طرز تهیه گوجه فرنگی ورقه ای پخته

نام نویسنده : ایمان قادری         ۲۲ مرداد ١۳۹۶ 1

طرز تهیه گوجه فرنگی ورقه ای پخته

گوجه فرنگی ورقه ای پخته

یک مزه لذیذ و دلنشین برای سرو شدن در کنار پاستا یا غذاهای دیگر گوجه فرنگی ورقه ای پخته است. مواد اولیه ای که برای تهیه این طعم دلچسب مورد نیاز است را به شرح زیر آماده کرده و به سرعت به سراغ طرز تهیه آن می رویم. 

مواد لازم برای تهیه گوجه فرنگی ورقه ای پخته :

روغن زیتون : به مقدار لازم

گوجه فرنگی بزرگ : یک عدد به ورقه های نسبتا قطور بریده شود

رز ماری تازه : یک عدد کاملا خرد شود

سیر : 1 حبه خرد شود

نمک و فلفل سیاه : به مقدار لازم

طرز تهیه گوجه فرنگی ورقه ای پخته

مدت زمانی که برای تهیه این گوجه فرنگی ورقه ای پخته احتیاج دارید، 15 دقیقه می باشد که البته 10 دقیقه اول آن صرف آماده سازی مواد اولیه می شود.

فر را در دمای 350 درجه فارنهایت معادل 180 درجه سانتی گراد قرار دهید. ظرف مخصوص فر را با قلموی آشپزی خود به تقریبا یک قاشق غذاخوری روغن زیتون آغشته کنید.

گوجه فرنگی ورقه ای

ورقه های گوجه فرنگی را به دلخواه خود در این ظرف مخصوص فر که حالا آن را با روغن زیتون چرب کرده اید، بچینید. رز ماری ها و سیر را بر روی ورقه های گوجه فرنگی بریزید و سپس مجدد با قلموی آشپزی روی گوجه فرنگی ها که حالا با سیر و رز ماری پوشیده شده اند را، به روغن زیتون آغشته کنید. سپس نمک و فلفل را بر روی تمام نقاط آن بپاشید.

حدود 5 تا 10 دقیقه زمان لازم است تا این سینی مخصوص فر را که حالا حاوی تمام مواد مذکور است، در دمای مشخص شده داخل فر قرار دهید.

پس از 5 الی 10 دقیقه گوجه فرنگی ورقه ای پخته شما آماده است که می توانید آن را به صورت آماده شده در ظرف مشخصی با ریحون و جعفری تزیین کرده و بر سر میز در کنار سایر غذاهای اصلی سرو کنید یا می توانید زمانی که پاستا را در ظرف مخصوصش ریختید این گوجه فرنگی ها را بر روی آن بچینید. خیلی از افراد زمانی که می خواهند سینی را در فر بگذارند بر روی گوجه فرنگی های ورقه ای خود مقداری پنیر پارمسان نیز میریزند و این کار طعم دلنشین تری به این وعده غذایی می بخشد. اما در آشپزی همه چیز به سلیقه و علائق شما بستگی دارد. در هر صورت طعم بینظیر و خاص این گوجه فرنگی های ورقه ای پخته در کنار هر غذایی دلنشین خواهد بود پی با خیال راحت در کنار خانواده نوش جان کرده و از لحظات خوشتان لذت ببرید.

در صورتی که تمایل به یادگیری دستور العمل های بیشتری در بخش آشپزی دارید، می توانید به سایر مقالات بلاگ ویکیوز سر زده و از تمام غذاهای بین المللی، فرانسوی، مغولی، مکزیکی و ایتالیایی موجود استفاده نمایید.

پیشنهادات ما

Photo 2017 07 16 15 30 16
ثبت نام در ویکیوز
Img 20180416 110730 911
آشنایی با دستگاه های موسیقی ایرانی (شکل گیری دستگاه)
Arc cabbage
منوی بازگشت به مدرسه ( میکس ژامبون و کلم )
Png monoshelf
معرفی شرکت مونوشلف
Photo 2017 07 25 12 39 52
طرز تهیه بیف مغولی اسپایسی
Arducopterlike
قطعات مورد نیاز برای ساخت کوادکوپتر

نظر شما