طرز تهیه ی سمبوسه

نام نویسنده : شبکه حرفه ای کسب و کار ویکیوز         ۰۲ فروردین ١۳۹۷ 1

طرز تهیه ی سمبوسه

طرز تهیه سمبوسه

سمبوسه یک میان وعده معمولی یا یک شیرینی سرخ شده یا پخته شده است که معمولا به شکل مثلثی تهیه می شود. این میان وعده در سراسر جهان بسیار محبوب شده است، هر چند پخت و پزسمبوسه برای بسیاری از مردم یک چالش است. بیایید نگاهی به چگونگی آماده سازی سمبوسه بیندازیم.


مواد لازم برای تهیه سمبوسه

آرد الک شده : 400 گرم

قارچ: به میزان دلخواه

روغن گیاهی برای سرخ کردن سمبوسه: به مقدار لازم

روغن نباتی برای ساخت خمیر: یک قاشق غذا خوری 

آب گرم برای درست کردن خمیر: به اندازه کافی 

سیر خرد شده: یک قاشق غذاخوری 

پیاز متوسط : 2عدد خرد شده

نمک و فلفل و سایرادویه ها: به میزان دلخواه

گشنیز خرد شده: یک برگ 

گوشت چرخ شده: نیم کیلوگرم 


مراحل آماده سازی سمبوسه

این دستور غذایی برای تهیه سمبوسه، نیاز به آماده سازی در دو مرحله دارد. اولین مرحله آماده سازی برای مخلوط ادویه ای است که برای پر کردن سمبوسه استفاده می شود. مرحله دوم آماده سازی شامل ساخت جک خمیر برای نگهداشتن گوشت است.

مرحله اول تهیه سمبوسه

روغن را در یک تابه حرارت داده و 2 پیاز ریز خرد شده اضافه کنید آن را برای مدت یک دقیقه تفت دهید، سپس گوشت، نمک، سیر و زنجبیل و هر ادویه دیگری مانند زیره یا هر نوع ادویه دیگری را که انتخاب کرده اید اضافه کنید. کمی آب اضافه کنید و تا 15 دقیقه بگذارید  که تمام آب تبخیر شود، قارچ را اضافه کنید و به آرامی مخلوط را هم بزنید. بعضی از افراد دوست دارند در این مرحله سیر نیز اضافه کنند.


مرحله دوم تهیه سمبوسه

این مرحله برای  درست کردن خمیر سمبوسه
می باشد. با اضافه کردن آرد در یک ظرف و اضافه کردن نمک به اندازه کافی شروع کنید. هر دو را به درستی مخلوط کرده و سپس بعد ازاضافه کردن روغن، آب را اضافه کنید تا زمانی که تمام آرد به خوبی ترکیب شده باشد. اجازه ندهید که خمیر بیش از حد چسبنده شود اگراحساس کردید خیلی چسبناکه میتوانید کمی آرد به آن اضافه کنید و سپس آن را به اطراف بچرخانید و حدود پنج دقیقه آن را ورز دهید و اجازه دهید حدود یک ساعت بماند. بعد از یک ساعت خمیرسمبوسه به اندازه کافی سخت و سفت می شود. خمیر سمبوسه را به اندازه توپ های گلف درآورده و هرتوپ را روی یک ورق نازک فشار دهید.

شما می توانید از یک وردنه استفاده کنید تا آن را کاملا گرد کرده و لبه ها را قطع کنید سپس ورق خمیر خود را روی حرارت کم قرار دهید تا خشک شود این باعث می شود که خمیر سمبوسه چسبنده نبوده و آن را به آسانی رول نمایید. ورقه ها را به شکل مثلث دربیاورید. دو طرف ورقه را به هم بچسبانید تا پاکت کوچک ایجاد کنید. با مواد سمبوسه که از قبل آماده کرده اید سمبوسه را پرکنید فقط تا جایی که برای گوشه ی بالا فاصله بماند و بعد مثلث را به طرف خودتان تا کنید. حالا می توانید آن را در روغن سرخ نمایید.

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید و در کنار خانواده لحظات شادی را رقم بزنید. با ما در مجموعه مقالات غذایی ویکیوز همراه باشید.


پیشنهادات ما

Office interior design  4
چیدمان دکوراسیون اداری (براساس اصول فنگ‌ شویی)
B r4
از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت دوم)
8713535460 79d140dda2 o 1
بهترین برنج اسپانیایی
Iranfromspace 4549683649
ترین های گردشگری ایران (بخش سوم)
Photo 2017 07 16 15 30 16
ثبت نام در ویکیوز
عوامل خجالتی شدن کودکان (بخش دوم)

نظر شما