طرز تهیه سس میگو ژاپنی

نام نویسنده : ایمان قادری         ۲۷ مهر ١۳۹۶ 1

طرز تهیه سس میگو ژاپنی

سس میگو ژاپنی 

این سس میگو در خانه استیک های ژاپن یافت شد. این سس بسیار دلپذیر و دلچسب بوده و رنگ آن چیزی مابین صورتی و نارنجی می باشد. شما می توانید مایونز بدون چربی، کره و شکر سفید بی رنگ را جایگزین مواد اولیه لازم برای تهیه این سس میگوی ژاپنی کنید و خیالتان راحت باشد که همچنان مزه فوق العاده ای را تجریه خواهید کرد. البته این سس به دلیل آن که به همراه غذاهای دریایی و به خصوص میگو سرو می شود به سس میگوی ژاپنی معروف است و نباید انتظار داشته باشید که در ترکیبات آن در میگو استفاده شود. ترکیب این سس با غذاهای دریایی بسیار دلچسب است.

به سراغ مواد اولیه برویم و دست به کار شویم

سس میگو ژاپنی

مواد لازم برای تهیه سس میگو ژاپنی

مایونز : یک فنجان

شکر سفید : 3 قاشق غذاخوری

سرکه برنج : 3 قاشق غذاخوری

کره آب شده : 2 قاشق غذاخوری

پاپریکا : سه چهارم قاشق غذاخوری

پودر سیر : سه هشتم قاشق غذاخوری

طرز تهیه سس میگو ژاپنی

برای شروع کافیست مواد اولیه ذکر شده را آماده کنید که البته این آماده سازی 5 دقیقه زمان لازم دارد و پس از آن 5 دقیقه وقت لازم است تا سس میگوی ژاپنی شما آماده شود. کاسه کوچکی بردارید و مایونز، شکر سفید، سرکه برنج، کره آب شده، پاپریکا و پودر سیر را در آن با یکدیگر مخلوط کنید. به خوبی هم بزنید و در یخچال نگه داری کنید. فراموش نکنید این سس به همراه میگوهای سوخاری و پفکی طعم مطبوع تری داشته و به دلیل آن که میگو ها پخته و آب پز حالت نرمی دارند با سس نرم تر شده و ممکن است حالت جالبی نداشته باشد.


طرز تهیه سس میگو ژاپنی

برای سالاد های سبزیجات و ماهی، تن ماهی و یا سالاد هایی که با میگو تهیه می شوند نیز می توان از این سس استفاده کرد. همچنین در کنار ماهی سالامون و خوراک هایی که از دسته غذاهای دریایی به شمار می روند نیز می توانید این سس را سرو کرده و در کنار خانواده و عزیزان از طعم مطبوع آن لذت برد.

نکته ای که برای تهیه غذاهای دریایی می توان گفت این است همیشه سعی کنید این غذا ها را به همراه سبزیجات هم طبخ کنید هم سرو کنید. سبزیجات هم بوی گوشت ماهی و غذاهای دریایی را از بین می برد و هم طعم آن ها را بسیار دلچسب تر و دلپذیرتر می نماید. امیدواریم از تهیه این سس میگوی ژاپنی لذت ببرید. نوش جان.

پیشنهادات ما

Office interior design  4
چیدمان دکوراسیون اداری (براساس اصول فنگ‌ شویی)
Dark matter backgrounds
آموزش مبانی کیهان شناسی (بخش پنجم)
B r4
از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت دوم)
Iranfromspace 4549683649
ترین های گردشگری ایران (بخش سوم)
Img 20180416 110730 911
آشنایی با دستگاه های موسیقی ایرانی (شکل گیری دستگاه)
Photo 2017 08 14 15 59 19
ساخت وسایل کاربردی با شلوار لی

نظر شما