017 07 16 15 30 16
ثبت نام در ویکیوز
Img 20180416 110730 911
آشنایی با دستگاه های موسیقی ایرانی (شکل گیری دستگاه)
Png monoshelf
معرفی شرکت مونوشلف

نظر شما