طرز تهیه پلوی ارمنی مادر بزرگ

نام نویسنده : ایمان قادری         ١۵ مرداد ١۳۹۶ 1

طرز تهیه پلوی ارمنی مادر بزرگ

پلوی ارمنی مادر بزرگ

این دستور العمل متعلق به مادر بزرگ من است. او از ارمنستان آمده بود و برای سالهای زیادی با خانواده ما زندگی می کرد. همه ما این غذای لذیذ را میپزیم و این کار بسیار آسانی است.

پس بیایید با یکدیگر نگاهی به مواد اولیه لازم برای تهیه پلوی ارمنی مادر بزرگ بیندازیم. 

مواد اولیه لازم جهت تهیه پلوی ارمنی مادر یزرگ :

برنج سفید دانه بلند : یک و یک دوم پیمانه

آب مرغ : سه و یک دوم پیمانه 
کره : یک چهارم فنجان 
رشته ورمیشل ایتالیایی ( از آن رشته های بسیار نازک) : یک دوم پیمانه 
نمک و فلفل سیاه : به مقدار لازم 
 پلوی ارمنی

طرز تهیه پلوی ارمنی مادر بزرگ

بسیار عالی و ساده؛ بهتر است زود تر دست به کار شویم و قبل از هر چیز لازم است بدانیم کار پخت و پز ما حدود 43 دقیقه طول خواهد کشید. البته از این 43 دقیقه تنها 5 دقیقه اول آن صرف آماده سازی مواد اولیه می شود.  
برای مدت 10 دقیقه برنج را در یک کاسه مناسب بخیسانید. سپس آن را آبکشی کنید. آب مرغ را در یک قابلمه مناسب ریخته و بر روی شعله گاز بگذارید تا بجوشد. بر روی شعله متوسط دیگری تابه ای را قرار داده و مقدار ذکر شده کره را درون آن آب کنید. ورمیشل ها را به آن اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ آن ها رو به قهوه ای برود، حدود 2 الی 3 دقیقه. برنج را اضافه کنید و هم بزنید تا تمام مواد به خوبی با یکدیگر مخلوط شوند. حدود 1 دقیقه. سپس مخلوط آماده شده را درون قابلمه حاوی آب مرغ در حال جوشیدن ریخته و شعله را کم کنید. درب قابلمه را بگذارید تا برنج به خوبی بپزد. حدود 20 دقیقه. سپس نمک و فلفل سیاه را اضافه کنید. 
با چنگال برنج را از هم جدا کنید تا حالت پلویی به خود بگیرد. پلوی ارمنی مادر بزرگ آماده است. این دقیقا همان غذایی است که مادر بزرگ درست می کرد اما شما می توانید آن را به همراه تره فرنگی، جعفری، هویج پخته یا محصولات غذایی از این دست میل کنید. درست مانند رشته پلوی ایرانی می توانید این نوع پلوی ارمنی را به همراه مرغ آّب پز یا سرخ شده و همچنین مانند چلوگوشت می توانید آن را به همراه تکه های گوشت چرب و لذیذ سرو کنید. امیدوارم از تهیه این غذای متفاوت لذت برده باشید و در کنار خانواده خود لحظات شادی را رقم زنید. 
در صورتی که تمایل به مطالعه مقالات غذایی مشابه و همچنین دستور پخت غذاهای سایر کشور ها دارید سری به بلاگ ویکیوز زده و از بخش غذایی آن دیدن نمایید. با ما در مقالات بعدی آشپزی بانک مقالات همراه باشید. پیشنهادات ما

Office interior design  4
چیدمان دکوراسیون اداری (براساس اصول فنگ‌ شویی)
عوامل خجالتی شدن کودکان (بخش دوم)
Photo 2017 07 25 12 39 52
طرز تهیه بیف مغولی اسپایسی
Photo 2017 08 14 14 47 24
سولاریوم و نحوه برنزه شدن با آن
Asli
مشهورترین شهر های زیرزمینی جهان(بخش دوم)
Pf30b079e
آشنایی با دستگاههای ایرانی (شناخت گوشه)

نظر شما