ساخت وسایل کاربردی با شلوار لی

نام نویسنده : ایمان قادری         ۲۶ مرداد ١۳۹۶ 103

ساخت وسایل کاربردی با شلوار لی

اگر شلوار لی یا کتانی دارید که می خواهید آن را دور بریزید، بدانید که می توانید با کمی حوصله و خلاقیت از آن، وسایل کاربردی زیادی بسازید. در زیر به اختصار به ساخت چند مورد می پردازیم. 

1- ساخت کیف با شلوار لی:

شلوار را به گونه ای برش بزنید که پاچه های آن از قسمت فاق کامل جدا شود. دقت کنید که در این قسمت جدا شده، زدگی یا پارگی وجود نداشته باشد، تا پس از اتمام کار کیفتان ظاهری زیبا و مرتب داشته باشد. حتما برای قسمت پایینی و کف کیف تکه ای از شلوار را به صورت مستطیل ببرید و از داخل به قسمت پایینی دوخت بزنید.

پس از آن نوبت می رسد به بندهای کیفتان که برای درست کردن آن می توانید نوارهای باریکی از پارچه شلوار ببرید و به صورت بند کیف آن را بدوزید و در دو طرف بالایی کیف آن را نصب کنید.

شما می توانید از چند روش برای در کیف استفاده کنید. یکی از آن روشها این است که دقیقا زیر قسمت کمر شلوار را پانچ کنید و بندی را از آن رد نمایید تا به صورت چین در آید و درب کیف بسته شود. همچنین می توانید در قسمت پایینی کمر از داخل زیپی را به اندازه آن بدوزید و باز هم می توانید به سلیقه خود درب آنرا باز بگذارید.

شما الان یک کیف لی دارید که بسیار زیباست.

ساخت کیف با شلوار لی

2- ساخت جا قلمی با شلوار لی:

برای این کار قسمت پایینی پاچه شلوار را صاف برش دهید و از یک طرف لبه های آن را به هم ببدوزید که به صورت کیسه در بیاید. برای زیبا تر شدن کار می توانید تکه های پارچه رنگی و متنوع را انتخاب کنید و از داخل به لبه باز آن بدوزید به گونه ای که لبه های آن را که به سمت بیرون تا می زنیم این پارچه های رنگی نمایان شود. پس از دوخت آن پارچه های رنگی قسمت بالایی را به سمت بیرون تا بزنید و از آن به عنوان جا قلمی استفاده کنید.

3- ساخت باکس ابزار با شلوار لی:

با در دست داشتن جیبهای شلوار می توانید مکانی برای مرتب کردن ابزار برای خود بسازید. ابتدا می توانید یک صفحه را در هر اندازه که نیاز دارید انتخاب کنید و با پارچه لی یا پارچه های دیگر که ترکیب آن با پارچه لی زیبا میشود بپوشانید و پس از آن جیبها را بر رو قسمتهای مختلف آن بدوزید. دقت فرمایید، نحوه چیدمان این جیبها کنار هم به سلیقه و استفاده ای که از آن می خواهید بنمایید، انتخاب می شود. شما به راحتی وسایل ریز و مختلف که به عنوان ابزار از آن استفاده می کنید را می توانید در آن بگذارید.

ساخت کیف با شلوار لی

4- ساخت قاب عکس با شلوار لی:

شلوار را به صورت نوار برش دهید. توجه کنید که این نوارها باید از عرض با هم برابر و از طول نا برابر باشند. بعد از آن این نوارها را بپیچید و به وسیله نخ و سوزن آنها را محکم کنید تا پیچ و رول آن باز نشود. یک تخته سه لایه ، مقوا و یا کارتنی را با کاغذ سفید و یک دست بپوشانید . در حاشیه آن مستطیلی را رسم نمایید که به صورت یک نوار دور تا دور این مقوا را پوشانده باشد. سپس نوارهایی را که از قبل آماده کرده اید را، درون منطقه ای که خط کشیده اید کنار هم بچینید و با نخ و سوزن به هم وصل نموده و از پایین به وسیله چسب آنرا بچسبانید.

تامل نکنید عکسهای زیبای خود را درون آن بچکبانید و به دیوار اتاق خود وصل کنید شما هم اکنون یک قاب عکس متفاوت و زیبا دارید.


پیشنهادات ما

Main
راه های کنترل خشم
Iranfromspace 4549683649
ترین های گردشگری ایران (بخش سوم)
B r4
از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت دوم)
8713535460 79d140dda2 o 1
بهترین برنج اسپانیایی
Photo 2017 07 25 12 39 52
طرز تهیه بیف مغولی اسپایسی
4527045
طرز تهیه سالاد هندوانه و پنیر فتا

نظر شما