ساخت پروتز لاله گوش با فناوری چاپ سه بعدی

نام نویسنده : ایمان قادری         ۰۴ اسفند ١۳۹۵ 3

ساخت پروتز لاله گوش با فناوری چاپ سه بعدی

از اینکه مطالب بخش فناوری اطلاعات را در بانک مقالات دنبال میکنید، صمیمانه از شما سپاسگزاریم و امید داریم که مطالب این بخش برای شما مفید و کاربردی واقع شوند.

در این مقاله می خواهیم در مورد فناوری جدیدی که با استفاده از چاپگر ها یا پرینتر های سه بعدی به جهان عرضه شده است، شما عزیزان را آشنا کنیم. این فناوری نوین که جدیداً به جهان وارد شده است، برای کودکانی که با ناهنجاری مادر زادی لاله گوش به دنیا می آیند، کاربردی باشد. به این صورت که کودکانی که با ناهنجاری لاله گوش به دنیا می آیند، می توانند به زودی صاحب لاله گوش مصنوعی شوند.
در حقیقات در این فناوری، سخت افزار و فناوری اطلاعات به کمک دانش پزشکی آمده است تا فناوری نوینی برای خدمت بیشتر به بشریت عرضه کند.

این فناوری چاپ سه بعدی توسط کارشناسان دانشگاهی در استرالیا در دست بررسی و اقدام است.

در پی به دنیا آمدن دختری با اختلالات مادر زادی لاله گوش در استرالیا، کارشناسان به این نتیجه رسیدند که می توانند با فناوری های نوین به ساخت لاله گوش مصنوعی برای این نوزاد دست پیدا کنند. آنها در حال تهیه و ساخت لاله گوش مصنوعی برای دختر بچه ای که اکنون دو ساله است و تنها یک لاله گوش دارد، می باشد. مادر مایا، این دختر دو ساله دارای اختلال ژنتیکی مادرزادی، در مورد فرزندش اینطور می گوید که : مایا مهربان و با انرژی است، و دارای اعتماد به نفس است و من نمیخواهم که او این ویژگی هایش را از دست بدهد. این واقعیت تلخی است که او با یک گوش به دنیا آمد. اما خوشحال هستم که با استفاده از این فناوری، می توانم به او بگویم که تو می توانی یک گوش دیگر نیز داشته باشی.پروتز لاله گوش با چاپ سه بعدی


این مقاله را بخوانید :  تاریخچه اندروید و ورژن های مختلف آن


در صورتی که این کارشناسان استرالیایی، در ساخت لاله گوش مصنوعی، موفق شوند، این فناوری استفاده از چاپگر سه بعدی می تواند انقلابی در ساخت دیگر اعضای مصنوعی بدن باشد. و البته که این فناوری بسیار از شیوه معمول و روال برای ساخت پروتز ارزان تر میشود.  

میا وودراف استاد دانشگاه کویینزلند در این زمینه می گوید : پروتز لاله گوش با استفاده از فناوری چاپگر سه بعدی تا به حال در دنیا ساخته نشده است، و فکر میکنم که هزینه ساخت این پروتز کمتر از هزینه یک جفت دستکش باشد.


پروتز لاله گوش با فناوری چاپ سه بعدی


این پروژه در دو مرحله زمانبندی شده است، گام اول برای این پروژه راه حل زیبایی میان مدت است که طی آن پروتزی که از سیلیکون ساخته شده است را با چسب جراحی یا مغناطیسی به سر پیوند زده میشود. اما در راه حل بلند مدت، هدف مورد انتظاری که دانشمندان می خواهند به آن برسند، ساختن پروتز با استفاده از سلول های کودک است. بعد از اینکه اندام بیمار در بیوراکتر شبیه سازی می شود، لاله گوش همراه با فناوری شنوایی به سر بیمار پیوند زده می شود.


این مقاله را بخوانید :  با پرینتر سه بعدی آشنا شویدپروتز لاله گوش با فناوری چاپ سه بعدی


دانشمندان و کارشناسان معتقدند و بر این باور هستند که این پروتز لاله گوش با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی، تا یک یا دو سال آینده قابل دسترس خواهد بود و به پایان میرسد که امید است بیماران نیازمند با استفاده از این فناوری به لذت شنوایی دست پیدا کنند و این حس را بهتر تجربه کنند.

با اینکه این پروژه در مراحل ابتدایی و اولیه خود است، ولی در حال تولید و ساخت و اجرا می باشد، اما مادر مایا، مطمئن و امیدوار است که این پروتز با فناوری نوین، تأثر قابل ملاحظه و چشمگیری در زندگی و آینده دخترش خواهد داشت.


بانک مقالاتپیشنهادات ما

Arducopterlike
قطعات مورد نیاز برای ساخت کوادکوپتر
Arc cabbage
منوی بازگشت به مدرسه ( میکس ژامبون و کلم )
Photo 2017 08 16 10 31 11
آموزش تزیین باغچه خانه با ابزاری ساده
عوامل خجالتی شدن کودکان (بخش دوم)
Png monoshelf
معرفی شرکت مونوشلف
چگونه میتوان هوش مصنوعی بهتری ارائه کرد

نظر شما