طرز تهیه شاهی قورمه هندی (shahi korma)

نام نویسنده : شبکه حرفه ای کسب و کار ویکیوز         ۰۲ اردیبهشت ١۳۹۷ 38

طرز تهیه شاهی قورمه هندی  (shahi korma)

طرز تهیه شاهی قورمه هندی (shahi korma)

امروز قصد داریم شما را با نوعی غذای هندی به نام شاهی قورمه هندی، آشنا کنیم که تجربه ثابت کرده است طعم آن برای ایرانی ها هم لذیذ به نظر رسیده و از امتحان کردن آن به عنوان یکی از خاطره انگیز ترین غذاهای بین المللی که تا به حال تجربه کرده اند، یاد می کنند. تهیه آن در منزل کار چندان دشواری نیست و ما در این مقاله سعی کردیم موادی را که در ایران به سختی می توانید پیدا کنید با مواد غذایی موجود در بازار کشورمان جایگزین کنیم. با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه شاهی قورمه هندی:

1 کیلوگرم مرغ پوست کنده و تکه شده

½ فنجان روغن حیوانی (کرمانشاهی)

½ فنجان روغن سرخ کردنی

ماست لاکتیویا 200 گرم

پیاز سرخ شده 3 قاشق غذا خوری

20 عدد بادام زمینی و بادام هندی

2 قاشق سوپ خوری آب نارگیل

2 قاشق چای خوری دانه های خشخاش بو داده شده

لازم½ قاشق چای خوری زرد چوبه

½ قاشق چای خوری پودر فلفل قرمز و سیاه

1 قاشق سوپ خوری پودر گشنیز

نمک به مقدار

¼ فنجان شیر خشک که با آب مخلوط شده

½ قاشق چای خوری گرام ماسالا (ادویه مخلوط)

3 قاشق چای خوری زنجبیل و سیر رنده شده

2 عدد ادویه بادیان خَتایی یا انیسون

6 عدد میخک

2 عدد هل بزرگ و 5 عدد هل کوچک

2 عدد چوب دارچین

1 عدد ادویه جوز هندی یا جوز بویا
روش تهیه شاهی قورمه هندی :

ابتدا پیاز سرخ کرده، ماست و هل های کوچک را توسط مخلوط کن به صورت خمیری در می آوریم. سپس بادام های خیس خورده در آب را به همراه خشخاش توسط مخلوط کن مخلوط میکنیم و به صورت خمیری در می آوریم.

تابه لبه داری را داغ کنید، سپس روغن حیوانی و روغن سرخ کردنی را داخل آن بریزید. به ترتیب 2 عدد هل بزرگ، 2 عدد چوب دارچین، جوز هندی، میخک ها و 2 عدد ادویه بادیان را به روغن اضافه کنید و تفت بدهید.مرغ ها را به تابه اضافه میکنیم و کمی تفت میدهیم. برای اینکه آب مرغ افزایش پیدا نکند شعله اجاق گاز را زیاد کنید. بعد از اینکه مرغ ها تغییر رنگ دادند آنها را از تابه خارج می کنیم. در این مرحله به روغن 3 قاشق چای خوری زنجبیل و سیر رنده شده را اضافه می کنیم و همراه هل و میخک و سایر ادویه های داخل روغن کامل هم میزنیم، سپس ½ قاشق چای خوری زرد چوبه،½ قاشق چای خوری گرام ماسالا، ½ قاشق چای خوری پودر فلفل قرمز و سیاه، 1 قاشق سوپ خوری پودر گشنیز و نمک به مقدار لازم را به تابه اضافه می کنیم و خوب با بقیه مواد هم میزنیم. سه قاشق آب به مواد اضافه میکنیم. شعله گاز را کم میکنیم . سپس مخلوط خمیری پیاز سرخ کرده و ماست را به تابه اضافه میکنیم و با سایر مواد هم میزنیم، سپس در این مرحله مرغ ها را دوباره به تابه اضافه میکنیم و مواد را خوب مخلوط میکنیم و برای مدت 10 دقیقه در تابه را می گذاریم تا با شعله ملایم مواد پخته شوند. بعد از 10 دقیقه مخلوط خمیری بادام و خشخاش را به مواد اضافه می کنیم. سپس در تابه را میگذاریم تا زمانی که خورشتتان روغنش زیاد شود. در مرحله آخر2 قاشق سوپ خوری آب نارگیل را به همراه دو فنجان آب به خورشت اضافه می کنیم واجازه میدهیم خورشت جا بیوفتد. شاهی قورمه هندی را همراه با پلو سرو کنید.

 امیدواریم از تهیه این غذای هندی لذت ببرید.


پیشنهادات ما

4527045
طرز تهیه سالاد هندوانه و پنیر فتا
Photo 2017 07 16 15 30 16
ثبت نام در ویکیوز
Asli
مشهورترین شهر های زیرزمینی جهان(بخش دوم)
Office interior design  4
چیدمان دکوراسیون اداری (براساس اصول فنگ‌ شویی)
Arc cabbage
منوی بازگشت به مدرسه ( میکس ژامبون و کلم )
Dark matter backgrounds
آموزش مبانی کیهان شناسی (بخش پنجم)

نظر شما