طرز تهیه پانا کوتای وانیلی

نام نویسنده : ایمان قادری         ۰١ مرداد ١۳۹۶ 1

طرز تهیه پانا کوتای وانیلی

پانا کوتای وانیلی 

یک فرینی سنتی، راحت و بسیار لذیذ که برای به دست آوردن طرز تهیه آن به آسان ترین روش ممکن مدت های زیادی جست و جو کردم و تقریبا تمام اینترنت را برای پیدا کردن راحت ترین نوع طرز تهیه آن زیر و رو کردم و دست آخر دستورالعمل خودم را به آن شیوه ای که به نظرم از همه راحت تر و لذیذ تر بود ابداع کرده و در اینترنت با تمام علاقه مندان آشپزی به اشتراک گذاشتم. مزه آن دقیقا شبیه همان پانا کوتاهایی است که در رستوران های ایتالیایی سرو می شود. با همان سس شکلات داغ و تمشکی که بر روی آن می گذارند. این دستورالعمل باعث می شود بتوانید پانا کوتای خود را برای مدت چندین روز نیز در یخچال نگهداری کنید.

بسیار عالی بیایید نگاهی به مواد اولیه لازم برای تهیه پانا کوتای وانیلی انداخته و از آماده بودن آنها در آشپزخانه خود اطمینان حاصل کنیم.

مواد لازم برای تهیه پانا کوتای وانیلی :

شیر خشک : یک سوم پیمانه

ژلاتین اشباع نشده : 1 بسته معادل 7 گرم

خامه زده شده : دو و نیم پیمانه

شکر سفید : یک دوم پیمانه

عصاره وانیل : یک و نیم قاشق چای خوری

پانا کوتای وانیلی

طرز تهیه پانا کوتای وانیلی

بهتر است بدانید مدت زمانی که برای تهیه این پانا کوتای وانیلی لازم دارید 4 ساعت و 15 دقیقه است. کاسه کوچکی را برداشته و شیر خشک را درون آن ریخته و با ژلاتین مخلوط کنید و اجازه دهید به همان حالت بماند.

در تابه ای که مخصوص تهیه سس هاست خامه زده شده را به همراه شکر درون آن مخلوط کنید و بر روی شعله گاز بگذارید و مراقب باشید شعله باید متوسط باشد. اجازه دهید که مخلوط بجوشد اما با دقت بالا سر آن باشید چون همانند شیر ناگهان پف کرده و بالا می آید و ممکن است از تابه بیرون بریزد. پس از آن که مخلوط جوشید مواد شیر و ژلاتون را به آن اضافه کنید. مواد را هم بزنید تا به خوبی مخلوط شوند و کاملا یک دست به نظر برسند. حدود یک دقیقه کار پختن را ادامه دهید. سپس مخلوط را از روی گاز بردارید و عصاره وانیل را به آن اضافه کنید. شش گیلاس کریستالی یا هر ظرف دیگری که قصد سرو کردن پانا کوتای وانیلی را در آن دارید آماده کرده و در هر کدام به مقدار برابر و یک اندازه مخلوط به دست آمده را بریزید و در دمای اتاق بدون درپوش قرار دهید تا خنک شود و لایه رویی آن خودش را بگیرد. پس از آن که خنک شدند می توانید روی آن ها را با سلفون بپوشانید و برای حداقل 4 ساعت آن ها را درون یخچال نگهداری کنید. اما پیشنهاد من به شما این است که شب قبل از روزی که قصد سرو کردن این پانا کوتای وانیلی را دارید آن را درون یخچال بگذارید تا صبح بماند.

در نهایت به هنگام سرو کردن آن می توانید از سس شکلات داغ یا توت فرنگی، شاتوت و تمشک برای تزیین استفاده کنید. نوش جان!


پیشنهادات ما

Photo 2017 08 14 15 59 19
ساخت وسایل کاربردی با شلوار لی
Iranfromspace 4549683649
ترین های گردشگری ایران (بخش سوم)
Photo 2017 07 25 12 39 52
طرز تهیه بیف مغولی اسپایسی
8713535460 79d140dda2 o 1
بهترین برنج اسپانیایی
B r4
از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت دوم)
Photo 2017 08 14 14 47 24
سولاریوم و نحوه برنزه شدن با آن

نظر شما