طرز تهیه مرغ کبابی لیمویی

نام نویسنده : ایمان قادری         ١۸ مرداد ١۳۹۶ 2

طرز تهیه مرغ  کبابی لیمویی

مرغ لیمویی کبابی 

زمانی که پس از اتمام دوره تحصیلم در دبیرستان به برمودا سفر کردم تا تعطیلاتم را در آن جا سپری کنم با این دستورالعمل ساده آشنا شده و آن را یاد گرفتم. این ماجرا مربوط به هجده سال پیش است و این غذا همچنان یکی از وعده های غذایی مورد علاقه من و خانواده ام به شمار می رود. تمام فرزندانم این غذا را از زمانی که کودک بودند تا اکنون که نوجوان هستند دوست دارند. نکته مهم دیگر این است که تهیه مرغ لیمویی کبابی بسیار آسان است تا جایی که همسر نابلد و نا آشپز من هم در درست کردن آن مهارت دارد و به سادگی از پس آن بر می آید. قبل از آن که به سراغ آموزش برویم به یاد داشته باشید هر چه طولاتی تر مرغ ها را در مواد بخوابانید طعم مطلوب و دلپذیر تری به شما خواهند داد.

مواد لازم جهت تهیه مرغ لیمویی کبابی :

آبلیموی تازه : یک دوم پیمانه
سویا سس : یک دوم پیمانه
زنجبیل : یک دوم قاشق چای خوری
فلفل سیاه : یک چهارم قاشق چای خوری
سینه مرغ بدون استخوان و بدون پوست : 4 عدد
طرز تهیه مرغ کبابی لیمویی

طرز تهیه مرغ کبابی لیمویی

مدت زمانی که برای تهیه این مرغ لیمویی کبابی مورد نیاز است 42 دقیقه می باشد. که البته ده دقیقه اول آن را صرف آماده سازی مواد اولیه می کنیم.
اکنون دست به کار شوید و سینه های مرغ را بشویید و با حوله کاغذی خشک کنید. کاسه مناسبی را بردارید و آبلیموی تازه را به همراه سویا سس و زنجبیل در آن مخلوط کرده و فلفل سیاه ها را اضافه نمایید. به خوبی مواد را مخلوط کرده و هم بزنید.یک کیف فریزری پلاستیکی مقاوم را بردارید و مواد را به درون آن انتقال دهید و سپس مرغ ها را به آن اضافه کنید. در کیف پلاستیکی را به خوبی ببندید و شروع کنید به ماساژ دادن مرغ ها با مواد. این کار را آن قدر ادامه دهید تا تمام قسمت های مرغ با مواد پوشیده شود و مواد به خورد مرغ ها برود. سپس کیف های پلاستیکی را درون یخچال گذاشته و اجازه دهید به مدت 20 دقیقه در یخچال بماند.  
منقل یا باربیکیو را آماده کنید و سعی کنید شعله متوسط رو به بالایی را درست کنید. حدود سیزده سانت بالاتر از شعله های تهیه شده، جایگاهی برای قرار دادن مرغ ها فراهم کنید. مرغ ها را از کیف پلاستیکی خارج کنید و آن ها را بر روی توری یا فضایی که بر روی شعله آماده کرده اید قرار دهید. تا زمانی که مرغ ها دیگر صورتی نیستند گریل کردن را ادامه دهید. زمانی که آب و روغن مرغ ها جاری شد یعنی حدود 6 تا 8 دقیقه هر طرف مرغ ها باید روی شعله باشد، می توانید آن ها را از روی شعله بردارید. مرغ لیمویی کبابی شما آماده سرو کردن است. نوش جان! 

پیشنهادات ما

Arducopterlike
قطعات مورد نیاز برای ساخت کوادکوپتر
چگونه میتوان هوش مصنوعی بهتری ارائه کرد
Iranfromspace 4549683649
ترین های گردشگری ایران (بخش سوم)
Dark matter backgrounds
آموزش مبانی کیهان شناسی (بخش پنجم)
Photo 2017 07 25 12 39 52
طرز تهیه بیف مغولی اسپایسی
2
چگونه " نه " بگوییم

نظر شما