طرز تهیه سس میگو ژاپنی

نام نویسنده : ایمان قادری         ۲۷ مهر ١۳۹۶ 3

طرز تهیه سس میگو ژاپنی

سس میگو ژاپنی 

این سس میگو در خانه استیک های ژاپن یافت شد. این سس بسیار دلپذیر و دلچسب بوده و رنگ آن چیزی مابین صورتی و نارنجی می باشد. شما می توانید مایونز بدون چربی، کره و شکر سفید بی رنگ را جایگزین مواد اولیه لازم برای تهیه این سس میگوی ژاپنی کنید و خیالتان راحت باشد که همچنان مزه فوق العاده ای را تجریه خواهید کرد. البته این سس به دلیل آن که به همراه غذاهای دریایی و به خصوص میگو سرو می شود به سس میگوی ژاپنی معروف است و نباید انتظار داشته باشید که در ترکیبات آن در میگو استفاده شود. ترکیب این سس با غذاهای دریایی بسیار دلچسب است.

به سراغ مواد اولیه برویم و دست به کار شویم

سس میگو ژاپنی

مواد لازم برای تهیه سس میگو ژاپنی

مایونز : یک فنجان

شکر سفید : 3 قاشق غذاخوری

سرکه برنج : 3 قاشق غذاخوری

کره آب شده : 2 قاشق غذاخوری

پاپریکا : سه چهارم قاشق غذاخوری

پودر سیر : سه هشتم قاشق غذاخوری

طرز تهیه سس میگو ژاپنی

برای شروع کافیست مواد اولیه ذکر شده را آماده کنید که البته این آماده سازی 5 دقیقه زمان لازم دارد و پس از آن 5 دقیقه وقت لازم است تا سس میگوی ژاپنی شما آماده شود. کاسه کوچکی بردارید و مایونز، شکر سفید، سرکه برنج، کره آب شده، پاپریکا و پودر سیر را در آن با یکدیگر مخلوط کنید. به خوبی هم بزنید و در یخچال نگه داری کنید. فراموش نکنید این سس به همراه میگوهای سوخاری و پفکی طعم مطبوع تری داشته و به دلیل آن که میگو ها پخته و آب پز حالت نرمی دارند با سس نرم تر شده و ممکن است حالت جالبی نداشته باشد.


طرز تهیه سس میگو ژاپنی

برای سالاد های سبزیجات و ماهی، تن ماهی و یا سالاد هایی که با میگو تهیه می شوند نیز می توان از این سس استفاده کرد. همچنین در کنار ماهی سالامون و خوراک هایی که از دسته غذاهای دریایی به شمار می روند نیز می توانید این سس را سرو کرده و در کنار خانواده و عزیزان از طعم مطبوع آن لذت برد.

نکته ای که برای تهیه غذاهای دریایی می توان گفت این است همیشه سعی کنید این غذا ها را به همراه سبزیجات هم طبخ کنید هم سرو کنید. سبزیجات هم بوی گوشت ماهی و غذاهای دریایی را از بین می برد و هم طعم آن ها را بسیار دلچسب تر و دلپذیرتر می نماید. امیدواریم از تهیه این سس میگوی ژاپنی لذت ببرید. نوش جان.

پیشنهادات ما

8713535460 79d140dda2 o 1
بهترین برنج اسپانیایی
Office interior design  4
چیدمان دکوراسیون اداری (براساس اصول فنگ‌ شویی)
Asli
مشهورترین شهر های زیرزمینی جهان(بخش دوم)
چگونه میتوان هوش مصنوعی بهتری ارائه کرد
Arc cabbage
منوی بازگشت به مدرسه ( میکس ژامبون و کلم )
Arducopterlike
قطعات مورد نیاز برای ساخت کوادکوپتر

نظر شما