طرز تهیه سوپ قارچ و جو با شیر

نام نویسنده : ایمان قادری         ۰۹ خرداد ١۳۹۶ 4

طرز تهیه سوپ قارچ و جو با شیر


سوپ ها معمولا بسیار پرطرفدار هستند . مخصوصا سوپ های سفید که درون شان از شیر و قارچ استفاده شده باشد . از طرفی دیگر آماده شدن سریع آن ها نیز بر محبوبیت آن ها افزوده است . در این میان از فوائد انواع سوپ ها نیز نباید غافل شد . امروز قصد داریم تا طرز تهیه ی یک سوپ سریع و در عین حال خوشمزه را به شما آموزش دهیم . سوپ جو با قارچ و شیر که از نامش پیداست که چه طعمی و چه خواصی دارد . ابتدا نگاهی می اندازیم به مواد لازم جهت تهیه ی این سوپ. پس با ادامه این مقاله در بانک مقالات ویکیوز با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه ی سوپ قارچ و جو با شیر :

چهارصد گرم قارچ

هشتاد گرم جو دو سر پرک

سه قاشق غذاخوری پیاز داغ

دو لیوان شیر

دو عدد قرص گوشت یا مرغ ( یا 2 لیوان آب گوشت یا مرغ )

نمک و فلفل به مقدار لازم

طرز تهیه ی سوپ قارچ و جو با شیر :

ابتدا داخل یک قابلمه جو دو سر پرک ، دو قاشق از کل پیاز داغ ، نمک و فلفل و دو لیوان آب را میریزیم و سپس روی شعله ملایم قرار می دهیم تا جو لعاب بی اندازد و بپزد . این کار حدود ده الی پانزده دقیقه به طول خواهد انجامید .

در فاصله ای که جو دو سر پرک بپزد قارچ ها را خرد کنید و به همراه حدود ده گرم کره و کمی نمک تفت بدهید . شعله گاز را کمی زیاد کنید تا قارچ ها زود پخته و سرخ شود و آب آن ها هم کاملا کشیده شود . بعد از سرخ شدن قارچ ها دیگر جو هم کاملا پخته شده و قوام آمده است . برای قوام آمدن جو دو سر پرک زیر یک ربع زمان لازم است .


طرز تهیه سوپ قارچ و جو با شیر


حالا به محتویات قابلمه شیر و قرص گوشت یا مرغ را اضافه کنید و هم بزنید . بلافاصله قارچ را نیز اضافه کرده و یک ربع دیگر فرصت دهید تا مزه ها به خورد هم بروند و سوپ آماده شود . بعد از این مدت زمان سوپ شما آماده است . درست قبل از سرو کردن یک قاشق باقی مانده ی پیاز داغ را هم اضافه کرده و سوپ رو هم بزنید . برای طعم بهتر دادن می توانید کمی آبلیمو نیز به آن اضافه نمایید . سوپ شما آماده ی سرو است .

نکاتی درباره پخت سوپ قارچ و جو با شیر:

1- برای پخت این سوپ نیازی نیست درب قابلمه را بگذارید چون سریع میپزد . از طرفی دیگر در صورت بسته بودن در قابلمه امکان سر رفتن جو بیشتر می شود .

2- در صورتی که آب مرغ یا گوشت آماده داشته باشید به جای آب در ابتدای کار از آب مرغ یا گوشت اضافه کنید و دیگر نیازی به استفاده از قرص مرغ یا گوشت ندارید .

3- جو دو سر پرک به نسبت جو پرک و بلغور جو زودتر میپزد و سریع لعاب میندازد . در نتیجه برای زمان هایی که عجله دارید گزینه مناسبی است .

4- در استفاده از نمک حتما دقت کنید . زیرا قرص های مرغ و گوشت نمک دارند و ممکن است سوپ شور شود .

5- در این سوپ از زرچوبه استفاده نکنید چون رنگ سوپ را تیره میکند .

6- تفت دادن قارچ با کره قبل از ریختنش داخل سوپ برای لذیذ تر کردن مزه ی قارچ و سوپ مفید است .

امیدواریم که مطلب فوق برای شما مفید بوده باشید و با این سوپ طعم دلنشینی را به خانواده خود هدیه دهید .


پیشنهادات ما

عوامل خجالتی شدن کودکان (بخش دوم)
Photo 2017 08 16 10 31 11
آموزش تزیین باغچه خانه با ابزاری ساده
علم روانشناسی چیست؟
Asli
مشهورترین شهر های زیرزمینی جهان(بخش دوم)
Office interior design  4
چیدمان دکوراسیون اداری (براساس اصول فنگ‌ شویی)
Arducopterlike
قطعات مورد نیاز برای ساخت کوادکوپتر

نظر شما