فشارخون شما هم بالاست؟

نام نویسنده : شبکه حرفه ای کسب و کار ویکیوز         ۲۳ فروردین ١۳۹۷ 1

فشارخون شما هم بالاست؟

فشارخون شما هم بالاست؟

سبک زندگی مردم امروزه تغییرکرده و به همین دلیل با مشکلاتی ازقبیل فشارخون دست درگریبانیم وازآنجا که فشارخون برروی سلامت قلب وعروق خیلی موثراست بطوری که از هرچهارنفریک نفراز فشارخون بالارنج می برد. درمردان جوان بیشتراززنان دیده میشود و ولی درسنین بالادرزنان بیشتر از مردان دیده میشود و به همین جهت کنترل فشارخون مخصوصا درزمان میانسالی و پیری بسیارمهم وحیاتی است.

وازآنجا که با فشارخون بالادرمعرض حمله های قلبی هستیم لذاخواندن این مطلب اکیدا توصیه میشود. لطفا برای تندرستی بیشتربا گروه سلامت ویکیوز همراه شوید .فشارخون چیست ؟

فشارخون اندازه گیری فشارخون دررگها است و همانطورکه میدانید قلب ما عضله ای است که خون را به تمام اعضا و بافتهای می رساند و خون که حاوی اکسیژن و موادمغذی است ازسمت چپ قلب پمپ میشود و با خروج از قلب به دیواره های شریانی فشاری واردمی آورد که اندازه گیری این فشاررا فشارخون گویند و برای تشخیص آن درشرایط استاندارد ودرچند نوبت اندازه گیری میشودکه با دوعدد ثبت میشود . فشارخون بیشترکه به آن فشارانقباضی گویندو نیرویی است که قلب صرف پمپاژ خون به بدن می کند وفشارخون انبساطی که عددکمتراست اندازه مقاومت رگهای خونی نسبت به جریان خون است و واحدآن میلیمترجیوه است((mmhg فشار بیش از90/140 (mmhg ) یعنی فشارخون شما بالاست و درمعرض سکته قلبی هستید . فشارخون ایده آل 60/90mmhg و80/ 120است . دلایل اصلی فشارخون بالا افزایش سن ،چاقی مفرط ، نژاد ، وراثت ، سیگارکشیدن ، ورزش نکردن ، بی نظمی درخواب ومصرف بیش ازحد نمک می باشد و خبرخوب این است که با تغییرشیوه زندگی می توان ازآن پیشگیری کرد .


علایم فشارخون :

بعضی از افراد ممکن است علایمی مثل عرق کردن، مشکلات خواب ، خونریزی بینی ، سرگیجه ، سردرد ، استفراغ و اضطراب داشته باشند و همچنین ممکن است فرد علایمی نداشته باشد . به همین دلیل فشارخون بالا را قاتل خاموش گویند و درزمان بارداری 6 تا 8درصدزنان باردار درگیرمیکند و می تواند باعث ایجادپره اکلامپسی گردد که فشارخون بالا و پروتئین در ادرار از نشانه های آن است .درمان خانگی فشارخون :

ریحان :
ریجان سبزی بسیارخوش طعمی است که میتوان باتمام غذاها مصرف کنید و اثرات مفیدی درکاهش فشارخون دارد.  

خیار:
روزی سه عدد صبح ناشتا و ظهرو شب میل نمایید وهم چنین تخم خیار را دم کنید و روزی پنج مثقال عصرها و پنج مثقال شب ها میل نمایید . 

شنبلیله :
  درپایین اوردن فشارخون بسیارموثراست ومیتوان آن رادرغذا استفاده کرد و هم چنین تخم شنبلیله را روزی سه مثقال در سه نوبت میل نمایید. 

سیر:
یکی ازبهترین درمانهای خانگی برای فشارخون است وبامصرف آن سدیم و آب بدن ازطریق ادرار دفع میشود و دراصل دیورتیک طبیعی است . می توانید سیررا رنده کنید و دریک قاشق عسل ریخته و میل نمایید. 

گوجه فرنگی :
گوجه فرنگی حاوی آنتی اکسیدان و پتاسیم و ویتامینE و بتاکاروتن می باشد که بسیاربرای کاهش فشارخون بالا مفیدوسودمند هست. می توانید آب گوجه فرنگی رابگیرید یا روزی یک عدد میل نمایید . 

چغندر و تربچه :
چغندروتربچه دارای نیترات می باشند که برای کاهش فشارخون بسیارموثر هستند . 

فلفل قرمز:
سریعترین روش خانگی برای کاهش فشارخون مصرف دو قاشق عسل که با دو قاشق فلفل قرمز مخلوط نموده و بایک لیوان آب بجوشانید و آن را میل نمایید.   

شکلات تیره :
تاثیرشکلات تلخ بسیارفوری وعالی است که هرچه شکلات تیره ترباشد بهتر است . 

سرکه سیب :
روزی یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را صبح و ظهرو شب میل نموده و تاثیرمعجزه آسای آن را ببینید . 

زنجبیل :
میتوان آن رابه صورت چای بنوشید یا باغذا میل نمایید .تاثیرآن چنان بالاست که باید درمصرف زنجبیل محتاط باشید چون ممکن است به حدی فشاررا پایین آورد که قلب دچارضربان نامنظم شود . 

انگور:
دو بار در روز به صورت تازه مصرف شود . 

عناب:
اگرتازه مصرف گردد که بهتراست درغیراین صورت عناب را بجوشانید و آب آن را با فشردن عنابها خارج کرده و مصرف نمایید . با چای هم میتوانید آن را مصرف نمایید . 

هل :
ادویه ای هندی است که دانه های معطری دارد و اثرات آن درکاهش فشارخون ثابت شده است و میتوان درکیک و نان از پودرآن استفاده نمود یا درغذا و سوپ مصرف کرد. 

تخم کرفس:
برای طعم دارکردن سوپ و غذاهای دیگراستفاده میشود . می توانید ازآب کرفس هم برای پایین آوردن فشارخون استفاده کنید و به دلیل اینکه ادراآوراست و فشارخون راپایین می آورد. 

با درمانهای پیشگیرانه و تغییرسبک و سیاق زندگی و تغذیه سالم می توانید برفشارخون بالای خود غلبه کنید وسلامتی وتندرستی را به خودوخانواده تان هدیه دهید .


پیشنهادات ما

Photo 2017 08 14 14 47 24
سولاریوم و نحوه برنزه شدن با آن
Photo 2017 07 25 12 39 52
طرز تهیه بیف مغولی اسپایسی
Img 20180416 110730 911
آشنایی با دستگاه های موسیقی ایرانی (شکل گیری دستگاه)
Photo 2017 08 16 10 31 11
آموزش تزیین باغچه خانه با ابزاری ساده
Pf30b079e
آشنایی با دستگاههای ایرانی (شناخت گوشه)
B r4
از بین بردن جوش های سر سیاه (قسمت دوم)

نظر شما