سفری به باتومی گرجستان _ قسمت اول

نام نویسنده : ایمان قادری         ١۸ دی ١۳۹۵ 1

سفری به باتومی گرجستان _ قسمت اول

این روزها آژانس های مسافرتی، تبلیغات زیادی را در زمینه تور باتومی و تور گرجستان انجام می دهند. به طور حتم شما هم در طول روز با پیامک های اطلاع رسانی و تبلیغات مرتبط با تور باتومی زیاد رو به رو می شوید. به همین منظور امروز می خواهیم شما را با جاذبه های گردشگری فراوان باتومی واقع در گرجستان و همچنین تاریخ و فرهنگ این منطقه، آشنا کنیم. 

جاذبه های توریستی باتومی :

طی چند سال گذشته، دولت گرجستان برای معرفی باتومی و تمام زیبایی های آن به جهان، برنامه ریزی های توریستی فراوانی را اعمال کرد. که البته این امر سبب شد تا باتومی طرفداران زیادی را در بین مسافران ایرانی به دست آورد. ساحل دریا در باتومی از زیبا ترین و اثر بخش ترین جاذبه های توریستی این مکان است. اما پس از آن می توان به مواردی همچون قلعه باستانی گونیو آپاپساروس، باغ گیاه شناسی، پارک دلفینها، آکواریوم باتومی ، مسجد قدیمی ، کلیساهای ارتودکس و ارمنی و کاتولیک، پارک آبی، پارک ۶ می و دریاچه نوریگلی Nurigeli و دیگر موارد اشاره کرد.

موزه استالین در باتومی :


بیایید با یکدیگر سری به یکی از پرطرفدارترین مکان های گردشگری باتومی زده و درباره آن اندکی اطلاعات کسب کنیم. استالین در واقع یکی از رهبران شوروی سابق بود. زادگاه استالین، شهر کوچکی به نام گوری در گرجستان بود. با وجود این، یک موزه به نام وی در باتومی احداث شد که امروزه مکان بسیار زیبا و سرگرم کننده ای است. البته شخص استالین در محدوده سال های 1901 و 1902 ، به مدت چند ماه در این ساختمان ساکن بود. استالین در طی مدت اقامتش در باتومی، در حال کمک کردن به سازماندهی کارگران قیر کار بود.


این مقاله را هم بخوانید :  گذری از موزه لوور پاریس


او همچنین یک مرکز چاپ غیر قانونی نیز راه اندازی کرد. البته استالین در زمانی که در باتومی اقامت داشت و مشغول به فعالیت های مذکور بود شهرت خاصی نداشته و فقط شاید اطرافیان و کارمندانش او را می شناختند. استالین دو دهه پس از دوران اقامتش در باتومی به شهرت رسید. اما امروزه آنچه که در موزه استالین به نمایش گذاشته اند، فقط وسایلی است که وی در آن دوران از آن ها استفاده می کرده است. وسایلی همچون تخت خواب و حوله شخصی اش.

موزه هنر آجارا در گرجستان :


برای اهل هنر این موزه یکی از محبوب ترین و سرگرم کننده ترین مکان های گردشگری گرجستان است. آن چه که در این موزه به نمایش درآمده است مرتبط با هنر گرجی می باشد، مواردی همچون نقاشی های پیروسمانی، النا آخولدیانی و نقاشی های اروپایی و روسی مربوط به سده های نوزدهم و بیستم میلادی.

موزه فن آوری نوبل در باتومی :


با قدم گذاشتن در این موزه به دوران اوج باتومی پرواز خواهید کرد. یعنی اواخر قرن نوزده و اویل قرن بیستم که تجارت بین المللی نفت در بندر باتومی رواج بسیار داشت. به دلیل آن که باتومی با سرمایه گذاری نوبل در این تجارت پیشتاز بود، نام این موزه را نوبل گذاشتند.

با ما در سفری به باتومی همراه باشید، در مقالات بعدی شما را با مکان های زیبا و زیاد دیگری در این بندر آشنا خواهیم کرد.

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید، برای مشاهده لیست تورها می توانید به لیست تور خارجی در ویکیوز مراجعه کنید، همچنین اگر قصد سفر به استان های کشورعزیزمان را دارید می توانید به لیست تور داخلی ویکیوز مراجعه فرمایید.


بانک مقالات ویکیوزپیشنهادات ما

علم روانشناسی چیست؟
Arducopterlike
قطعات مورد نیاز برای ساخت کوادکوپتر
B r4
از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت دوم)
Photo 2017 08 14 15 59 19
ساخت وسایل کاربردی با شلوار لی
Dark matter backgrounds
آموزش مبانی کیهان شناسی (بخش پنجم)
Photo 2017 08 14 14 47 24
سولاریوم و نحوه برنزه شدن با آن

نظر شما