زندگی نامه بهروز فروتن _ قسمت دوم

نام نویسنده : ایمان قادری         ۲۸ فروردین ١۳۹۶ 1

زندگی نامه بهروز فروتن _ قسمت دوم

از اینکه در بخش مقالات بیوگرافی در بانک مقالات همراه ما هستید از همراهی شما سپاسگزاریم و امیدواریم که مطالب این بخش از بلاگ ویکیوز نیز مورد توجه و رضایت شما عزیزان گرامی واقع شود. ما در این قسمت می کوشیم تا از زندگی افراد موفق و چهره های معروف و شناخته شده تا شما همراهان گرامی با مطالعه و گذری به زندگی این افراد، تجربیات آموزنده ای را از درون مایه زندگی آنها بدست آورید.

در مطلب گذشته در مورد زندگی نامه بهروز فروتن برای شما گفتیم و در این مطلب نیز به ادامه آن می پردازیم .

زندگی نامه بهروز فروتن _ قسمت دوم

با تمام این سخت کوشی ها تلاشی که از بهروز سر می زد به گفته و اعتقاد خودش در این 33 سال حداقل 10 سال از تصمیم خود عقب نشینی کرده است. او معتقد است که عقب نشینی مرگ تدریجی و فطری یک انسان تلاشگر است بنابراین یک کارآفرین شکست را نمی فهمد اما به خوبی می تواند مفهوم تجربه را درک کند.

بالاخره پس از کشمکش های بسیار بهروز توانست در کنار برند های معتبر و مشهوری چون یک و یک و مهرام وارد بازار شود و به گفته خودش در آن زمان اصلا او را تحویل نمی گرفتند و به خیالشان هم نمی آمد که روزی صنایع غذایی بهروز بتوانید به عنوان رقیب آن ها شناخته شود و به عضویت سندیکای صنایع کنسرو در آید. در آن زمان بهروز بیش از 60 نوع محصول غذایی تولید می کرد و پس از آن توانست وارد سندیکای صنایع غذایی شود.

واکنش بازار صنایع غذایی پس از ورود بهروز به آن و رشد چشم گیر وی نیز قابل بحث و ارزیابی است. به طوری که روزی طی فرخوانی قرار شد تا تمام صنایع از کارخانه و کارگاه تولیدی همکاران خود دیدن کند. در آن زمان بهروز در یک کارگاه 800 متری تمام محصولات خود را به تولید می رساند و این کارگاه در نزدیکی شهرک اکباتان واقع شده بود. روزی که برای بازدید به این کارگاه آمدند، بزرگان صنایع غذایی گفتند بقیه سالن ها کجاست و بهروز به آن ها جواب داد که تمام آنچه که با نام بهروز تولید می شود در همین سالن وجود دارد و سالن دیگری در کار نیست. این سوال شک برانگیز در ذهن تمام آن ها نقش بست که وقتی تولیدات بهروز تمام بازار را گرفته است چطور ممکن است که تمام این محصولات در این فضای کوچک تولید شود؟؟؟

اما موضوع دقیقا به همین سادگی بود که آن ها می دیدند. نتیجه تلاش های بیشمار و سخت کوشی های بهروز و خانواده اش سبب شده بود تا در همان مکان 800 متری، توسط 25 کارمند روزانه 400 کارتن از محصولات بسته بندی و روانه بازار شود. به نظر می رسید که چون رقبا دارای پول و سرمایه، سابقه و روابط اداری بودند به هیچ وجه بهروز را تا این حد جدی نگرفته بودند.


این مقاله را بخوانید :  زندگی نامه بهروز فروتن _ قسمت اول 


البته بعد ها کاشف به عمل آمد که اصلا بازدیدی در کار نبوده است و رقبا صرفا جهت آن که سر از کار بهروز در آورند وارد کارگاه وی شده بودند. 

تولیدات اولیه ای که آوازه آن شهر را پر کرد بود مربوط بود به سالاد الویه، شله زرد و کشک بادمجان که در کنار این ها ترشی و بعد ها سس مایونز نیز تولید شد.

داستان کارخانه بهروز هنوز هم که به اینجای مقاله رسیده ایم در مسیر هموار خود قرار نداشت. در همین سال ها بود که تصمیم به ایجاد سازمان پخش گرفت. که البته لازم به ذکر است که این تصمیم را نیز در زمانی گرفت که آه در بساط نداشت.

اما با تمام این ها دهه 70 را سال های رشد جهشی بهروز می دانند. در این زمان بهروز با توجه به تجربیات و سابقه فرهنگی آموزشی که داشت، تبلیغات به صورت فرهنگی را ترجیح می داد. به عنوان مثال جمله "دوست من سلام" را از دوره تدریس خود برداشت.

"دوست من سلام" در سال 64 بود که پا گرفت و چون یک تبلیغ فرهنگی بود از سمت صدا و سیما تخفیفات خوبی شمال حال او شد.

صنایع غذایی بهروز در حال حاضر6 واحد تولیدی در كشور دایر کرده كه تحت لیسانس بهروز مشغول به فعالیت هستند، كه البته آن هم به دلیل ارزان تمام شدن تولید محصول در مبدأ است. برای مثال آبلیموی بهروز در هرمزگان پر می‌شود و یا رب ‌گوجه ‌فرنگی و مربای بهروز در مشهد انجام می‌شود و از طرفی نیز، واحدهایی كه با ظرفیت كم تولید می‌كنند را به كار می‌گیرند. بنابراین بهروز شیراز، كرج، مشهد، هرمزگان و اصفهان هم تحت لیسانس خود دارد و البته كشت و صنعت و تحقیقات نیز انجام می‌دهد.


در حال حاضر تقریبا سس مایونز بهروز همیشه در حال فعالیت است و بیشترین فروش را از آن خود کرده است. اما بهروز فروتن از میان انواع تولیدات کارخانه خود مربا ها را بیشتر دوست دارد و مربای مورد علاقه او مربای گل است.


بانک مقالاتپیشنهادات ما

علم روانشناسی چیست؟
4527045
طرز تهیه سالاد هندوانه و پنیر فتا
B r4
از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت دوم)
8713535460 79d140dda2 o 1
بهترین برنج اسپانیایی
Office interior design  4
چیدمان دکوراسیون اداری (براساس اصول فنگ‌ شویی)
Png monoshelf
معرفی شرکت مونوشلف

نظر شما