طرز تهیه شیرینی اسکار

نام نویسنده : ایمان قادری         ۲۵ فروردین ١۳۹۶ 1

طرز تهیه شیرینی اسکار

از اینکه مقالات بخش آشپزی و غذایی بانک مقالات را دنبال می کنید، از همراهی شما صمیمانه سپاسگزاریم و امیدواریم که از تهیه و سرو این غذای خوشمزه و از طعم خوب و جدید آن نیز در کنار عزیزان لذت ببرید. 

طرز تهیه شیرینی اسکار

امروز قصد داریم تا یکی دیگر از انواع شیرینی که به راحتی می توانید در منزل تهیه نمایید را به شما آموزش دهیم . این شیرینی نیز از جمله ی شیرینی های خوشمزه و در عین حال ساده است . نام این شیرینی اسکار است و می تواند در سینی شیرینی های کوچک و رنگارنگ عید قرار بگیرد . ابتدا نگاهی می اندازیم به مواد لازم برای تهیه ی این شیرینی :

مواد لازم برای تهیه شیرینی اسکار :

دو و نیم پیمانه آرد

سه چهارم پیمانه شکر

دو عدد تخم مرغ

اسانس وانیل چند قطره

صد و ده گرم کره

یک پیمانه گردو خرد شده

چیپس شکلات به میزان لازم


این مقاله را بخوانید :  طرز تهیه کوکو سبزی رژیمی در فر 


طرز تهیه شیرینی اسکار : 


شیرینی اسکار


ابتدا فر را در دمای صد و هشتاد درجه قرار دهید و اجازه دهید گرم شود . کره را نیز از یخچال خارج کرده و اجازه دهید با دمای محیط یکی شود . در این فاصله ابتدا تخم مرغ ها را شکسته و زرده ی آن ها را از سفیده جدا نمایید . سپس کره را در یک ظرف هم بزنید تا یک دست شود . بعد شکر را کم کم به آن اضافه نمایید و کماکان به هم زدن ادامه دهید . در مرحله ی بعدی زرده های تخم مرغ ها را یکی یکی به ترکیب کره و شکر اضافه نمایید و شروع به هم زدن کنید . آنقدری به هم زدن ادامه دهید که یک مخلوط روشن و کش دار ایجاد شود .

بعد از این کار وانیل را به ترکیب تان اضافه نمایید . به جای وانیل می توانید از اسانس وانیل نیز استفاده نمایید . به هم زدن ادامه دهید تا وانیل در مخلوط محو شود . حالا نوبت اضافه کردن آرد است . قبل از این کار حتما آرد را الک کنید تا یکدست شود . سپس آرد را کم کم به مخلوط اضافه کنید و هم بزنید . اگر با همزن برقی این کار را انجام می دهید حتما با دور کند آرد را ترکیب کنید .

خمیر شما تقریبا آماده است . فقط کافی ست تا کمی آن را ورز دهید . ذکر این نکته الزامی ست که به خاطر کره ی موجود در خمیر ، نباید خمیر را زیاد ورز بدهید ، زیرا روغن خمیر بیرون می آید . حال به اندازه ی یک گردو از خمیر بردارید و آن را در کف دست گرد کنید . این کار را با بقیه ی خمیر نیز تکرار کنید تا تعدادی توپک آماده شود .

سفیده های تخم مرغ را در ظرفی دیگر هم بزنید و توپک ها را اندکی درون آن بغلتانید . در یک ظرف دیگر گردو های خرد شده را قرار دهید و سپس توپک های آغشته به سفیده ی تخم مرغ را درون آن بچرخانید . توجه داشته باشید که گردو ها را خیلی خرد کرده باشید تا شیرینی ترد تری داشته باشید .

سپس مرکز توپک ها را با ته قاشق یا چیزی شبیه به آن کمی فشار دهید و فضای ایجاد شده را با چیپس شکلات پر کنید . به جای چیپس شکلات از مربا و مارمالاد نیز می توانید استفاده نمایید . در مرحله ی پایانی سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید و توپک ها را روی آن با فاصله بچینید . درجه فر را روی صد و شصت درجه قرار دهید و حدود بیست تا بیست و پنج دقیقه شیرینی ها را بپزید . بعد از این زمان سینی را از فر خارج کرده و اجازه دهید تا شیرینی ها خنک شوند . بهتر است روی شیرینی هایتان سلفون بکشید تا بیشتر ترد بمانند . شیرینی شما آماده است . امیدواریم از این شیرینی در کنار خانواده و میهمانان لذت کافی را ببرید .

تولید کننده و وارد کننده های حوزه صنایع غذایی می توانند برای اطلاعات لازم و بیشتر در مورد ماشین آلات لازم برای صنف خود در مورد انواع ماشین آلات صنایع غذایی ، تجهیزات صنایع غذایی، ماشین آلات بسته بندی و بسته بندی مواد غذایی به قسمت مربوطه به هر یک در سایت ویکیوز مراجعه کنند.


بانک مقالاتپیشنهادات ما

Png monoshelf
معرفی شرکت مونوشلف
8713535460 79d140dda2 o 1
بهترین برنج اسپانیایی
Img 20180416 110730 911
آشنایی با دستگاه های موسیقی ایرانی (شکل گیری دستگاه)
2
چگونه " نه " بگوییم
Photo 2017 08 16 10 31 11
آموزش تزیین باغچه خانه با ابزاری ساده
Photo 2017 07 16 15 30 16
ثبت نام در ویکیوز

نظر شما