فناوری هایی که می توانند خطرناک باشند

نام نویسنده : ایمان قادری         ۲۵ اسفند ١۳۹۵ 1

فناوری هایی که می توانند خطرناک باشند

از اینکه مقالات بخش فناوری اطلاعات را در بانک مقالات دنبال میکنید، از همراهی شما سپاسگزاریم و می کوشیم تا مطالب آموزنده و مفیدی در این بخش برایتان قرار دهیم.

در این مطلب میخواهیم در مورد رویکرد دیگری از فناوری در زندگی بشر صحبت کنیم. از آنجایی که فناوری با ورود به زندگی بشر، برخی از کارها را به سادگی و راحتی امکان پذیر کرده است، اما از نگاهی دیگر نیز که البته شاید از نظر برخی ها نگاه خوبی نباشد، مانند هر مورد دیگری نیز، نقاط منفی نیز خواهد داشت.

به هیچ وجه نمیخواهیم در مورد فناوری نگاهی منفی داشته باشیم، اما می کوشیم تا از تمام زوایا به آن بنگریم. فناوری نیز مانند هر چیز دیگری می تواند هم خوب باشد هم بد و این بستگی به نوع استفاده ای که از آن میشود دارد. مثلاً مانند چاقو، که هم می توان از آن برای بریدن و تقسیم کردن مواد غذایی مثل گوشت یا کیک و ... استفاده کرد، هم می توان از آن در دعوا نیز استفاده نمود و این بستگی به این دارد که این ابزار در دست چه کسی قرار میگیرد.

تکنولوژی و فناوری، راحتی هر چه بیشتر انسان ها را رقم می زنند. اغلب کارها به سادگی و با کمک کامپیوتر ها انجام می شوند. از پرداخت اینترنتی حساب ها تا برقراری ارتباط با نقاط مختلف جهان و غیره تنها بخشی از خدماتی هستند که با کمک تکنولوژی میسر می شوند. اما در این میان فناوری می تواند تهدید جدی برای انسان ها نیز محسوب شود.

در دنیای امروز هرچه زمان میگذرد تکنولوژی نیز پیشرفت میکند و شاید نیت تولید و ساخت تمام تکنولوژی ایجاد آسایش و آرامش برای انسان ها باشد ولی در این بین فناوری هایی هستند که در لیست خطرناک ترین فناوری ها جای میگیرند که با قرار گرفتن این فناوری ها به دست مجرمان باعث ضرر های به انسان ها می شوند.

باید گفت که اکثر تکنلوژی ها امروزی با اینترنت سرو کار دارند و شبکه ای شدن اتصال این فناوری ها امکان سود جویی این فناوری ها را نیز افزایش میدهد
.

امکان هک سیستم های بیمارستانی

امکان هک شدن سیستم های بیمارستانی


امروزه اکثر بیمارستان ها نتایج آزمایشات خود را در یک بانک اطلاعاتی ذخیره میکنند و هکرها به سادگی میتوانند فایروال این سیستم ها را هک کنند و به اطلاعات پزشکی افراد دست پیدا کرده و نتایج را تغییر دهند. و هکر ها در ازای مبلغی پول میتوانند برای اشخاصی که به این نتایج نیاز دارندبدون اینکه شناسایی شوند آزمایشات ان ها را تغییر بدهند.


این مقاله را بخوانید :  دنیای تبلت های هیبریدی


هوش مصنوعی
به جای هوش انسانی


هوش مصنوعی


همه ی شما یه مقداری از هوش مصنوعی اطلاعات دارید هوش مصنوعی جایگزین هوش انسان خواهد شد و تمام کارها را توسط فکر و تجزیه و تحلیل خود انجام میدهد. که درآینده با همه گیر شدن هوش مصنوعی باید منتظر عواقب خطرناکی باشیم. چون باز هم بحث هک شدن این هوش مصنوعی پیش می آید.

عینک هوشمند گوگل 

عینک هوشمند گوگل

همان طور که میدانید عینک گوگل یکی از بهترین گجت ها ی فناوری برای پلیس ها به شمار می آید زیرا با تجزیه و تحلیل و دید گسترده خود میتواند مجرمان را شناسایی کند و پلیس دبی نیز از این عینک ها استفاده میکند حال بیایم فکر کنیم اگر این عینک ها به صورت عکس عمل کنند و دست مجرمان بیافتند چه پیش خواهد افتاد.


هلی کوپتر های جاسوسی ( پهپادها ) 


پهپاد یا هلی کوپتر های جاسوس


هلی کوپتر ها جاسوسی یکی دیگر از تکنولوژی ها یا فناوری های خطرناکی هستند که با داشتن فیزیک کوچک و دوربین های خود میتوانند برای مجرمان و خلافکاران وسیله خوبی برای جاسوسی باشند.


خودروهای بدون سرنشین 

خودروهای بدون سرنشین، یکی دیگر از مواردی هستند که می توانند یک تهدید جدی برای برقراری امنیت باشند. برای مثال، این خودروها در سرقت ها می توانند به یاری متهمان شتافته تا نیروهای پلیس موفق به دستگیری آنها نشوند.


بانک مقالاتپیشنهادات ما

Photo 2017 08 16 10 31 11
آموزش تزیین باغچه خانه با ابزاری ساده
Arducopterlike
قطعات مورد نیاز برای ساخت کوادکوپتر
Dark matter backgrounds
آموزش مبانی کیهان شناسی (بخش پنجم)
Img 20180416 110730 911
آشنایی با دستگاه های موسیقی ایرانی (شکل گیری دستگاه)
Png monoshelf
معرفی شرکت مونوشلف
علم روانشناسی چیست؟

نظر شما