طرز تهیه لوبیا درشت تابستانی

نام نویسنده : ایمان قادری         ١۲ مرداد ١۳۹۶ 19

طرز تهیه لوبیا درشت تابستانی

لوبیا رشته ای تابستانی

یک وعده غذایی سبک و پر انرژی برای شب های تابستانی شما چیزی نیست جز لوبیا سبز و رشته ای تابستانی لذیذ و پر خاصیت. شاید بتوان به لوبیا رشته ای تابستانی نوعی بشقاب سبزیجات هم گفت چرا که پر از سبزیجات رنگی و مقوی برای آن دسته از کسانی است که طرفدار شام سبک بوده و یا به هر دلیلی عضو گروه گیاه خواری و سایر رژیم های غذایی هستند.

بیایید با هم نگاهی به مواد اولیه لازم برای تهیه لوبیا رشته ای تابستانی بیندازیم : 

مواد لازم برای تهیه لوبیا درشت تابستانی: 

روغن زیتون : 2 قاشق غذاخوری 
کره : 3 قاشق غذاخوری 
ژامبون : 4 ورق قطور ( برای تهیه این غذا از فروشنده فراورده های گوشتی بخواهید که ژامبون های شما را سه برابر حالت معمول ورقه ورقه کند) 
لوبیا سبز تازه : حدود 910 گرم 
سیب زمینی کوچک : 12 عدد 
سبزیجات خشک مخصوص سوپ (نوع سبزیجات را به دلخواه خود انتخاب کنید) : 113 گرم 
شکر سفید : 1 قاشق غذاخوری 
فلفل سیاه : 1 قاشق غذاخوری 
طرز تهیه لوبیا درشت تابستانی

طرز تهیه لوبیا درشت تابستانی

مدت زمان تقریبی برای تهیه این غذا یک ساعت و بیست دقیقه می باشد که حدود 20 دقیقه اول آن صرف تهیه مواد اولیه می شود. پس بهتر است زودتر دست به کار شویم. 
برای شروع قابلمه بزرگی را برداشته و روغن زیتون و کره را در آن حرارت دهید. ژامبون ها را به مکعب های متوسط خرد کنید و در این مخلوط کره و روغن تفت دهید. دو طرف ژامبون ها باید قهوه ای شود. سپس حرارت را کاهش دهید و لوبیا سبز ها را به همراه سیب زمینی ها که آن ها را نیز می توانید همانن ژامبون ها به مکعب های درشت تری خرد کنید، به محتویات داخل قابلمه اضافه کرده و درون آن را آب بریزید به طوری که سطح مواد از آب پوشیده شود. سپس سبزیجات خشک را به همراه شکر و فلفل به مواد درون قابلمه اضافه کنید. یک ساعت صبر کنید یا بهتر است بگوییم تا زمانی که سیب زمینی ها خوب بپزد شعله را در همان وضعیت نگه دارید. زمانی که آب درون قابلمه به اندازه کافی تبخیر شد لوبیا رشته ای تابستانی شما آماده سرو است. می توانید آن را از قابلمه خارج کرده و در دیس مناسبی سرو کنید. 
اگر مایل هستید غذاهای لذیذ بیشتری برای تابستان بیاموزید از سایر مقالات غذایی بلاگ ویکیوز دیدن نمایید تا میز نهار و شام شما رنگین تر از همیشه در این فصل گرم و دلنیشین برای میهمانان و اعضای خانواده بدرخشد. نوش جان! 


پیشنهادات ما

چگونه میتوان هوش مصنوعی بهتری ارائه کرد
B r4
از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت دوم)
Photo 2017 08 14 14 47 24
سولاریوم و نحوه برنزه شدن با آن
Asli
مشهورترین شهر های زیرزمینی جهان(بخش دوم)
5
10 مواد غذایی غنی در ویتامینk (ویتامین کا)
Main
عوامل خجالتی شدن کودکان

نظر شما