طرز تهیه سوپ سبز

نام نویسنده : ایمان قادری         ١۹ اسفند ١۳۹۵ 1

طرز تهیه سوپ سبز

 از اینکه با ما در مقالات آشپزی و غذایی ویکیوز در بانک مقالات همراه هستید، از شما سپاسگزاریم و این همراهی شما را قدر می دانیم، امیدواریم که مطالب این بخش برایتان مفید و آموزنده باشد.

این سوپ نیز با طعمی جدید و تازه و البته رنگی انرژی بخش، به دلیل استفاده از سبزیجات و گیاهان متفاوت در آن، رنگ سبزی دارد. این سوپ دارای لوبیا سبز و شاهی و خیار می باشد و بسته به اینکه در چه روزی از سال استفاده می شود، می تواند هم گرم و هم سرد استفاده شود، اگر در یک روز سرد زمستانی باشد، می توان آن را گرم سرو نمود، یا اگر می خواهید در یک روز گرم تابستانی آن را میل کنید، می توانید به صورت سرد آن را سرو کنید.

مواد لازم برای تهیه سوپ سبز : 

روغن زیتون  :  ۱ قاشق غذاخوری

پیاز خرد شده :  ۱ عدد

سیر له یا خرد شده  :  ۱ حبه

سیب زمینی پوست گرفته شده و به حبه های ۲/۵ سانتی متری خرد شده :  ۲۰۰ گرم

عصاره سبزیجات یا عصاره مرغ  :  ۷۰۰ میلی لیتر

خیار کوچک , خرد شده :  ۱ عدد

سبزی شاهی آبی :  ۸۰ گرم

لوبیا سبز , تمیز شده و از طول نصف شده :  ۱۲۵ گرم

نمک و فلفل : به میزان لازم


سوپ سبز


این مقاله را بخوانید :  طرز تهیه سوپ یونانی مرغ و لیمو


طرز تهیه سوپ سبز : 

در یک قابلمه بزرگ مقداری روغن ریخته، سپس پیاز و سیر را درون قابلمه ریخته و به مدت نهایتاً 5 دقیقه اجازه می دهیم تا پیاز و سیر سرخ شده و مقداری نرم شوند. سپس سیب زمینی های خرد شده و آماده را به مواد درون قابلمه اضافه میکنیم، و اجازه می دهیم که سیب زمینی ها نیز به مدت 2 تا 3 دقیقه با بقیه مواد سرخ شوند.

سپس در این مرحاه سبزیجات مورد استفاده در این سوپ را به آن اضافه میکنیم، و مقداری هم عصاره مرغ به مواد افزوده و به خوبی ترکیبات درون قابلمه را بهم میزنیم و میگذاریم تا به مدت 5 دقیقه به آرامی این سوپ بجوشد.


سوپ سبز


سپس در این مرحله خیار خرد شده یا له شده را می توانیم به قابلمه اضافه کنیم، و به مدت 3 دقیقه دیگر نیز اجازه دهیم تا همه مواد به خوبی باهم ترکیب شوند و سیب زمینی های درون قابلمه نیز به خوبی نرم شده و پخته شوند. همچنین می توانید برای امتحان کردن از پخته بودن یا نبودن سیب زمینی ها، با فرو بردن نوک چاقو به درون سیب زمینی های درون قابلمه، تشخیص دهید که سیب زمینی ها پخته شده اند یا خیر، اگر به راحتی چاقو درون سیب زمینی ها فرو رفت، نشان دهنده پخته بودن سیب زمینی هاست.

سپس در این مرحله سبزی شاهی آبی را به مواد درون قابلمه اضافه کرده و اجازه دهید که نرم شود.


سوپ سبز


سپس می توانید سوپ را درون غذا ساز بریزید و و مخلوط کنید، سپس قبل از اضافه کردن سبزی، سوپ را با بلندر یا پوره کن، به خوبی له کرده و از صافی رد کنید، سپس در این مرحله سبزی شاهی آبی را ریز خرد کنید و به سوپ اضافه نمایید و بهم بزنید.

در یک ظرف جداگانه نیز لوبیا سبز ها را درون آب ریخته و بگذارید تا 3- 4 دقیقه به خوبی نرم شده و بخارپز شوند. لوبیا ها رد این مرحله به سوپ اضافه کرده، و چاشنی آن را اندازه کنید و در صورت لزوم به سوپ اضافه یا کم کنید و در صورت تمایل دوباره سوپ را گرم کنید.

و اما نکته ای برای افزایش کیفیت این سوپ، یا به عبارتی توصیه سرآشپز در مورد سوپ سبز، در صورت تمایل می توانید به جای لوبیا سبز، از 150 گرم از غلاف خوراکی نخود سبز استفاده کنید و به جای لوبیا سبز ، آن را امتحان کنید.

تولید کننده های صنایع غذایی می توانند برای اطلاعات لازم و بیشتر در مورد خرید ماشین آلات لازم برای صنف خود به قسمت انواع ماشین آلات صنایع غذایی و تجهیزات صنایع غذایی و ماشین آلات بسته بندی به سایت ویکیوز مراجعه کنند. 


بانک مقالاتپیشنهادات ما

Photo 2017 08 14 15 59 19
ساخت وسایل کاربردی با شلوار لی
2
چگونه " نه " بگوییم
8713535460 79d140dda2 o 1
بهترین برنج اسپانیایی
Img 20180416 110730 911
آشنایی با دستگاه های موسیقی ایرانی (شکل گیری دستگاه)
Photo 2017 07 16 15 30 16
ثبت نام در ویکیوز
چگونه میتوان هوش مصنوعی بهتری ارائه کرد

نظر شما