طرز تهیه شیرینی پفکی گردویی

نام نویسنده : ایمان قادری         ۲۸ فروردین ١۳۹۶ 1

طرز تهیه شیرینی پفکی گردویی

از اینکه مقالات بخش آشپزی و غذایی بانک مقالات را دنبال می کنید، از همراهی شما صمیمانه سپاسگزاریم و امیدواریم که از تهیه و سرو این غذای خوشمزه و از طعم خوب و جدید آن نیز در کنار عزیزان لذت ببرید. 

طرز تهیه شیرینی پفکی گردویی

امروز قصد داریم تا طرز تهیه ی یک از انواع شیرینی های محبوب ایام عید را آموزش دهیم . شیرینی پفکی گردویی با اینکه یک شیرینی ساده به نظر می رسد اما به خاطر سبک بودن و خوش طعم بودنش بسیار طرفدار دارد . در ضمن این شیرینی ترد همراه با گردو تهیه می شود و همین نکته به محبوبیت آن اضافه می کند . نکته ی طلایی در مورد شیرینی پفکی گردویی مواد بسیار دم دستی برای تهیه ی آن است که معمولا در یخچال ها وجود دارند . طرز تهیه ی آن نیز بسیار راحت است . ابتدا نگاهی بیاندازیم به مواد لازم جهت تهیه ی این شیرینی ترد و خوشمزه :

مواد لازم جهت تهیه ی شیرینی پفکی گردویی :

دو عدد زرده ی تخم مرغ

سه چهارم پیمانه شکر دانه ریز

دو قاشق غذا خوری آرد

یک هشتم قاشق چای خوری وانیل

نصف قاشق چای خوری بیکینگ پودر

یک پیمانه گردوی خرد شده


این مقاله را بخوانید :  طرز تهیه شیرینی اسکار 


طرز تهیه ی شیرینی پفکی گردویی : طرز تهیه شیرینی پفکی گردویی


ابتدا فر را روشن نموده و در دمای صد و شصت درجه ی سانتیگراد قرار دهید و اجازه بدهید تا گرم شود . سپس زرده ی تخم مرغ ها را از سفیده جدا کنید و در ظرفی قرار دهید . از سفیده ی باقی مانده نیز می توانید برای تهیه ی بعضی شیرینی های دیگر و آیسینگ ها استفاده نمایید . در مرحله ی بعدی زرده ها را به وسیله ی یک چنگال و یا با همزن حسابی هم بزنید تا یک دست شوند . سپس شکر را کم کم به آن اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید . بهتر است این کار را با همزن برقی انجام دهید . این کار را آنقدری ادامه دهید تا مخلوط زرده و شکر حجم بگیرد و کش دار شود .

حالا بیکینگ پودر را در یک ظرف جداگانه با آرد مخلوط نمایید و سپس از الک یکی دو بار عبور دهید . ترکیب الک شده را حالا به مخلوط قبلی یعنی مخلوط زرده و شکر اضافه نمایید و دوباره شروع به هم زدن کنید . آن قدری ادامه دهید تا خمیر یک دستی ایجاد شود . سپس گردو ها را به مخلوط تان اضافه کنید . توجه داشته باشید که هر چقدر تکه های گردو ها بزرگتر باشد شیرینی شما حجیم تر خواهد شد .

خمیر شما آماده است . در این مرحله بر روی سینی فر ، کاغذ روغنی قرار دهید و سپس با یک قاشق مقداری از خمیر را روی آن بریزید . دایره های کوچک ایجاد نمایید . فقط حواستان باشد این دایره ها را با فاصله از هم قرار دهید . اجازه دهید تا شیرینی ها حدود ده دقیقه در فر بپزند . بعد از این مدت سینی را از فر خارج نمایید و اجازه دهید سرد شوند و بعد از کاغذ روغنی جدایشان کنید . شیرینی پفکی گردویی شما آماده است . این شیرینی می تواند یکی از انواع شیرینی های کوچک میهمانی های ایام عید باشد . امیدواریم از خوردن آن در کنار خانواده لذت ببرید .

تولید کننده و وارد کننده های حوزه صنایع غذایی می توانند برای اطلاعات لازم و بیشتر در مورد ماشین آلات لازم برای صنف خود در مورد انواع ماشین آلات صنایع غذایی ، تجهیزات صنایع غذایی، ماشین آلات بسته بندی و بسته بندی مواد غذایی به قسمت مربوطه به هر یک در سایت ویکیوز مراجعه کنند.


بانک مقالاتپیشنهادات ما

Office interior design  4
چیدمان دکوراسیون اداری (براساس اصول فنگ‌ شویی)
Img 20180416 110730 911
آشنایی با دستگاه های موسیقی ایرانی (شکل گیری دستگاه)
Png monoshelf
معرفی شرکت مونوشلف
Photo 2017 08 14 15 59 19
ساخت وسایل کاربردی با شلوار لی
Asli
مشهورترین شهر های زیرزمینی جهان(بخش دوم)
علم روانشناسی چیست؟

نظر شما