طرز تهیه نان خامه ای

نام نویسنده : ایمان قادری         ۳۰ فروردین ١۳۹۶ 1

طرز تهیه نان خامه ای

از اینکه مقالات بخش آشپزی و غذایی بانک مقالات را دنبال می کنید، از همراهی شما صمیمانه سپاسگزاریم و امیدواریم که از تهیه و سرو این شیرینی خوشمزه و از طعم خوب و جدید آن نیز در کنار عزیزان لذت ببرید. 

طرز تهیه نان خامه ای

شیرینی نان خامه ای از جمله ی محبوب ترین شیرینی ها در میان ایرانیان است و گذشتن از آن واقعا کار سختی است . امروز قصد داریم تا طرز تهیه ی این شیرینی ، که در آن از شکر استفاده نمی شود ، را به شما آموزش دهیم . در نتیجه این شیرینی می تواند محبوبیت بیشتری نیز برای شما و میهمانان تان داشته باشد . در ابتدا نگاهی می اندازیم به مواد لازم برای تهیه ی این شیرینی خوشمزه :

مواد لازم برای تهیه نان خامه ای :

یک و یک چهارم پیمانه آب و یا شیر

صد و بیست گرم آرد

شصت گرم کره

چهار عدد تخم مرغ

یک چهارم قاشق مرباخوری بیکینگ پودر

یک چهارم قاشق چایخوری وانیل

یک پنس نمک

یک پنجم پیمانه خامه فرم گرفته برای پر کردن نان هااین مقاله را بخوانید :  طرز تهیه شیرینی پفکی گردویی


طرز تهیه نان خامه ای :

نان خامه ای


قبل از شروع هر کاری ابتدا مواد لازم را در دمای محیط قرار دهید تا با آن یکی شود و همزمان فر را در دمای دویست و بیست درجه ی سانتیگراد قرار دهید تا گرم شود . کف سینی فر را نیز با کاغذ روغنی بپوشانید و در گوشه ای قرار دهید .

برای شروع پخت نان خامه ای ابتدا آرد ، بیکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط کنید و سپس این ترکیب را الک نمایید . این کار را دو یا سه بار انجام دهید تا مخلوط کاملا یک دست شود . بعد از این کار کره و آب ( یا شیر ) را داخل یک شیرجوش ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید و اجازه دهید ترکیب شوند . در صورتیکه از شیر استفاده نمایید نان شما خوش طعم تر ، ولی ماندگاری آن کمتر می شود .

منتظر بمانید تا ترکیب آب و کره به جوش بیاید و در کناره های شیرجوش حباب های ریزی در حال جوشیدن شکل بگیرند . در این مرحله مخلوط آرد و نمک و بیکینگ پودر را داخل شیرجوش بریزید و به صورت سریع هم بزنید .

خمیر شکل گرفته را آنقدری هم بزنید تا یک دست شود . حدود سه دقیقه نیز اجازه دهید خمیر تان حرارت ببیند . در این میان خمیر را پشت و رو کنید . بعد از این کار خمیر را داخل یک ظرف پهن کنید و اجازه دهید پنج الی شش دقیقه خنک شود .

سپس تخم مرغ ها را یک به یک به خمیر اضافه نمایید و حسابی با خمیر مخلوطشان کنید . این کار را یا با قاشق و یا با دور کند همزن انجام دهید . در این بین وانیل را نیز اضافه مکنید و اجازه دهید خوب با خمیر یک دست شود .

خمیر نان شما آماده است . حالا خمیر را داخل یک قیف بریزید و به صورت شکوفه و با اندازه دلخواه و البته یکسان روی سینی فر بریزید . در صورت تمایل می توانید به آن ها شکل های مختلفی نیز بدهید .

سپس سینی را داخل فر و در دمای 220 تا 230 درجه ی سانتیگراد قرار دهید و حدود سی دقیقه اجازه دهید بپزند . دمای بالای فر برای این نان باعث می شود تا حجم نان زیاد شود و اصطلاحا پف کند . برای اضافه کردن خامه ، این عمل ضروری است . پس از سی دقیقه دمای فر را روی 180 درجه قرار دهید و اجازه دهید ده الی پانزده دقیقه ی دیگر نیز بپزند .

در مرحله ی آخر سینی را از فر خارج کرده و اجازه دهید نان ها خنک شوند . خامه را به دو روش می توانید به نان اضافه نمایید . یا با چاقو نان ها را دو نیم کنید و خامه را بین آن ها قرار دهید و یا نان ها را از زیر سوراخ نمایید و به وسیله ی قیف ، خامه را به آن تزریق کنید . در صورت تمایل می توانید کمی شکلات نیز برای تزیین به روی شیرینی ها اضافه نمایید . نان خامه ای شما آماده است . امیدواریم از خوردن آن در کنار خانواده و عزیزان لذت ببرید .

تولید کننده و وارد کننده های حوزه صنایع غذایی می توانند برای اطلاعات لازم و بیشتر در مورد ماشین آلات لازم برای صنف خود در مورد انواع ماشین آلات صنایع غذایی ، تجهیزات صنایع غذایی، ماشین آلات بسته بندی و بسته بندی مواد غذایی به قسمت مربوطه به هر یک در سایت ویکیوز مراجعه کنند.


بانک مقالاتپیشنهادات ما

Photo 2017 07 25 12 39 52
طرز تهیه بیف مغولی اسپایسی
Png monoshelf
معرفی شرکت مونوشلف
Iranfromspace 4549683649
ترین های گردشگری ایران (بخش سوم)
Dark matter backgrounds
آموزش مبانی کیهان شناسی (بخش پنجم)
چگونه میتوان هوش مصنوعی بهتری ارائه کرد
Img 20180416 110730 911
آشنایی با دستگاه های موسیقی ایرانی (شکل گیری دستگاه)

نظر شما