عوارض کاشت ناخن

نام نویسنده : شبکه حرفه ای کسب و کار ویکیوز         ۰۵ اردیبهشت ١۳۹۷ 7

عوارض کاشت ناخن

عوارض کاشت ناخن

به طور حتم شما قبلا عباراتی چون" ناخن مصنوعی " یا " کاشت ناخن " را شنیده باشید که این اصطلاحات به پوشش های مصنوعی
اشاره دارد که بر روی ناخن های طبیعی شما قرار میگیرد. هنگامی که ناخن های شما ضعیف و شکننده هستند معمولا اولین چیزی  که به ذهنتان می آید کاشت ناخن است که استفاده از کاشت ناخن موجب جلوگیری از شکستگی و حتی ایجاد اعتماد به نفس میشود. 

اما آیا این ناخن زیبا می تواند برای سلامت شما مضر باشد؟


همچنین مطالعه کنید : راه های مراقبت و سلامتی از ناخن ها

عوارض ناشی از کاشت ناخن

شکنندگی ناخن ها، اگزمای تماسی، عفونت و قارچ یا تغییر طبیعی شکل ناخن شما واز بین بردن صفحه اصلی ناخنتان وحتی زرد شدن،
پوست انداخن یا خشک شدن ناخن ها میتواند ازعوارض کاشت ناخن باشد. حتی ممکن است پلیمرهایی که برای ساخت برخی از این ناخن ها مورد استفاده قرار می گیرند قابل اشتعال باشند و بتوانند آتش بگیرند. کارشناسان هشدار می دهند که این ناخن ها را از  وسایل بالقوه داغ مانند خشک کن مو، صاف کننده مو، سشوار، فندک، آتش و ... دور نگه دارید. 


پیشگیری از عوارض کاشت ناخن

استفاده طولانی مدت از کاشت ناخن می تواند آسیب جدی بر روی ناخن شما ایجاد کند. اگراصرار زیادی برای استفاده ازکاشت
ناخن دارید باید کاشت ناخن هایتان هر3 ماه یک بار برداشته و اصطلاحا آن را ریمو (remove) کرده و اجازه دهید ناخن‌های طبیعی تان نفس بکشند حتی اگر ناخن های شما اساسا "مرده" باشند، هنوز نیاز به نفس کشیدن دارند. 

بخاطر داشته باشید برای ریمو کردن کاشت ناخن های خود از ریمو کننده هایی غیر از استون استفاده کنید زیرا استون می تواند آبرسانی
ناخن ها را دچاراختلال کند که باعث پوسته شدن و ضعف می شود در کل ناخن ها پس از ریمو نیاز به استفاده از تغذیه کننده ها و محصول تقویتی مانند روغن های طبیعی و ویتامین ها که موجب ایجاد یک شرایط خوب میشود دارند. به یاد داشته باشید اگر پوستی روشن دارید ناخن ها و پوست شما در معرض آسیب بیشتری نسبت به پوست های تیره تر قرار میگرد.


احیا کردن ناخن پس ازعوارض کاشت ناخن

خیساندن ناخن ها می تواند جلوه ای شفاف و احیا کننده برای ناخن پس از عوارض کاشت ناخن باشد. مقدار کمی از نمک دریا و چند قطره
اسانس اسطوخدوس را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید و ناخن های هر دست را از 5 تا 10 دقیقه تک به تک در آن خیس کنید.  شما همچنین می توانید آنها را در سرکه سیب سیب یا مخلوط روغن درخت چای (3 تا 5 قطره) و نمک اپسوم (1/2 قاشق چای  خوری) خیس کنید. خیساندن نه تنها باقی مانده هایی که زیر ناخن ها جمع آوری شده است را بر طرف میکند بلکه باعث می شود که پوست های اضافه دور ناخن را نیز نرم تر کند تا شما بتوانید آنها را دور بریزید.


زمان احیای ناخن و بازگشت آن از عوارض کاشت ناخن

به طور طبیعی ناخن های دستان شما 3 میلی متر در ماه رشد می کنند، بنابراین می تواند از 4 تا 6 ماه طول بکشد تا این آسیب برطرف شود
اما ناخن های پا بیش از دو برابر ناخن های دست طول می کشد تا رشد کنند، بنابراین فرصت دادن به آنها برای نفس کشیدن حیاتی است زیرا در غیر این صورت باید 9 ماه طول بکشد تا آنها سلامت خودرا بدست آورند. همچنین ناخن های پا به صورت طبیعی نیز به صورت مداوم در جوراب و کفش و محیط های سربسته است و این خود سبب میشود حتی ناخن پایی که عمل کاشت بر روی آن انجام نشده است نیز در معرض خطر ابتلا به انواع بیماری های ناخن باشد چه برسد به زمانی که مواد کاشت بر روی ناخن پا قرار دارد. اگر در انجام کاشت ناخن پا مصمم هستید و این کار را دوست دارید به شما پیشنهاد می شود که حداقل کاشت ناخن پا را در ایام تابستان انجام دهید تا بتوانید از کفش های تابستانی و جلو باز استفاده کنید و مجبور نباشید آن ها را برای مدت زیادی در کتانی ها با فضای تاریک و مرطوب و بسته مناسب برای رویش قارچ نگه داری کنید.


امیدواریم همواره در سلامتی کامل و به دور از عوارض و بیماری های اینچنینی باشید. مقالات آرایشی و سلامتی ما را در مجله ویکیوز دنبال کنید.


پیشنهادات ما

Img 20180416 110730 911
آشنایی با دستگاه های موسیقی ایرانی (شکل گیری دستگاه)
B r4
از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت دوم)
عوامل خجالتی شدن کودکان (بخش دوم)
Photo 2017 08 16 10 31 11
آموزش تزیین باغچه خانه با ابزاری ساده
Dark matter backgrounds
آموزش مبانی کیهان شناسی (بخش پنجم)
Photo 2017 07 16 15 30 16
ثبت نام در ویکیوز

نظر شما