طرز تهیه مرغ با سیر، جعفری و ریحان

نام نویسنده : ایمان قادری         ۲۵ تیر ١۳۹۶ 15

طرز تهیه مرغ با سیر، جعفری و ریحان

طرز تهیه مرغ با سیر، جعفری و ریحان 

یک شام ساده و سبک، پختن مرغ به همراه ریحان، جعفری، سیر و گوجه فرنگی است که عده ای آن را با فلفل قرمز اسپایسی میل می کنند. برای کودکان این غذا جذاب و خوش عطر و طعم است و درست کردن آن برای مادران شاغل بسیار آسان و راحت می باشد. بیایید برای شروع نگاهی به مواد اولیه لازم برای تهیه آن بیندازیم. 

مواد اولیه مورد نیاز جهت پخت مرغ با سیر، جعفری و ریحان :

جعفری خشک و خرد شده : 1 قاشق غذاخوری

ریحان خشک و خرد شده : 1 قاشق غذاخوری

سینه مرغ بدون پوست و استخوان : 4 عدد

سیر خرد شده : 4 حبه

نمک : یک دوم قاشق چای خوری

فلفل قرمز خرد شده : یک دوم قاشق چای خوری

گوجه فرنگی خرد شده : 2 عدد (می توانید خلالی خرد کنید)

طرز تهیه مرغ با سیر، جعفری و ریحان

طرز تهیه مرغ با سیر 

بهتر است بدانید زمان لازم جهت تهیه این غذای لذیذ 50 دقیقه می باشد، ده دقیقه اول آن صرف آماده سازی مواد اولیه می شود و 40 دقیقه باقی مانده را صرف پخت این غذا می کنید.

فر را در دمای 350 درجه فارنهایت یعنی 180 درجه سانتی گراد قرار دهید و سپس یک ظرف مخصوص فر، به ابعاد 9*13 اینچ را با روغن چرب کنید.

تمام سطح ظرف را با جعفری و ریحان بپوشانید و سپس سینه های مرغ را بر روی آن ها بچینید. روی آن ها را با سیر بپوشانید. در یک کاسه کوچک باقی مانده جعفری ها و ریحان ها را به همراه نمک و فلفل قرمز با یکدیگر مخلوط کنید و این مخلوط آماده شده را بر روی سینه های مرغ بریزید. روی تمام این مواد را با تکه ها گوجه پر کنید.

حدود 25 دقیقه ظرف حاوی مواد و مرغ ها را درون فر قرار دهید. البته توجه داشته باشید که حتما روی ظرف را باید کاور کرده و بپوشانید و برای این کار می توانید از فویل استفاده نمایید. پس از 25 دقیقه کاور را برداشته و حدود 15 دقیقه ظرف را بدون کاور درون فر قرار دهید. این کار را تا زمانی که آب و روغن از ظرف جاری شود ادامه دهید.

پس از گذشت این مراحل بدانید که مرغ و سیر شما آماده است و می توانید آن را در ظرف دلخواه خود سرو کرده و بر سر میز ببرید. نوش جان!

در صورتی که از مطالعه دستورالعمل های آشپزی لذت میبرید و به یادگیری آن ها علاقه دارید می توانید از بقیه مقالات آشپزی بلاگ ویکیوز دیدن نمایید.


پیشنهادات ما

Photo 2017 08 14 14 47 24
سولاریوم و نحوه برنزه شدن با آن
5
10 مواد غذایی غنی در ویتامینk (ویتامین کا)
Dark matter backgrounds
آموزش مبانی کیهان شناسی (بخش پنجم)
عوامل خجالتی شدن کودکان (بخش دوم)
Iranfromspace 4549683649
ترین های گردشگری ایران (بخش سوم)
چگونه میتوان هوش مصنوعی بهتری ارائه کرد

نظر شما