شرکت هارلی دیویدسون

نام نویسنده : ایمان قادری         ۰۶ خرداد ١۳۹۶ 1

شرکت هارلی دیویدسون

مقاله امروز واسه کسایی که عاشق موتور هستند بسیار جذاب و خواندنیست چون به معرفی غول موتور سازی جهان یعنی هارلی دیویدسون میپردازیم.پس با بیوگرافی شرکت هارلی دیویدسون در بانک مقالات ویکیوز همراه باشید.

تاریخچه هارلی دیویدسون

 در سال 1901 ویلیام اس هارلی در سن بیست سالگی موتور کوچک و چرخ متحرکی را برای قرار گرفتن بر روی دوچرخه پدالی طراحی کرد و همراه با دوست دوران کودکی اش آرتور دیویدسون در منزل آنها بر روی این طرح کار کردند و دو سال بعد به کمک برادران دیویدسون طرح به پایان رسید. اما آنها در آزمایشی که انجام دادند مشاهده کردند بدون پدال قادر به بالا رفتن از تپه های میلواکی نیست اما آنها مایوس نشدند و مجدد بر روی موتور جدید کار کردند. در طراحی جدید آنها راه را برای موتورهای آینده باز کردند. طرح کمکی برای ساخت آن پس از تلاش خودشان از طرف کسی که موتورهای قایقی را ساخته بود به دستشان رسید. آنها در همان حیاط خانه شان موتور را ریخته گری کرده و ساختند و همین موتور را در مسابقه شرکت دادند و مقام چهارم را کسب کرد.

در سال 1905 در مجله ای برای آن موتور تبلیغات مختصری انجام شد و از پنج موتور آنها سه تایش به فروش رسید. در سال بعد ریخته گری آن به کارخانه ای منتقل شد.

هارلی دو سال بعد مدرک مهندسی مکانیک خود را دریاقت کرد و کارخانه خود را گسترش داد و 150 موتور تولید کرد. همین سال بود که کمپانی آنها به طور رسمی تاسیس شد.


عکس موتور زیبای هارلی دیویدسون

تاثیر جنگ جهانی بر هارلی دیویدسون

با توجه به اینکه آمریکا وارد جنگ شد و ارتش به موتور سیکلت احتیاج داشت هرچند که قبلا توسط ارتش موتورسیکلت از آنها خریداری می شده است در حدود 15000 موتور از هارلی دیویدسون خریداری شد .

در سال 1920 هارلی دیویدسون با تولید بیش از 28 هزار موتور و معامله آن در 67 کشورر جهان تبدیل به بزرگترین کمپانی در دنیا شد.

حتی در جنگ جهانی دوم نیز برای ارتش بزرگترین تامین کننده موتور بود.


این مقاله را بخوانید: بیوگرافی شرکت پپسی


در سال 2000 پس از کشته شدن یک مامور ارتش در سال 2006 تست عدم تعادل این موتور مثبت اعلام شد. 

 در سال 2008 برای تولید دو خط تولید موتور سبک و سنگین قراردادی با شرکت ایتالیایی ام وی آگوستا بسته است و اما سال بعد دوباره هارلی دیویدسون این شرکت را به صاحب قبلی آن فروخت. همان سال دفتر فروش خود را در هند افتتاح کرد. اما در سال بعدتر آن سهامش نزدیک به نصف افت کرد.

در سال 1952 هارلی دیویدسون از طرف دولت آمریکا به جرم اتخاذ اعمال محدود کننده و انحصارگرایانه محکوم کرد. آنزمان به شهرت آن بسیار آسیب رساند اما هارلی دیویدسون هم معنا با فرشته جهنم و موتورسواران قانون شکن شد. در آن زمان این لقب باعث خدشه دار شدن اعتبار و هم اکنون باعث شهرت و فروش آن شده است.


موتور گران قیمت شرکت هارلی دیویدسون


در 1960 و 1970 به تولید موتور همچنان ادامه داد اما در 1977 پرچمی بر روی باک موتورهایش گذاشته بود که به نوعی علامتی از نژادپرستی بود و همین موضوع فروش موتور آنها را با افت شدیدی مواجه کرد.

در سال 1981 رقابت با ژاپنی ها بسیار زیاد شده بود اما با افزایش مالیات واردات آنها کاهش یافت و با تغییراتی در طراحی هارلی دیویدسون فروش آن افزایش یافت.

تغییرات در طراحی هارلی دیویدسون باعث شد به سرعت به برترینهای بازار موتورسیکلت برسد و همکاریش با فورد دامنه فعالیت و مخاطبینانش را بسیار گسترده کرد و همچنان از پیشتازان این عرصه در حال ادامه می باشدپیشنهادات ما

Dark matter backgrounds
آموزش مبانی کیهان شناسی (بخش پنجم)
Img 20180416 110730 911
آشنایی با دستگاه های موسیقی ایرانی (شکل گیری دستگاه)
Arc cabbage
منوی بازگشت به مدرسه ( میکس ژامبون و کلم )
Pf30b079e
آشنایی با دستگاههای ایرانی (شناخت گوشه)
Photo 2017 07 16 15 30 16
ثبت نام در ویکیوز
B r4
از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت دوم)

نظر شما