طرز تهیه سوپ پیاز فرانسوی

نام نویسنده : ایمان قادری         ١۰ مرداد ١۳۹۶ 1

طرز تهیه سوپ پیاز فرانسوی

سوپ پیاز فرانسوی

این سوپ پیاز لذیذ و دوست داشتنی از آن دسته از غذاهایی است که به راحتی و سرعت هر چه تمام تر آماده شده و می توانید در زمان هایی که مهمانی های ناگهانی پیش می آید، روی آماده کردن آن حساب کنید و خیالتان راحت باشد که یک سفره رنگین برای میهمانان خود فراهم می کنید. این سوپ پیاز را به روش فرانسوی تهیه می کنیم . در اصل دستور پخت آن را از فرانسه آورده و قصد داریم شما را با آن آشنا کنیم. پس بهتر است ابتدا نگاهی به مواد اولیه لازم جهت تهیه این سوپ پیاز فرانسوی بیندازیم تا مطمئن شویم که تمام لوازم و مواد لازم را در آشپزخانه خود داریم.  

مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه سوپ پیاز فرانسوی :  

کره : 3 قاشق غذا خوری  
پیاز بزرگ : 4 عدد به تکه های مربع یا خلالی اما نازک خرد شود  
آب مرغ یا آب گوشت : حدود 410 گرم  
سینه مرغ یا گوشت بیف گوساله : حدود 300 گرم  
نان سیر : به تعداد دلخواه  
سوپ پیاز فرانسوی
طرز تهیه سوپ پیاز فرانسوی
( توجه داشته باشید می توانید نان سیر را به صورت آماده از فروشگاه های محصولات غذایی تهیه کنید اما اگر قادر به تهیه آن به صورت آماده نبودید و یا طرفدار تهیه تمام مواد لازم در منزل خودتان هستید به شما یاد می دهیم که چگونه نان سیر خانگی تهیه کنید. کافی است نان تست های صبحانه را به مربع های هم اندازه خرد کنیم. سپس تابه ای را بر روی شعله ملایم گاز گذاشته و یک قالب کره 50 گرمی را درون تابه بگذارید تا آب شود. برای آن که کره نسوزد و طعم و عطر دلخواه را از دست ندهد، بهتر است پس از آن که کره آب شد مقدار کمی روغن ذرت به آن اضافه کنید و سپس سیر های تازه خرد شده را درون آن تفت دهید. زمانی که سیر های رو به طلایی شدن رفتند، نان های تست را درون تابه ریخته و اجازه دهید در مخلوط کره و سیر تفت داده شده و حسابی طلایی شوند. نان سیر های خانگی شما آماده است.)  

طرز تهیه سوپ پیاز فرانسوی

اکنون به سراغ سوپ پیاز فرانسوی خودمان میرویم و برای آماده کردن یک غذای بسیار پر انرژی لذیذ دست به کار می شویم. زمان لازم برای تهیه این سوپ پیاز فرانسوی 30 دقیقه است که از این 30 دقیقه، حدود 5 دقیقه آن صرف آماده کردن مواد اولیه مورد نیاز شده و 25 دقیقه باقی صرف پختن و تهیه سوپ پیاز فرانسوی می شود.  
سوپ پیاز فرانسوی
طرز تهیه سوپ پیاز فرانسوی
شعله گاز را ملایم کرده و تابه بزرگی را بر روی آن قرار دهید. کره را درون تابه ریخته و اجازه دهید آب شود. پیاز ها را اضافه کنید و 15 دقیقه آن ها را درون کره آب شده تفت دهید. بگذارید پیاز ها کاملا طلایی شوند. طلایی هایی که رو به قهوه ای می روند و اینگونه شما سبب شده اید تا پیاز ها زیر دندان مانند چیپس باشند و آن نرمی که ممکن است خیلی از افراد نپسندند یا کودکان اصلا لب به آن نزنند را نداشته باشد.  
اکنون باید آب مرغ یا گوشت را به همراه تکه های سینه مرغ و یا تکه های گوشت بیف گوساله بر روی پیاز های تفت داده شده بریزید و شعله را کمی زیاد کنید تا مخلوط مورد نظر حسابی بجوشد. بگذارید بیش از ده دقیقه بر روی شعله باشد و سپس شعله را کم کنید تا مرغ ها یا گوشت ها به خوبی بپزند.  
سوپ پیاز فرانسوی شما آماده است می توانید آن را درون بشقاب های جداگانه به تعداد میهمانان بریزید و با نان تست های لذیذ و زیبا آن ها را تزیین کنید. از گشنیز یا جعفری خرد شده تازه هم برای تزیین این سوپ استفاده می شود اما نان تست عضو ثابت سرو کردن این نوع سوپ پیاز فرانسوی می باشد.  
امیدواریم از تهیه این سوپ پیاز فرانسوی لذت کافی را برده باشید و در کنار خانواده لحظات شادی را رقم زنید.   پیشنهادات ما

Pf30b079e
آشنایی با دستگاههای ایرانی (شناخت گوشه)
2
چگونه " نه " بگوییم
4527045
طرز تهیه سالاد هندوانه و پنیر فتا
علم روانشناسی چیست؟
Iranfromspace 4549683649
ترین های گردشگری ایران (بخش سوم)
Dark matter backgrounds
آموزش مبانی کیهان شناسی (بخش پنجم)

نظر شما