طرز تهیه خیارشور فوری

نام نویسنده : ایمان قادری         ١۹ دی ١۳۹۵ 1

طرز تهیه خیارشور فوری

امروزه در میان چاشنی های موجود، خیارشور از محبوب ترین و لذیذ ترین آن ها بشمار می آید. این چاشنی محبوب اکثرا در سالاد، ساندویج و کنار غذاهای آماده سرو می شود. برای تهیه آن به روش سنتی بین یک الی دو هفته زمان نیاز است اما در اینجا ما روش تهیه خیارشور را بصورت فوری و با سه روش ممکن آموزش می دهیم تا بتوانید در مدت زمان کمتری آن را تهیه نموده و استفاده نمایید. توجه داشته باشید که این چاشنی به علت دارا بودن نمک بسیار برای بیمارانی که مبتلا به فشار خون می باشند مناسب نبوده و باید در مصرف آن احتیاط کنند. 

مواد لازم برای تهیه خیارشور فوری :

خیار تازه و قلمی 2 کیلو

سبزیجات تازه ( ترخون, شوید، کرفس ) 4 ساقه

سیر 5 حبه

سرکه نصف لیوان

سنگ نمک به مقدار لازم

زاج سفید 1 تکه بزرگ

آب یه مقدار لازم

فلفل سبز به مقدار لازم

نمک و فلفل بمقدار لازم

طرز تهیه خیارشور فوری ( روش اول ) :ابتدا خیارها را شسته و درون شیشه میریزیم و به آن ترخون و سیر را اضافه می کنیم، سپس آب را جوشانده و پس از خنک شدن با نمک و فلفل و سرکه مخلوط کرده و بر روی خیارهای درون شیشه میریزیم، درب شیشه را محکم کرده و آن را درون قابلمه ای که تا نصفه از آب پر است قرار داده و روی حرارت قرار می دهیم تا جوش بیاید.پس از جوش آمدن حرارت را ملایم کرده و اجازه می دهیم تا 15 دقیقه بجوشد، سپس از روی حرارت برداشته و پس از خنک شدن 24 ساعت درون یخچال قرار می دهیم. خیارشور شما بعد از طی این زمان آماده است. این روش سریعترین روش تهیه خیارشور است و طعم آن تقریبا شبیه خیارشورهای صنعتی و شیشه ای بیرون می باشد.این مقاله را بخوانید : طرز تهیه ترشی کامکواتطرز تهیه خیارشور فوری (روش دوم) :

در این روش ابتدا خیارها را به همراه سبزی شسته و خشک کنید.در ظرف دیگری آب، سرکه و نمک را مخلوط کرده و روی حرارت قرار داده تا جوش بیاید و پس از جوش آمدن از روی حرارت برداشته تا خنک شود. درون ظرف شیشه ای خیارها را بهمراه سبزیجات ( شوید، ترخون، کرفس،سیر ) ریخته و روی آن را با محلول سرکه و نمک پوشانده ( توجه کنید که آب ولرم باشد )، درب آن را محکم بسته و در دمای محیط و بدور از نور آفتاب بمدت یک هفته قرار دهید. اگر می خواهید خیارشور های ترد تری داشته باشید یک تکه زاج سفید کوچک به مواد درون شیشه اضافه کنید.


طرز تهیه خیارشور فوری (روش سوم) :

این روش نیز تقریبا مانند روش دوم بوده ولی با این تفاوت که آب را باید به همراه سنگ نمک بجوشانید و در این حین زاج سفید را نیز در آن حل کنید. سپس خیارها را به همراه سبزیجات و سیر بصورت لایه ای بچینید و آب و نمک را روی مواد ریخته تا کاملا پوشیده شود سپس درب ظرف را محکم بسته و زمان بدهید تا آماده شود.در این روش میتوان خیارشورها را بمدت بیشتری نگهداری کرد.

در کل، مدت زمان آماده سازی خیارشور به دمای هوا بستگی دارد هرچه هوا گرمتر باشد زودتر آماده میشود به همین دلیل برای اماده سازی سریع این چاشنی در روش اول، آن ها را جوشاندیم.

نکته دیگر آن است که برای جلوگیری از کپک زدگی حتما خیارها را کاملا خشک نموده و در ظرف را محکم بسه و تا قبل از آماده شدن باز نکنید.

برای مشاهده لیست کامل تولید کننده و توزیع کننده ترشیجات و شوریجات به شبکه حرفه ای کسب و کار ویکیوز مراجعه نمایید . 

بانک مقالاتپیشنهادات ما

Photo 2017 08 16 10 31 11
آموزش تزیین باغچه خانه با ابزاری ساده
4527045
طرز تهیه سالاد هندوانه و پنیر فتا
Iranfromspace 4549683649
ترین های گردشگری ایران (بخش سوم)
B r4
از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت دوم)
علم روانشناسی چیست؟
Png monoshelf
معرفی شرکت مونوشلف

نظر شما