سولاریوم و نحوه برنزه شدن با آن

نام نویسنده : ایمان قادری         ۲۴ مرداد ١۳۹۶ 363

سولاریوم و نحوه برنزه شدن با آن

چگونه با سولاریوم برنزه شویم

با شروع فصل تابستان و علاقه مندی عده بسیار زیادی از مردم به برنزه کردن پوستشان تصمیم بر آن داشتیم که در مقالات آرایشی و زیبایی، محتواهایی مبنی بر روش های برنزه شدن پوست و نکاتی که در این روش ها باید به آن ها توجه داشته باشید را بگنجانیم. در مقالات پیشین شما را با حمام آفتاب، ویژگی های مثبت و منفی آن و همچنین نکات مهمی که برای حفظ سلامتی باید به آن ها توجه داشته باشید را ذکر کردیم و این مورد را از رایج ترین تفریحات و عادت های تابستانی نام بردیم. امروز تصمیم داریم شما را با سولاریم و چگونگی استفاده از آن و اتفاقاتی که در نتیجه استفاده از آن برای پوست شما رخ می دهد، آشنا کنیم. 

سولاریم یا همان دستگاه برنزه کننده پوست انواع مختلفی دارد و در مراکز اسپا SPA، آرایشگاه ها و یا مزون ها مورد استفاده مخاطبینش قرار می گیرد.

از انواع رایج دستگاه سولاریم مدل ایستاده و خوابیده آن است. در مدل ایستاده، اتاقکی شبیه به اتاق پرو های فروشگاه های پوشاک که مانند یک کمد ایستاده است برای مخاطب در نظر گرفته می شود که فقط یک شخص درون آن جای می گیرد. تمام دیواره های اتاقک با لامپ هایی شبیه به مهتابی با نوری مابین بنفش و آبی قرار دارد. این اتاق دارای هواکش و تهویه مطبوع می باشد و حتی در مدل های پیشرفته تر دارای ضبط صوت جهت مواقعی که کاربر درون دستگاه قرار دارد نصب شده است تا در مدت زمان های پانزده دقیقه به بالا کاربر بتواند با گوش دادن موسیقی گذر زمان را ساده تر تحمل کند. بر روی سقف سولاریوم های ایستاده میله ای وجود دارد و کاربر می بایست دستان خود را بر روی این میله قرار دهد تا تمام نواحی بدنش در معرض نوری که از دیواره ها ساطع می شود قرار گیرد.

در مدل های خوابیده، دستگاه سولاریوم با تعبیر نسبتا ترسناکی شبیه به تابوت است و زمانی که درون آن می خوابید باز به همان شکل که در مدل اول توضیح دادیم خواهید دید که تمام دیوار های این تابوت از مهتابی هایی با نور بنفش و آبی تشکیل شده است.

دستگاه سولاریوم

نکته بسیار مهمی که در استفاده از سولاریوم باید در نظر داشته باشید این است که عده ای بر این باورند که به هنگام استفاده از دستگاه سولاریوم دیگر احتمال سوختگی پوست وجود ندارد در حالی که این باور بسیار غلط است. پس به خاطر داشته باشید در صورتی که تمایل به استفاده از دستگاه سولاریوم برای برنزه شدن پوستتان دارید باید از کرم ها و روغن های مخصوص این دستگاه و نه روغن بچه و یا مواردی که به هنگام حمام آفتاب از آن استفاده می کنید، بهره برده و تمامی نواحی بدن خود را به آن ها آغشته کنید. این کرم ها و روغن های مخصوص سولاریوم معمولا در تمامی مراکزی که به شما امکان استفاده از دستگاه سولاریوم را می دهند موجود است و فقط کافی است که هزینه آن ها را بپردازید. سپس بسته به تعداد دفعاتی که قصد استفاده از دستگاه سولاریوم را دارید می توانید به صورت بسته های تک نفره و یکبار مصرف و یا بسته های بیشتر و پر تر برای استفاده در دفعات بیشتر و طولانی تر، تهیه نمایید.

نکته بعدی که باید به خاطر داشته باشید این است که این کرم ها را باید در نواحی از بدن که پوست نازک تر از سایر مناطق است بیشتر و بهتر استفاده کنید. مثلا پشت زانو ها از آن مواردی است که سریع دچار سوختگی می شود.

شاید بتوان گفت مهم ترین نکته ای که در این مقاله باید به آن اشاره کنیم انتخاب میزان زمان و دفعاتی است که برای رسیدن به رنگ دلخواهتان باید در نظر داشته باشید. اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که پوست بسیار نازک و سفیدی دارند باید از مدت زمان های کوتاه و کم برای رسیدن به رنگ دلخواه شروع کنید. یعنی در ابتدای امر برای مدت 10 دقیقه درون دستگاه قرار بگیرید و سپس بیرون بیایید و پس از نیم ساعت مجدد برای مدت 10 دقیقه درون دستگاه قرار بگیرید و سپس نوبت بعدی را به فردا موکول کنید و اجازه دهید دو یا سه روز به همین روال بگذرد. برای افرادی که پوستشان به سفیدی دسته اول نیست و خودشان می دانند که پوست حساسی ندارند بهتر است برای شروع از 15 دقیقه استفاده و سپس 30 دقیقه استراحت و سپس 10 دقیقه استفاده کار برنزه کردن را آغاز کنند.

مابقی نکاتی که درباره سولاریوم و استفاده از این دستگاه ها باید مد نظر داشته باشید، همان نکاتی که به هنگام حمام آفتاب به شما گوش زد کردیم. در این مقاله آن ها را مختصر نام خواهیم برد.

برنز شدن با سولاریوم

نکاتی در مورد استفاده از دستگاه سولاریوم

استفاده از لاک های تقویت کننده ناخن

استفاده صد در صد از عینک آفتابی UV

ترجیحا استفاده از دستمال سر

استفاده از برق لب و یا مواد تقویت کننده لب

با اینکه این مقاله را برای اشخاصی تهیه کردیم که قصد آن ها در استفاده از دستگاه سولاریوم جدی است، اما با این حال از شما می خواهیم که حتما پیش از استفاده از سولاریوم از خطرات جدی آن آگاه باشید و مقالات پزشکی را در این راستا مطالعه نمایید.

تابستان خوشی را برای شما آرزومندیم!


پیشنهادات ما

B r4
از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت دوم)
Photo 2017 07 16 15 30 16
ثبت نام در ویکیوز
Arducopterlike
قطعات مورد نیاز برای ساخت کوادکوپتر
Photo 2017 08 14 15 59 19
ساخت وسایل کاربردی با شلوار لی
Photo 2017 08 16 10 31 11
آموزش تزیین باغچه خانه با ابزاری ساده
Photo 2017 07 25 12 39 52
طرز تهیه بیف مغولی اسپایسی

نظر شما